۷ ویژگی مهم رهبران آینده برای مدیریت بهتر

448
7 ویژگی مهم رهبران آینده برای مدیریت بهتر

۷ ویژگی مهم رهبران آینده برای مدیریت بهتر

۷ ویژگی مهم رهبران آینده : در طول تاریخ مطالب زیادی درباره خصوصیات یک رهبر خوب و اینکه اصلا چه کسی را رهبر به حساب می‌آوریم، نوشته شده است . با گذشت ده‌ها سال از آن زمان، مطالعات و گزارش‌های پژوهشی زیادی انجام شده است که توانایی‌ها، سبک‌ها و ویژگی‌های مختلف رهبری را با جزئیات توضیح داده‌اند و انواع مختلف رهبر را مشخص کرده‌اند. با توجه به این مطالعات، واضح است که تعریف واحد و مشخصی برای رهبری وجود ندارد .

7 ویژگی مهم رهبران آینده برای مدیریت بهتر
7 ویژگی مهم رهبران آینده برای مدیریت بهتر

چیزی که برای یک رهبر به‌خوبی کار می‌کند برای رهبر دیگر ممکن است مناسب نباشد و این به شرایط و شخصیت هر فرد بستگی خواهد داشت . اما نکته مهمی که تقریباً همه دانشمندان، تاریخ‌دانان و حتی خود رهبران بر سر آن توافق دارند این است که یک رهبر خوب باید بتواند الهام‌ بخش تیم خود باشد . در دنیای پرتلاطم آینده ، مدیران اگر می‌خواهند بزرگ شوند ، باید از مهارت‌ها و آگاهی‌های لازم در ارتباط با نحوه مدیریت کارکنان و چگونگی رویارویی با چالش‌ها و موانع برخوردار باشند و این موضوع برای آنها حیاتی خواهد بود .

در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم ۷ ویژگی مهم رهبران آینده برای مدیریت بهتر را بازگویی نماییم . همراه ما باشید .

۷ ویژگی مهم رهبران آینده

7 ویژگی مهم رهبران آینده برای مدیریت بهتر
7 ویژگی مهم رهبران آینده برای مدیریت بهتر

۱ –  شناخت دقیق تکنولوژی‌های جدید

اگرچه مدیران نیازی ندارند که در تمام زمینه‌هایی که معمولا با آنها سروکار دارند متخصص و کارشناس باشند، اما در شرایطی که تکنولوژی به بخش حیاتی و کلیدی کار هر مدیری تبدیل شده است، آگاهی و تسلط مدیران بر جدیدترین تکنولوژی‌ها بسیار مهم و تعیین‌کننده خواهد بود.

۲ – الگوی واقعی کارکنان

یک مدیر مدبر کسی است که به جای دادن دستورات صرف و امر و نهی کردن به کارکنان، نحوه کار کردن مطلوب را به آنها نشان می‌دهد و مثل یک رهبر واقعی همه را به جهت درست هدایت می‌کند.

۳ – اعتقاد به خرد جمعی

متاسفانه بسیاری از مدیران امروز فقط شعار توجه به خرد جمعی و تصمیم‌گیری تعاملی را سر می‌دهند و در عمل ترجیح می‌دهند به تنهایی فکر کنند و تصمیم بگیرند. با این حال، پیچیدگی‌های گسترده دنیای آینده مدیران را وادار خواهد کرد به‌طور عملی خردجمعی را مورد توجه قرار دهند و تصمیماتی را اتخاذ کنند که حاصل نظرخواهی و مشارکت دادن عملی کارکنان خواهد بود.

۴ – ریسک پذیری بالا

همه می‌دانند که مسیر پیشرفت و نوآوری از خطرات و چالش‌های متعددی می‌گذرد و اغلب پیروزی‌های بزرگ مدیران و رهبران بزرگ دنیا در سایه خطر کردن و دل به دریا زدن میسر شده است. با توجه به پیچیدگی و رقابتی‌تر بودن دنیای آینده، شاه‌کلید موفقیت و پیشرفت در خطر کردن و اجتناب از محافظه‌کاری و عافیت‌طلبی نهفته است. در این مسیر زیر سوال بردن روش‌های مرسوم کنونی و امتحان کردن راه‌های ناشناخته می‌تواند از مدیران سازمان‌ها، رهبران بزرگ و کارکشته بسازد.

7 ویژگی مهم رهبران آینده برای مدیریت بهتر
7 ویژگی مهم رهبران آینده برای مدیریت بهتر

۵ – احترام به حریم خصوصی افراد

یکی از سوءتفاهم‌هایی که در سال‌های اخیر و پس از ظهور تکنولوژی‌های ارتباطی و رسانه‌های اجتماعی در مورد رابطه بین مدیران و کارکنان رخ داده این است که برخی از مدیران به اشتباه فکر می‌کنند حق دارند از طریق شبکه‌های اجتماعی، از کارکنان خود انجام یکسری کارها و پروژه‌ها را در ساعات غیرکاری طلب کنند. به عبارت دیگر آنها به شکل غیرمنصفانه‌ای توقع دارند افرادشان از وقتی که باید برای خانواده‌شان بگذارند، صرف‌نظر کرده و دستورات آنها را اجرا کنند و این کار را نشانه بهره‌وری بیشتر کارکنانشان می‌پندارند، درحالی‌که به هیچ عنوان چنین نیست و دخالت در زندگی شخصی افراد محسوب می‌شود و مدیران آینده خواهند کوشید به‌طور جدی از این کار خودداری کنند.

۶ – داشتن شخصیت جذاب و دلنشین

همه ما چیزهای منحصربه‌فردی برای ارائه به دنیا داریم و زمانی که کسی خود واقعی‌اش نباشد، ما متوجه می‌شویم. اگر به‌جای آنکه بر روی کارهایی که مردم می‌توانند برای شما انجام دهند متمرکز شوید، بیشتر بر روی ارتباطات واقعی با آن‌ها تمرکز کنید و به دنبال راه‌هایی برای کمک به آن‌ها باشید، بدون شک دوست‌داشتنی و جذاب‌تر خواهید شد. برای این کار نیازی نیست که یک رهبر بزرگ باشید اما دست‌کم می‌توانید اطمینان حاصل کنید که یک رهبر محترم هستید؛ امری که می‌تواند در کسب‌وکار شما تغییرات شگرفی به وجود آورد

۷ – مثبت اندیشی

به‌منظور رسیدن به عظمت و بزرگی، شما باید فرهنگ خوش‌بینی را ایجاد کنید. فراز و نشیب‌های بسیاری در مسیر کاری شما وجود خواهد داشت اما رواج مثبت اندیشی شرکت را در مسیر پیشرفت قرار می‌دهد. اما آگاه باشید که این امر مستلزم شهامت و بی‌باکی است. شما باید واقعاً به این موضوع که غیرممکن را می‌توان ممکن ساخت، ایمان و باور داشته باشید .

۷ ویژگی مهم رهبران آینده برای مدیریت بهتر نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 1 =

بررسی

تکنیک های رفتاری که موجب جلب احترام می‌شود

تکنیک های رفتاری که موجب جلب احترام می‌شود زمانی‌که بعنوان مدیر مشغول کار هستید، نیاز است …