یوگا چگونه باعث جوان تر شدن بدن میشود

440
یوگا چگونه باعث جوان تر شدن بدن میشود

یوگا چگونه باعث جوان تر شدن بدن میشود

در زبان سانسکریت ، کلمه یوگا به معنی وحدت است و این بدان معنی است که انسان میتواند به کمک یوگا تمامی قابلیت ها و نیروهای خود را به سمت منشا حیات و انرژی متمرکز کند . چون خاستگاه یوگا در شرق است و در سیستم فکری شرقی ، سر بخش مهمی از بدن است لذا این اتحاد در سر شکل میگیرد و تمرکز فکر ، بخش مهمی از یوگا را تشکیل میدهد . همانطور که میدانید یوگا فواید زیادی دارد و در  مجموع باعث جوان تر شدن انسان میشود . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم به این موضوع بپردازیم که یوگا چگونه باعث جوان تر شدن بدن میشود .

یوگا چگونه باعث جوان تر شدن بدن میشود
یوگا چگونه باعث جوان تر شدن بدن میشود

یوگا چگونه باعث جوان تر شدن بدن میشود

ورزش یوگا باعث کاهش اضطراب و افزایش قدرت بدن شده و همچنین به سلامت مفاصل و استخوان ها کمک می کند . پس درواقع ورزش یوگا با تاثیرات مثبتی که هم در جسم و هم دروح دارد باعث جوان شدن تر شدن فرد میشود . البته این جوان تر شدن مفهوم گسترده ای دارد و یوگا با تاثیری که در بخش های مهم و علائم حیاتی بدن دارد میتواند باعث این جوانی شود .

 

تقویت سیستم ایمنی بدن

مطالعه جدید پژوهشگران دانشگاه اسلو در نروژ نشان داده که در مقایسه با ورزش‌های سنتی‌تر ، یوگا برای افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن مفیدتر است . محققین این مطالعه می‌گویند : این اطلاعات نشان می‌دهد که تمرین‌های یوگا در سطح مولکولی تاثیری فیزیولوژیک بر بدن دارند که به صورت کاملا فوری بعد از تمرین‌ها به وجود می‌آید و به احتمال زیاد، پایه تاثیرات با ثبات بلندمدت‌تری در آینده می‌شوند .

یوگا چگونه باعث جوان تر شدن بدن میشود
یوگا چگونه باعث جوان تر شدن بدن میشود

 کاهش فشار خون

یوگا از فشار خون بالا جلوگیری می‌کند . این روش برای کسانی که به صورت ارثی فشار خون دارند مناسب است . بررسی‌ها نشان داده است که دو تا سه بار انجام یوگا در هفته می‌تواند کاهش قابل مشاهده‌ای در فشار خون ایجاد کند . همانطور که میدانید فشار خون بالا در فرهنگ کهنسالی ما امری شایع است و متاسفانه افراد زیادی بدلیل فشار خون بالا ، دچار ناراحتی های بسیاری مانند ناراحتی های چشم ، کلیه و … میشوند .

استحکام استخوان بندی

اسکلت بندی انسان نقش حیاتی در زندگی او دارد و کوچکترین ناراحتی باعث میشود که فرد نتواند کارهای عادی خود را انجام دهد و در نتیجه او را با مشکلات زیادی روبرو میکند . یکی از ناراحتی این قسمت که ر افراد زیادی مشاهده میشود کمردرد است . بررسی‌ها نشان داده است که انجام یوگا کمر درد را کاهش می‌دهد . انجام یوگا پنج بار در حتی محل کارتان به مدت چهار هفته می تواند تا ۴۴ درصد از کمر درد بکاهد .

یوگا چگونه باعث جوان تر شدن بدن میشود
یوگا چگونه باعث جوان تر شدن بدن میشود

جلوگیری از دیابت

بطور طبیعی هنگامیکه مقدار قند خون افزایش می یابد مقدار انسولین ترشح شده از پانکراس در خون بسرعت بالا می رود ، انسولین ترشح شده، گلوکز اضافه را یا وارد سلولها کرده تا برای تولید انرژی مصرف شود . انجام حرکات یوگا به تحریک پانکراس برای سنتز انسولین کمک می کند . هنگامیکه از وزن بدن خود می کاهید تمام ارگانهای شما به انسولین بهتر پاسخ می دهند و گلوکزاضافه به گلوکاگون تبدیل می گردد . لذا انجام حرکات یوگا به طور منظم می تواند به کاهش مقدار قند خون کمک کند .

کاهش چربی خون

یوگا موجب کاهش معنی داری در سطح چربی های موجود در خون و در اندام ها شده و در نتیجه بهبود وضعیت قلبی عروقی بدنبال دارد . به عبارت دیگر تمرینات یوگا ، از یک طرف موجب کاهش استرس و ایجاد ریلکسیشن شده و تنشن های عصبی را در اندام کاهش می دهد و از طرف دیگر با افزایش سوخت و ساز بدن ، موجب سوختن چربی های اضافی بدن میشوند .

یوگا چگونه باعث جوان تر شدن بدن میشود نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

بررسی

۹ حرکت یوگا برای زیبایی و جوانی صورت

۹ حرکت یوگا برای زیبایی و جوانی صورت ۹ حرکت یوگا برای زیبایی و جوانی صورت : امروزه ورزش یو…