چگونه میتوان شکست را شکست داد

388
چگونه میتوان شکست را شکست داد

چگونه میتوان شکست را شکست داد

چگونه میتوان شکست را شکست داد : اینکه چگونه به شکست‌های خود نگاه کنیم، کاملا به طرز فکر خودمان بستگی دارد. ‘برنده شدن در مقابل بازنده شدن’. ‘شکست در مقابل پیروزی’ . همه‌ی اینها برداشتهای ذهنی ما هستند . می‌توانید برای شکست، دو تعریف مختلف ارائه دهید : راهی برای رسیدن به پیروزی . یا بهانه ای برای سرزنش کردن خودمان تا حدی که مثل یک توپ پینگ پنگ شویم و بین اما و اگرهای زندگی، دائما در حرکت باشیم . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک میخواهیم ببینیم چگونه میتوان شکست را شکست داد . همراه ما باشید .

 

راهکارهای شکست دادن شکست ! 

چگونه میتوان شکست را شکست داد
چگونه میتوان شکست را شکست داد

۱ – تاثیر محیط

محیط می‌تواند بر روی واکنش شما نسبت به یک اتفاق، تاثیر گذار باشد. اگر برای طرز فکر مردم نسبت به خوتان اهمیت قایل باشید، یعنی محیط روی شما تاثیرگذار است. چه در مورد شکست چه در مورد موفقیت آنچه مهم این است که تشخیص بدهید پس از آن باید چه کار کنید. پس بهتر است برایتان مهم نباشد دیگران چه فکری در مورد شما می‌کنند و شما فقط بر روی نوع واکنش خودتان نسبت به یک شکست یا موفقیت تمرکز کنید.

۲ – روحیه

اگر در زمینه درسی، عاطفی و حتی کاری شکست خورده اید، این به منزله پایان دنیا نیست، همیشه زمان برای جبران وجود دارد، به خودتان روحیه مثبت بدهید و درباره کارخود تفکر کنید، نقاط مثبت و منفی آن را استخراج کنید و بررسی کنید که چه عاملی باعث شکست شما شده است، اگر امکان جبران وجود دارد زمان را ازدست ندهید و اگر جبران ناپذیراست به روش های دیگر سعی در کاستن از بار منفی آن کنید.

چگونه میتوان شکست را شکست داد
چگونه میتوان شکست را شکست داد

۳ – انتخاب الگو

مطالعه زندگی افراد موفق، معاشرت با آنها و الگو برداری از سبک زندگی و شیوه مدیریت کسب و کار آنها می تواند یک نقشه راه بسیار مفید برای درس گرفتن از شکست و تبدیل آن به موفقیت باشد، افراد موفق همیشه با صاحب‌نظرها و متخصصین بحث و تبادل نظر می کنند و سعی می کنند اشکالات کار خود راشفاف سازی کنند تا مجدداً مرتکب خطا نشوند، اگر می خواهید از شکست ها درس بگیرید و در آینده موفق شوید حتماً از افراد دارای صلاحیت مشاوره و راهنمایی بگیرید.

۴ – ریسک پذیری

افراد موفق در دنیای امروز معمولاً اهل ریسک پذیری و خطرکردن هستند، برخی از آنها همه سرمایه خود را در کسب و کار و یا تجارت خود وارد می کنند و البته مسئولیت خطرات و اشتباهات احتمالی را نیز می پذیرند، برای موفقیت در کار باید خطر کرد اما باید دامنه آن را نیز سنجید، همیشه از امکانات و پتانسیل ها برای ایمنی در کار خود استفاده کنید، مانند انواع بیمه ها، ایمن سازی،استفاده از افراد متخصص برای برعهده گرفتن مسئولیت ها و همیشه برای روز مبادا تدارکات لازم را بیندیشید تا با ضربه های روحی در صورت شکست مواجه نشوید.

آنچه باعث کشته شدن شما نشود ، باعث قوی‌تر شدن شما می‌گردد !

۵ – حفظ سلامت

اهمیت دادن به سلامت جسمی و روحی یکی از مهمترین شروط برای موفقیت است، انجام ورزش، تغذیه کافی و مناسب، پرهیز از خوردن مواد غذایی آماده و فاقد ارزش غذایی همگی در عملکرد بهتر بدن و توان ذهنی موثر هستندو می توانند موجب موفقیت فرد شوند، چنانچه دارای مشکلات جسمی یا روحی در اثر شکست قبلی در زندگی شده اید سعی کنید با مراجعه به پزشک و انجام ورزش و مثبت اندیشی این حالت را در خود برطرف کنید یا تحت کنترل درآورید تا بتوانید با پشتکارو نیروی مضاعف به فعالیت های جدید بپردازید.

چگونه میتوان شکست را شکست داد
چگونه میتوان شکست را شکست داد

۶ – تغییر ذهنیت

ذهن انسان برای دور ماندن از درد و ناراحتی، بی‌ وقفه کار می‌ کند و خستگی‌ ناپذیر است و در واقع هر کاری می‌ کند تا از هر نوع دردی در هر اندازه‌ ای که هست جلوگیری کند. بخشی از رنج و عذاب شکست، مربوط به افراد دیگری است که به ما می‌ گویند: «من به تو می‌ گویم که چنین است» یا «تو باید به حرف من گوش می‌ دادی» و «وقتی در اوج موفقیت بودی، بهترین کار این بود که کنار بکشی». منفی‌ باف‌ ها همیشه با تمام توانشان در اطرافمان هستند تا از دید خودشان از ما انتقاد کنند. اما ما به آنها گوش ندهیم. حرف ها و غُر زدن‌ هایشان را نشنیده بگیریم تا بتوانیم به شکست‌ مان به چشم یک تجربه‌ ی ارزشمند نگاه کنیم. سرمان گرم خودمان باشد و از تماس با این افراد دوری کنیم. فقط این را بدانیم که همیشه کسانی هستند که از شکست‌ ها و عدم موفقیت‌ ما خوشحال شوند، اما دوستان واقعی هم داریم که پیروزی‌ هایمان را جشن می‌ گیرند و با تشویق‌ هایشان به ما انگیزه می‌ دهند تا به هدف‌ هایمان برسیم. بهتر است روی تکنیک‌ های مثبت اندیشی بیشتر کار کنیم.

۷ – ایمان به خود

درس گرفتن از شکست بسیار ضروری است و نباید هیچ گاه آن را فراموش کرد اما باید از شکست مقدمه ای برای پیروزی ساخت و به پیروزی دست یافت . در نهایت بایستی به نقطه ای برسید که بتوانید تصمیم بگیرید از کدام راه بروید یا از کدام راه نروید. باید بتوانید تشخیص دهید کدام راه کار می‌دهد و کدام راه کار نمی‌دهد و این دانش را فقط از طریق شکست‌خوردن می‌آموزید. اینجاست که وقت آن است تا عاشق شکست‌هایتان شوید.

چگونه میتوان شکست را شکست داد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 18 =

بررسی

اصل پارتو چیست و چه تحولی در زندگی شما ایجاد می‌کند

اصل پارتو چیست و چه تحولی در زندگی شما ایجاد می‌کند تقریبا هرروز با چالش منابع محدود مواجه…