پهپاد جدید بوئینگ برای سوخت گیری در آسمان

253
پهپاد جدید بوئینگ برای سوخت گیری در آسمان

پهپاد جدید بوئینگ برای سوخت گیری در آسمان

امروزه پهبادها نقش مهمی در زندگی انسان ها داشته و تقریبا در تمامی زمینه حضوری پررنگ دارند . میتوان گفت مهمترین کاربرد پهپادها در بخش نظامی است و کشورهای بسیاری در این زمینه سرمایه گذاری کرده اند . کشور ما نیز در سالهای اخیر در زمینه ساخت پهپادها پیشرفت های چشمگیری داشته و جزو کشورهایی مطرح در جهان است که به تولید و استفاده از این پهبادها می پردازد . اخیرا شرکت هواپیماسازی بوئینگ از پهپاد جدیدی رونمایی کرده که میتواند در مسافت های طولانی پرواز کرده و سوخت مورد نیاز جنگنده ها را تامین کند . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پهپاد جدید بوئینگ ، با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید .

پهپاد جدید بوئینگ برای سوخت گیری در آسمان
پهپاد جدید بوئینگ برای سوخت گیری در آسمان

پهپاد جدید بوئینگ برای سوخت گیری در آسمان

شرکت بوئینگ Boeing یک شرکت هوافضا و صنایع دفاعی آمریکایی و چندملیتی است که در سال ۱۹۱۶ توسط ویلیام بوئینگ در شهر سیاتل واشینگتن تأسیس شد و در طول سال‌های متمادی فعالیت در حوزه فن آوران هوافضایی و صنایع جنگ‌افزاری ، تمرکز اصلی خود را بر تولید هواپیماهای مسافربری معطوف نمود و از سوی دیگر، با خریداری و ادغام شرکت‌های هواگردسازی و صنایع دفاعی، توسعه یافت . همانطور که اطلاع دارید بعد از توافق برجام ، کشور ما قرارداد خرید ۸۰ فروند هواپیمای مسافربری از این شرکت را به ثبت رسانید . از دیگر فعالیت های این شرکت فعالیت در بخش دفاعی است .

اخیرا شاخه دفاعی بوئینگ از یک پهپاد انقلابی رونمایی کرده که می تواند برای سوخت گیری جت های جنگنده در حین پرواز کاربرد داشته باشد . این پهپاد کوچک برای رقابتی با عنوان MQ-25 تدارک دیده شده و قادر است از روی ناوهای جنگی شروع به پرواز نموده و جنگنده هایی مثل F/A-18 Super Hornet  ، EA-18G Growler و  F-35C را در آسمان سوختگیری کند . به گفته بوئینگ این پهپاد در حال تکمیل فرایندهای مربوط به توسعه موتور بوده و سال آینده در مانورهای آزمایشی شرکت خواهد کرد . هدف اولیه از طراحی و ساخت این پهپاد جالب فراهم کردن امکان سوخت گیری و افزایش برد پروازی جنگنده ها عنوان شده است .

پهپاد جدید بوئینگ برای سوخت گیری در آسمان
پهپاد جدید بوئینگ برای سوخت گیری در آسمان

نیروی دریایی آمریکا به منظور پیدا کردن یک پهپاد مناسب جهت سوخت گیری جنگنده های خود ، رقابتی را با نام MQ-25 برگزار خواهد کرد که در آن چندین گزینه به مصاف هم خواهند پرداخت . بعد از مشخص شدن برنده این رقابت، قراردادی به ارزش ۲.۶ میلیارد دلار در سپتامبر ۲۰۱۸ با شرکت مورد نظر امضا خواهد شد . آنطور که اعلام شده با بکارگیری این پهپادها برد پروازی جنگندهای ایالات متحده ۳۰۰ الی ۴۰۰ مایل فراتر رفته و امکان دسترسی به مناطق دورتر میسر خواهد شد . اگر چه نیروی دریایی درباره ویژگی های الزامی پهپادهای مورد نیاز خود حرفی به میان نیاورده، اما شنیده ها حکایت از آن دارند که این پهپادها باید بتوانند ۱۵,۰۰۰ پوند سوخت را تا ۵۰۰ مایل دریایی حمل کنند .

در حال حاضر شعاع عملیاتی جنگنده Super Hornet حدود ۴۵۰ مایل است و در صورت کمک گرفتن از پهپادی مثل MQ-25 می تواند برد خود را تا ۷۰۰ مایل دریایی افزایش دهد . گفتنی است برای برنده شدن این قرارداد هنگفت بوئینگ باید با چند شرکت دیگر از جمله لاکهید مارتین و جنرال اتُمیکس رقابت کند . حال باید منتظر ماند و دید که پهپاد انقلابی این شرکت خواهد توانست نظر مثبت نیروی دریایی ایالات متحده را جلب کند یا خیر .

پهپاد جدید بوئینگ برای سوخت گیری در آسمان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 16 =

بررسی

بکسل بوئینگ ۹-۷۸۷ با خودروی برقی و ثبت رکورد گینس

بکسل بوئینگ ۹-۷۸۷ با خودروی برقی و ثبت رکورد گینس بکسل بوئینگ ۹-۷۸۷ با خودروی برقی : هفدهم…