مناسب ترین زمان برای مصرف میوه چه زمانی است

972
مناسب ترین زمان برای مصرف میوه

مناسب ترین زمان برای مصرف میوه چه زمانی است

آیا رژیم میوه وجود دارد؟ آیا میوه‌ها رو باید با پوست مصرف کنیم؟ آیا مصرف میوه‌ها در فشار خون تاثیرگذار است؟ و بسیاری سوال و نگرانی که درباره تغذیه و سلامتی در رابطه با شیوه مصرف میوه‌ها وجود دارد. اما یک مورد کاملا واضح است که میوه‌ها غنی از موادمعدنی، ویتامین‌ها، فلاونوئیدها و آنتی اکسیدان‌هایی وجود دارند که بعنوان یکی از اجزا تغذیه‌ای، بسیار اهمیت داشته و مزایای بسیاری دارند. در این قسمت از مجله اینترنتی بیرکلیک بررسی خواهیم نمود که مناسب ترین زمان برای مصرف میوه چه زمانی است! باماهمراه باشید.

 • روزتان را با میوه شروع نمایید

برخی از محققان مصرف حجم زیاد میوه را در طول روز پیشنهاد می‌کنند ولی برخی دیگر مناسب ترین زمان را در ابتدای صبح و با معده خالی به‌همراه یک لیوان آب می‌دانند. آنها معتقدند مصرف میوه‌ در اول صبح مناسب‌ترین راه برای شروع روز بوده و بدن را از عفونت‌ها و خطرات حفظ می‌کند. در حقیقت میوه یک منبع ضداکسید کننده بحساب می‌آید که کمک فراوانی به در امان ماندن بدن در برابر رادیکال های آزاد می‌کند.

مناسب ترین زمان برای مصرف میوه
مناسب ترین زمان برای مصرف میوه
 • بهترین میان وعده

خوردن میوه بین وعده‌های غذایی هم توصیه می‌شود زیراکه موجب ترشح آنزیم‌هایی می‌شود که عمل هضم را تسهیل می‌نمایند، درحقیقت مصرف میوه در ابتدای صبح و همینطور بین وعده های غذایی موجب هضم بهتر مواد غذایی، فیبر و قندهای ساده می‌شود.

میوه ها بدلیل کالری کم، پتاسیم و سدیمی که دارند مناسب‌ترین انتخاب برای نجات شما از گرسنگی بشمار می‌آیند و به گفته کارشناسان نیم‌ساعت فاصله بین غذای اصلی و میان وعده و یا بالعکس برای افراد سالم بسیار مفید است؛ ولی در افراد دیابتی مصرف میوه دو ساعت بعد از غذا و یا یک ساعت پیش از غذا توصیه می‌شود. توجه داشته باشید خوردن میوه بلافاصله بعد از غذا به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود زیراکه به درستی هضم نمی‌شود.

 • رابطه خوب میوه باورزش

اگر ورزشکار هستید یکی از ایده‌آل ترین زمان‌ها برای خوردن میوه پیش از تمرین به جهت افزایش انرژی و همینطور بعد ازتمرین به جهت تامین انرژی تخلیه شده است.

مناسب ترین زمان برای مصرف میوه
مناسب ترین زمان برای مصرف میوه
 • بدترین زمان مصرف میوه

نه تنها خوردن میوه بلکه خوردن هرچیر دیگری پیش از خواب توصیه نمی‌شود و همیشه چندساعت زنگ تفریح و فاصله تا خواب ضروری است، مصرف میوه پیش از خواب بواسطه قندی که دارد انرژی شما رو بیشتر می‌کند و احتمال دارد که اختلال خواب را بهمراه داشته باشد.

مناسب ترین زمان برای مصرف میوه چه زمانی است نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

 • 5 میوه مفید برای زنان باردار

  ۵ میوه مفید برای زنان باردار

  ۵ میوه مفید برای زنان باردار یکی از دوره های حساس برای زنان ، دوران بارداری است که استرس ه…
 • این میوه ها بیشترین مقدار قند را دارند

  این میوه ها بیشترین مقدار قند را دارند

  این میوه ها بیشترین مقدار قند را دارند این میوه ها بیشترین مقدار قند را دارند : گلوکز نوعی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − دو =

بررسی

۵ میوه مفید برای زنان باردار

۵ میوه مفید برای زنان باردار یکی از دوره های حساس برای زنان ، دوران بارداری است که استرس ه…