معرفی تیم های حاضر در گروه ۶ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

447
معرفی تیم های حاضر در گروه 6 جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

معرفی تیم های حاضر در گروه ۶ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

معرفی تیم های حاضر در گروه ۶ جام جهانی :  مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ، جمعه ۱۰ آذرماه ۹۶ در سالن کنسرت کاخ کرملین در شهر مسکو پایتخت این کشور برگزار شد و تیم های حاضر در ۸ گروه ۴ تیمی از خرداد سال آینده به رقابت خواهند پرداخت . پیشتر به معرفی تیم های حاضر در گروه های ۱ , ۲ , ۳ , ۴ و ۵ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه پرداختیم . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم تیم های حاضر در گروه ۶ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را معرفی نماییم . همراه ما باشید .

۱ – آلمان

معرفی تیم های حاضر در گروه 6 جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
معرفی تیم های حاضر در گروه ۶ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

نمی توان آنها را مدعی درجه اول قهرمانی جام جهانی ندانست. تاریخچه شان لبریز از موفقیت است. ۱۸ بار حضور در ادوار جام جهانی و چهار مقام قهرمانی که آخرین عنوان در جام جهانی ۲۰۱۴ بود. «یوآخیم لو» سرمربی تیم ملی آلمان تابستان امسال به روزنامه «بیلد» گفته بود که یکی از «مصیبت زده ترین» مربیان کنونی فوتبال جهان است. دلیلش را ستاره های پرشمار آلمان باید دید و سردرگمی «لو» برای به رسیدن یک ترکیب قطعی.

هنوز برای حضور «مانوئل نویر» دروازه بان افسانه ای آلمان در ترکیب این تیم ابهاماتی وجود دارد. «نویر» مصدوم است و شاید حتی به جام جهانی نرسد. اما «رن روبرت تسیلر»، «رومان وایدنفلر» و « مارک آندره تر اشتگن» دروازه آلمان را بیمه می کنند. شش سال قبل «یوآخیم» لو مدعی شد که سه تیم ملی که هر کدام ۲۲ بازیکن دارند پشت تیم ملی وقت آلمان قرار گرفته. این را به خوبی می توان از ترکیب آنها فهمید.

«متس هوملس» و «ژرومه بواتنگ» در خط دفاعی یک زوج بی همتا را تشکیل داده اند. در خط میانی «مسئوت اوزیل» همچنان مهندس واقعی ژرمن هاست. هافبک خلاق آرسنال در آخرین بازی های دوستانه آلمان بخصوص مقابل انگلستانم هم خوش درخشید. کنار او نام هایی مانند «مارکو رویس»، «سامی خدیرا»، «ماریو گوتزه»، «کریم بلعربی» و «تونی کروس» قرار دارند که هرکدام قلب تپنده تیم های باشگاهی شان هستند. آیا از خط میانی آلمان بهتر سراغ دارید؟ در خط حمله یک ستاره ۲۱ ساله به نام «تیمو ورنر» در ده بازی ملی، ۷ گل به ثمر رسانده.

۲ – مکزیک

معرفی تیم های حاضر در گروه 6 جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
معرفی تیم های حاضر در گروه ۶ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

یک معمای بزرگ در فوتبال جهان هستند. اگر در جایی غیر از امریکای مرکزی و شمالی حضور داشتند، کارنامه شان تفاوت داشت. مکزیکی ها ۱۶ بار به جام جهانی رسیدند ولی فقط دو بار در سال های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۶ تا مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند. همیشه یا در مرحله گروهی حذف می شوند یا در بلافاصله پس از صعود. اما با ۱۰ قهرمانی، قدرت بلامنازع قهرمانی در جام «کونکاکاف» (جام ملت های امریکای مرکزی و شمالی) به حساب می آیند.

فوتبال مکزیک یادآور نام هایی خاص است؛ «خورخه کامپوس» مهاجمی است که دروازه بان شد. او یک بار در لیگ امریکا برای باشگاه «ناسیونال» به عنوان مهاجم یک نیمه به میدان رفت، یک گل زد و بعد تعویض شد. به فرودگاه رفت تا به مکزیک برگردد. یک ساعت بعد از رسیدن به مکزیکوسیتی، با لباس مشهور دروازه بانی خود درون دروازه ایستاد. «کلودیو سوارز»، «رافائل مارکز» و «ژرادو تورادو» به سختی از حافظه تاریخ فوتبال جهان پاک می شوند.

امروز «خوان کارلوس اوسوریو» دوباره میهمان همیشگی را به جام جهانی رسانده است. قرار بود «کارلوس کی روش» مربی گری ایران را رها کند و سرمربی مکزیک شود اما فدراسیون مکزیک در نهایت اوسوریو را انتخاب کرد. ولی کسی در مکزیک با ادبیاتی برازنده به او خوش‎آمد نگفت. او پس از صعود به جام جهانی گفت: «در مکزیک، مردم و هواداران فوتبال دیدگاه‌های خاص خودشان را دارند. من اهمیتی نمی دهم که آن ها همیشه ناراضی هستند. باید چه کار کنیم؟ قهرمان جام جهانی بشویم؟ به من بگویید چند بار قهرمان جهان شده اید تا من دوباره این مقام را تکرار کنم؟»

اما در مکزیک، مردم از او معجزه می خواهند؛ چیزی مانند به رسیدن به نیمه نهایی جام جهانی روسیه.

درون دروازه مکزیک، «گیرمو اوچوا» اگر خوش شانس باشد، می تواند به ۱۰۰ بازی ملی برسد. ۹۱ بازی تا این جا درون دروازه بوده، قبل از جام جهانی چند بازی دوستانه دیگر را تجربه می کند و بعد هم در روسیه این تعداد بالاتر خواهد رفت. در خط دفاعی هنوز «رافائل مارکز» به تیم ملی دعوت می شود. او عضو باشگاه «اطلس» مکزیک است. «هکتور مورنو» از «رم» ایتالیا، «میگل لایون» و «دیه‌گو آنتونیو ریس» هر دو از «پورتو»، سازندگان خط دفاعی تیم ملی کشورشان هستند.

در خط میانی، با یک تیم پرآوازه روبه رو می شوید؛ «جیووانی دوس سانتوس» که سابقه بازی در بارسلونا، تاتنهام، «گالاتاسرای»، «مایورکا»، «لوس آنجلس» و حالا «گالکسی» امریکا را دارد، یکی از شاخص ترین چهره ها است. کاپیتان «آندرس گواردادو» از «بتیس»، «هکتور هررا» از پورتو، «خاویر آکینو» از «تایگر» امریکا و «دیه گو ریس» از پورتو یک خط میانی سرعتی و تکنیکی را ساخته اند. در خط حمله، دست سرمربی باز است.

«خاویر هرناندز» را حتما به خوبی می شناسید؛ گل زن «لورکوزان» که امسال صید بزرگ «وستهام» انگلستان بود. او امید اول مکزیک برای گل زنی در روسیه است. «کارلوس ولا» از سوسیداد و «هیروینگ لوزانو» از پی اس وی هلند هم مکمل های هرناندز در خط حمله مکزیک هستند.

۳ – سوئد

معرفی تیم های حاضر در گروه 6 جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
معرفی تیم های حاضر در گروه ۶ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

هر وقت بازی های تیم ملی سوئد را در روسیه ببینید، احتمالا به یاد ایتالیا خواهید افتاد. آن ها در پلی آف موفق شدند ایتالیا را پس از سال ۱۹۵۸ میلادی از حضور در جام جهانی محروم کنند. اما این تنها کار بزرگ شاگردان «یان اندرسون»، سرمربی ۵۵ ساله نبود. سوئد در مرحله گروهی موفق شد بالاتر از هلند و بلغارستان به مرحله حذفی (پلی آف) برسد .

سوئدی ها در ۱۲ دوره جام جهانی حضور داشته اند و مهم ترین افتخارشان، نایب قهرمانی در سال ۱۹۵۸ میلادی است. «یان اندرسون» در پاسخ به انتقاداتی که از نتایج تیمش می شد، سال ۲۰۱۶ گفت: «ما یا در رویا زندگی می کنیم یا در روشنی واقعیت. امروز نه رقیبان ما در سال ۱۹۵۸ گیر کرده اند و نه ما هنوز آن تیم قدرتمند را داریم.»

فوتبال سوئد یعنی «زلاتان ابراهیموویچ» و زلاتان یعنی فوتبال سوئد. او پس از جام ملت های اروپا، وداعی تلخ با فوتبال ملی داشت اما گفت شاید دوباره به تیم ملی کشورش باز گردد. فدراسیون فوتبال سوئد پس از صعود این تیم به روسیه، خبر از آغاز مذاکرات با زلاتان برای بازگشت به تیم ملی و حضورش در جام جهانی داد.

یکی از اقدامات ویژه یان اندرسون، جوان کردن تیم ملی سوئد بود. او طی یک سال اخیر، در کنار «رابین اولسن»، دروازه بان ۲۷ ساله تیمش، از «کارل یوهان یانسون» ۲۶ ساله و «کریستوفر نوردفلت» ۲۳ ساله هم درون دروازه استفاده کرد. در خط دفاعی، کاپیتان «آندریاس گرانکویست» از «کراسنودار» روسیه شاخص ترین چهره است. کنارش می توان به «میکائل لوستیگ» از «سلتیک» و «ویکتور لیندلوف» از «منچستر یونایتد» اشاره کرد. لیندلوف از ابتدای این فصل به منچستر پیوست ولی فقط چهار بار فرصت بازی پیدا کرد.

در خط میانی، «سباستین لارشون» از «هال سیتی»، هم کاپیتان دوم تیم است و هم رهبر میانه زمین سوئدی ها. کنارش «امیل فوشبری» از «لایپزیک» و «جیمی دورماز» از «تولوز» فرانسه قرار می گیرند. داستان خط حمله سوئد کمی غم انگیز است؛ به جز «مارکوس بَری» از «العین» امارات و «اولا تویوونن» از تولوز فرانسه، باقی مهاجمان چندان قابل اعتماد نیستند. ۹ مهاجم دیگری که طی دو سال اخیر به دعوت کادر فنی این تیم در ترکیب سوئد قرار گرفته اند، همه با هم فقط ۱۰ گل به ثمر رسانده اند. شاید برای همین است که سوئدی ها هنوز برای بازگشت زلاتان ۳۶ ساله تلاش می کنند.

۴ – کره جنوبی

معرفی تیم های حاضر در گروه 6 جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
معرفی تیم های حاضر در گروه ۶ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

تیم ملی این کشور رکورددار حضور در جام جهانی است. روسیه، دهمین کشوری است که به عنوان میزبان جام جهانی، درهایش را به روی کره جنوبی باز می کند. آن ها یک بار هم موفق شدند جواز حضور در جام جهانی ۱۹۵۸ را به دست بیاورند اما در این رقابت ها شرکت نکردند. همان سال کره ای ها موفق شدند بهترین پیروزی تاریخ خود را مقابل ایران کسب کنند و پنج بر صفر پیروز شدند.

آن ها میهمان همیشگی جام جهانی هستند. آخرین بار که از رسیدن به این رقابت ها محروم ماندند، در جام جهانی ۱۹۸۲ اسپانیا بود. بعد حتی در سال هایی که از آسیا یک نماینده به جام جهانی می رفت، آن ها کلیددار آسیا بودند.

این بار در گروه «A»، پس از ایران به جام جهانی رسیدند و آخرین روز با تساوی مقابل ازبکستان، به عنوان تیم دوم صعود کردند. این دومین بار پیاپی است که در هم‎گروهی با ایران، پشت سر ایران می ایستند. کره جنوبی بالاترین افتخار خود را رسیدن به مقام چهارم جام جهانی می بیند؛عنوانی که البته توام با شبهاتی بزرگ در مورد داوری بازی های این تیم مقابل ایتالیا و سپس اسپانیا بود. «گاس هیدینک»، ملقب به «گاس کبیر»، کره را به این عنوان رساند و پس از خروج از فوتبال کره، آن ها را با بحران مربی روبه رو کرد.

حالا «شین تائه یونگ» به عنوان سرمربی روی نیمکت کره جنوبی در روسیه خواهد نشست؛ مردی که از سال ۲۰۱۴ تا امروز کمک مربی تیم ملی بزرگ سالان و سرمربی تیم های جوانان و امید کشورش بوده است. بزرگ ترین ویژگی که از او یاد می کنند، توانایی برقراری ارتباط نزدیک با بازیکنان و رسانه های این کشور است. رسانه های کره جنوبی پس از گاس هیدینک، هرگز با هیچ مربی سازش نداشتند. حتی نام هایی مانند «اولی اشتیلیکه» و «دیک ادوکات» هم مورد مهر آن ها نبوده اند.

«شین تائه یونگ» قاعدتا کار ساده ای برای تکرار موفقیت سال ۲۰۰۲ نخواهد داشت. نه داوران در دو بازی پیاپی حاضر به تکرار آن اشتباهات هستند، نه قرار است یک معجزه دو بار تکرار شود. نسل طلایی اوایل قرن بیستم هم هنوز تکرار نشده است.

تائه یونگ احتمالا درون دروازه از «کیم سئونگ گیو» از «ویسل کوبه» کره استفاده خواهد کرد. در خط دفاعی، کاپیتان «جانگ هیون سو» از «اف.ث» توکیو رهبر مدافعان خواهد بود. «کیم جین سو» از «چونبوک هیوندای موتورز» کره جنوبی، «کیم یونگ گوون» از «گوانگ‌ژو» چین و «پارک جو هو» از «بورسیادورتمند» آلمان شاخص ترین نفرات کنار کاپیتان هستند.

در خط میانی می توان نام هایی برجسته تر دید؛ «لی کیون هو» از «گانکون» کره جنوبی مهم ترین هافبک کره است که در لیگ این کشور بازی می کند. «کی سونگ یونگ» از «سوانسی سیتی» انگلیس، «کو جا چئول» از «آگسبورگ» آلمان، «سون هئونگ مین» از تاتنهام، «لی چونگ یونگ» از کریستال پالاس انگلیس، «نام تائه هی» از «الدُحَیل» امارات و «کیم بو کیونگ» از «کاشیوا» ژاپن یک خط میانی یک دست، پرترافیک و البته خلاق را ساخته اند.

در خط حمله کره ای ها قطعا «لی دونگ گوک»، زهردارترین مهاجم کره قرار خواهد داشت که از باشگاه «پوهانگ استیلرز» کره جنوبی به روسیه می آید. «جی دونگ وون»، مهاجم ۲۶ ساله باشگاه آگسبورگ آلمان دومین چهره شاخص خط حمله تیم ملی کره جنوبی است. نام «لی جونگ هیوپ»، پدیده جدید کره ای ها را هم به یاد داشته باشید.

معرفی تیم های حاضر در گروه ۶ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 4 =

بررسی

خواننده سرود تیم ملی در جام جهانی روسیه چه کسی است

خواننده سرود تیم ملی در جام جهانی روسیه چه کسی است سال پیش خبر صعود تیم ملی فوتبال کشورمان…