معرفی تیم های حاضر در گروه ۵ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

445
معرفی تیم های حاضر در گروه 5 جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

معرفی تیم های حاضر در گروه ۵ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

معرفی تیم های حاضر در گروه ۵ جام جهانی : مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ، جمعه ۱۰ آذرماه ۹۶ در سالن کنسرت کاخ کرملین در شهر مسکو پایتخت این کشور برگزار شد و تیم های حاضر در ۸ گروه ۴ تیمی از خرداد سال آینده به رقابت خواهند پرداخت . پیشتر به معرفی تیم های حاضر در گروه های ۱ , ۲ , ۳ و ۴   جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه پرداختیم . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم تیم های حاضر در گروه ۵ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را معرفی نماییم . همراه ما باشید .

۱ – برزیل

معرفی تیم های حاضر در گروه 5 جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
معرفی تیم های حاضر در گروه ۵ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

جمله «آلبرتو تورس» کاپیتان سابق تیم ملی برزیل را به یاد داشته باشید : «پس از جام جهانی، مردم اروپا به سر کار و زندگی خود بر می گردند، اما اینجا، در برزیل، ما فوتبال را نفس می کشیم؛ هر ساعت از هر روز» در جام جهانی ۲۰۱۴ جملاتی روی دیوارها به زبان های انگلیسی، پرتغالی و اسپانیولی نوشته شده بود با این مفهوم که فوتبال، تنها راه رها شدن از بدبختی هاست. وقتی ۷ گل در نیمه نهایی از آلمان خوردند، مصیبت زده ترین کشور مردم دنیا بودند. اما حالا، راه خودشان را پیدا کردند.

طلایی های آمریکای جنوبی، پنج بار قهرمان تمام ادوار جام جهان شده اند. دو نایب قهرمانی، دو مقام سوم و دو بار چهارمی این جام در کارنامه شان است. هشت بار قهرمان کوپا آمریکا بودند و بی تردید بهترین تیم تاریخ ادوار فوتبال روی کاغذ.

برزیل نخستین تیمی بود که به جام جهانی روسیه رسید. آن هم میان غول های آمریکای جنوبی . تیمی که چهار سال قبل تمام زندگی اش را روی هنر نیمار ریخته بود، امروز یک دست ترین تیم قاره آمریکاست . نابغه ای با نام کامل «آدنور لئوناردو باکی» که با نام مختصار «تیته» شناخته می شود . او هرگز بازیکن بزرگی نبود. در یازده سال دوران بازیگری اش به عنوان هافبک میانی فقط شش گل زد و هرگز به اردوهای ملی دعوت نشد. اما در باشگاه های کورینتیانس و اینترناسیونال، چهره ای موفق داشت.

او ناکام ترین برزیل تاریخ را تحویل گرفت و حالا از آنها یک مدعی جدی قهرمانی ساخته است . «الیسون بکر» دروازه بان باشگاه رم سند دروازه تیم ملی برزیل را به نام خودش زده. اما تنها بخش لرزان تیم ملی برزیل است. آنها هرگز در طول تاریخ دروازه بان هایی قابل اعتماد نداشتند.  اما برخلاف همیشه، حالا یکی از مستحکم ترین خطوط دفاعی جهان را صاحب شده اند . «دنی آوز» و «مارسلو» بی شک بهترین مدافعان کنونی راست و چپ جهان هستند . در قلب خط دفاعی هم «آلکس ساندرو»، «تیاگو سیلوا»، «میراندا» و «مارکینیوز» را می بینیم . دفاع برزیل آن قدر پرمهره شده که جایی ثابت برای «فیلیپه لوییز» وجود ندارد.

در خط میانی، تلفیقی از قدرت و تکنیک جمع شده است . «کاسیمیرو» هافبک دفاعی رئال مادرید جای ثابتی در تیم ملی برزیل پیدا کرده و «پائولینیو»، «ویلیان»، «دیه گو» و «فرناندینیو» به تناوب کنار او قرار می گیرند.

خط حمله تیمی که به سلسائو (زرد قناری) شهرت یافته با «داگلاس کاستا»، « گابریل ژسوس» و «نیمار» ویرانگر به نظر می رسد. نیمار که تازگی کاپیتانی تیم ملی برزیل را به «دنی آلوز» پس داده، در ۸۳ بازی ملی ۵۳ گل زده. او در ۲۵ سالگی یکی از جدی ترین مدعیان نزدیک شدن به رکورد «علی دایی» آقای گل تاریخ فوتبال جهان است.

۲ – سوییس

معرفی تیم های حاضر در گروه 5 جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
معرفی تیم های حاضر در گروه ۵ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

آیا شما هم جزو دسته ای هستید که تصور می کنید این تیم طی دو دهه اخیر از لابی قدرت در فیفا برخورد بوده است؟ اشتباه می کنید؛ مقر فیفا در سوییس باشد یا نباشد، روسای فیفا طی سال های اخیر زاده این کشور بوده باشند یا نباشند، در کلیت قدرت تیم ملی آن تفاوتی ندارد. سوییس تبدیل به یکی از قدرت های درجه دو فوتبال اروپا شده است.

«ولادیمیر پتکوویچ» زاده سارایوو است. او که از سال ۲۰۱۴ از باشگاه «لاتزیو» به تیم ملی سوییس آمده، در نخستین کنفرانس مطبوعاتی خود به عنوان سرمربی گفته بود : «تیمی را به من تحویل دادند که مقابل تمام قدرت های فوتبال جهان توان مقابله دارد. اما این برای من کافی نیست، جهان باید ما را به عنوان یکی از ابرقدرت های فوتبال بشناسد.»

این اتفاق هم تا حدودی افتاد. سوییس در گروه «B» اروپا همراه با پرتغال، ۲۷ امتیازی شد اما به عنوان تیم دوم مقابل ایرلند شمالی قرار گرفت، ایرلند را حذف کرد و راهی روسیه شد.

تیم ملی سوییس تا قبل از جام جهانی روسیه، ۱۱ بار طعم حضور در جام جهانی را چشیده بود . بعد از جام جهانی ۱۹۹۴، دو دوره موفق به صعود نشد ولی در بازی تاریخی مقابل ترکیه، جواز حضور در جام جهانی آلمان را به دست آورد . بعد همیشه میهمان این رقابت ها شد تا امروز. بهترین موفقیتش به سال ۱۹۵۴ و رسیدن به جمع هشت تیم نهایی برمی گردد.

آن ها در ۱۲ بازی انتخابی (گروهی و حذفی) اروپا، فقط یک شکست و یک تساوی داشتند. در تمام بازی ها پیروز شدند اما بسیار مقتصدانه! پتکوویچ تیمی ساخته است که سخت گل می خورد و به همان دشواری هم گل می زند. تصور کنید، در نبرد ایران و سوییس که هر دو متخصص بازی دفاعی هستند، احتمالا یک قرص دیازپام وسط جام جهانی فوتبال خواهد شد.

سوییس یکی از پرمهره ترین تیم های جام جهانی خواهد بود . سه دروازه بان در «بوندسلیگا» آلمان دارد که البته شانس «یان سومر»، دروازه بان کنونی «بورسیامونشن گلادباخ» برای تبدیل شدن به مرد شماره یک از همه بیش تر است.
در خط دفاعی، «اشتفان لیختشتاینر»، کاپیتان و فرمانده تمام تیم است . بازی های او را تا سال ۲۰۱۱ در «لیل» فرانسه و لاتزیو به یاد داریم. اما طی شش سال اخیر، لیختشتاینر یکی از ارکان خط دفاعی «یوونتوس» ایتالیا بوده است . «ژوان ژورو» از باشگاه «آنتالیا اسپور»، «ریکاردو رودریگز» مدافع «میلان» ایتالیا و «فابیان شار» از باشگاه «دیپورتیولاکرونیا»، سرآمدهای خط دفاعی سوییس هستند.

شاید شهیرترین هافبک سوییسی ها را بتوان «ژردان شکیری» دانست؛ بازیکنی که در «بازل»، «بایرن مونیخ» و «اینترمیلان» بازی کرده و حالا عضو «استوک سیتی» انگلستان است. «گرانیت ژاکا»، هافبک «آرسنال» را در روسیه خواهید دید. از هنرنمایی او لذت ببرید . «والون بهرامی» با اصالتی ایرانی، در یوگسلاوی متولد شده است اما حالا برای تیم ملی سوییس و باشگاه «اودینزه» ایتالیا بازی می کند. «بلریم ژمایلی» و «ژلسون فرناندز» از دیگر ستاره های خط میانی قدرتمند سوییس هستند.

در خط حمله، «ارن دردیوک»، گل زن اول «گالاتاسرای» را می بینیم. «آدمیر مهمدی» از باشگاه «بایرلورکوزان» چندان روی فرم نیست اما «هریس سفروویچ» در «بنفیکا» کاملا روی فرم آمده و مورد اعتماد کادر فنی تیم ملی سوییس است. «یوسیپ درمیچ» ۲۵ ساله و مهاجم هامبورگ نیز یکی از زهردارترین مهاجمان تیم به شمار می رود.

تیم ملی سوییس را باید اسلحه مخفی سید دوم دانست؛ آرام و بی صدا می آید و احتمالا صعود خواهد کرد.

۳ – کاستاریکا

معرفی تیم های حاضر در گروه 5 جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
معرفی تیم های حاضر در گروه ۵ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

باید با یک تیم کاملا غیرقابل پیش بینی آشنا شوید. کاستاریکا در انتخابی جام جهانی، در دو دیدار رفت و برگشت به امریکا، شش گل زد و پیروز شد. اما مقابل پاناما که از امریکا فقط در یک بازی چهار گل خورده بود، در بازی رفت به تساوی بدون گل رسید و در بازی برگشت، دو بر یک باخت. کاستاریکا را می توان دقیقا مهم ترین عامل غیرمستقیم حذف امریکا از جام جهانی روسیه دانست.

«اسکار رامیرز» از سال ۲۰۱۵ تا امروز سرمربی تیمی است که یک لشکر بازیکن متوسط در تمام قاره ها دارد. مشهورترین بازیکن آن بی شک «کیلور ناواس»، دروازه بان «رئال مادرید» و کاپیتان «برایان رویز» هافبک هجومی اسپورتینگ پرتغال هستند. شاید هواداران رئال مادرید هنوز هم بابت خرید ناواس پشیمان باشند.

خط دفاعی کاستاریکا با حضور «جان ‌کارلو گونزالس» از «بولونیا» ایتالیا، «کریستین گامبوا» از «سلتیک» اسکاتلند و «اسکار دوارت» از «بنفیکا» پرتغال شکل می گیرد. «رونالد ماتاریتا» ۲۳ ساله از باشگاه «نیویورک سیتی، یکی از آینده دارترین بازیکنان این تیم است که شاید در روسیه فرصت بیش تری برای نمایش داشته باشد.

در خط میانی، «اسکار رامیرز» چندان میلی به استفاده از بازیکنان جدید و جوان نشان نمی دهد و سعی کرده است بعد از جام جهانی برزیل، ترکیب اصلی تیم خود را به ویژه در میانه زمین حفظ کند. نقدهایی به او در مورد دلیل بازی دادن به «کریستین بولانوس»، هافبک تیم «ونکوور وایتکپس» کانادا بوده و هست ولی او کم ترین اهمیتی به این نقدها نمی دهد. کنار این دو، «سلسو بورخس» از «دیپورتیو» لاکرونیا، «یلتسین یخدا» از «لوزانو» سوییس و «جان خایرو رویز» از «الفیحا» عربستان حضور دارند.

در خط حمله، کنار «برایان رویز» می توان مهاجمانی مانند «آریل رودریگز» از باشگاه «بانکوک گلکسی» تایلند، «جوئل کمپل» از «رئال بتیس» و «یوهان ونگاس» از «مینه سوتا» امریکا حضور دارند. خط حمله زهرداری به نظر نمی رسد اما فراموش نکنید که کاستاریکا هرگز قابل پیش بینی نیست.

۴ – صربستان

معرفی تیم های حاضر در گروه 5 جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
معرفی تیم های حاضر در گروه ۵ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

در مورد تاریخچه این تیم، تاریخ در تضاد است. فیفا می گوید صربستان ۱۱ بار در دوره های مختلف جام جهانی حاضر بوده و دو بار در سال های ۱۹۳۰ و ۱۹۶۲ به مقام سوم جهان رسیده است. اما اولین بازی رسمی تیم ملی صربستان در آگوست سال ۲۰۰۶ مقابل چک به ثبت رسیده است. صربستان محصول بارها تکه تکه شدن یوگسلاوی است. آن ها وامدار افتخارات فیزیکی ترین تیم اروپا در دهه های ۴۰ تا ۸۰ خورشیدی هستند. هنوز هم باید شاخصه اصلی صربستان را قدرت بدنی دانست.

«آلن شیرر» در مورد تیم یوگسلاوی دهه ۹۰ میلادی جمله ای تاریخی داشت : «به احترام این نسل، از جایم بلند می شوم.»

این تیم، «اسلو بودان سانتراچ»، «میلان زیوادینوویچ»، «دژان استانکوویچ»، «ساوو میلوشویچ»، «دراگان استویکوویچ»، «سینیشا میهایلوویچ» و نابغه ای به نام «پدراگ میاتوویچ» را در مجموعه اش داشت. در جام جهانی ۹۸ فرانسه مقابل همین تیم قرار گرفتیم و با تک گل میهایلوویچ شکست خوردیم.

حالا آن ها با تیمی به روسیه می آیند که «ولادیمر استوکوویچ» از باشگاه «پارتیزان» بلگراد را درون دروازه دارد. ویژگی بارز صربستان، خط دفاعی مستحکم این تیم است. در روسیه، این دیواره دفاعی را احتمالا با حضور کاپیتان «برانیسلاو ایوانوویچ» از «زنیت»، «آنتونیو روکاوینا» از «ویارئال»، «الکساندر کلاروف» از «رم» و «ماتیا ناستاسیچ» از «شالکه ۰۴» آلمان خواهیم دید.

در خط میانی، به همین اندازه پرستاره هستند. «ژوزه مورینیو» در مورد «نمانیا ماتیچ» گفته بود او بهترین بازیکنی است که تا به حال در تیم هایش داشته است؛ حتی بالاتر از «رونالدو» یا «زلاتان». ماتیچ از «منچستریونایتد» همراه با صربستان به روسیه می آید. از بازی او در قلب خط میانی این تیم لذت ببرید. کنارش «آدام لیاییچ» از «تورینو» ایتالیا، «دوشان تادیچ» از «ساوت همپتون» و «لوکا میلیوویویچ» از «کریستال پالاس» انگلستان را خواهیم دید. مهاجمان صربستان هنوز جای خالی «پدراگ میاتوویچ» را پر نکرده اند. در حقیقت، باید مهم ترین ضعف صربستان را در خط حمله دید؛ جایی که فقط می توانند به «الکساندر میتروویچ» از «نیوکاسل» تکیه کنند.

تیم ملی صربستان با مربی گری «ملادم کرستاجی» جوان که فقط ۴۳ سال سن دارد، در گروه «D» انتخابی اروپا، بالاتر از اتریش، ایرلند، ولز، گرجستان و مولداوی به عنوان تیم اول به جام جهانی رسید. این گروه بی تردید یکی از دشوارترین گروه های انتخابی جام جهانی روسیه در تمام قاره ها بود.

معرفی تیم های حاضر در گروه ۵ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

بررسی

خواننده سرود تیم ملی در جام جهانی روسیه چه کسی است

خواننده سرود تیم ملی در جام جهانی روسیه چه کسی است سال پیش خبر صعود تیم ملی فوتبال کشورمان…