خواص و فواید قارچ خوراکی برای سلامتی و استحکام استخوان‌ها

545
فواید قارچ خوراکی

خواص و فواید قارچ خوراکی برای سلامتی و استحکام استخوان‌ها

مصرف قارچ موجب بهبود قدرت سیستم ایمنی بدن می‌شودو براساس تحقیقات صورت گرفته در قارچ انواع مواد ضدباکتری وجود دارد که مصرف اون موجب ترمیم بافت های تخریب شده و تقویت سیستم ایمنی بدن می‌گردد. به همین جهت مصرف قارچ خوراکی علی‌الخصوص هنگامی که بدن بیمار و درگیر ویروسی هست می تواند بسیار سودمند باشد. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه شوید تا شما را با خواص و فواید قارچ خوراکی برای سلامتی و استحکام استخوان‌ها آشنا نماییم.

  • فواید قارچ

مطالعات نشان می‌دهد که قارچ منبع بسیار مناسبی برای گروه ویتامین‌های B از جمله ویتامین B2 و ویتامینB3 به شمار می‌آید. مصرف ویتامین B برای بدن بسیار ضروری است زیراکه قند و گلوکز موجود در هیدروکربن و دیگر خوراکی‌ها را به انرژی برای سوخت و ساز بدن تبدیل می‌کند.

فواید قارچ خوراکی
فواید قارچ خوراکی

قارچ را می‌توان به روش‌های متعددی استفاده کرد ولی متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند، افراد قارچ را به صورت خام، پخته، کبابی و یا آب‌پز استفاده نمایند و از مصرف آن به صورت سرخ شده پرهیز کنند، زیرا بسیاری از فواید درمانی قارچ بااین شیوه پخت از بین می‌رود و به دلیل فرم ساختار قارچ مقدار بالایی از روغن جذب آن می‌شود.

یکی از باورهای غلط درباره قارچ، نامگذاری آن به عنوان منبع غنی پروتئین است! قارچ، حدودا ۹۳ درصد آب دارد به‌همین جهت میزان پروتئین، چربی و کالری اون بسیار ناچیز است. برخی هزینه‌های گزافی را صرف خریدن قارچ می کنند و آن را جایگزین گوشت می‌کنند، درصورتی‌که می‌توان همین هزینه را صرف تهیه منابع پروتئینی دیگری مانند تخم‌مرغ نمود.

فواید قارچ خوراکی
فواید قارچ خوراکی
  • خواص قارچ برای استحکام استخوان‌ها

قارچ خوراکی منبع فوق‌العاده‌ای از ویتامین D است و سالمندان یا اشخاصی که دچار شکستگی اعضای بدن شده‌اند، افراد مبتلا به آلرژی و بیماری‌های خود ایمنی می‌توانند در کنار مصرف دارو از این ماده خوراکی به عنوان یک مکمل درمانی برای بهبود سلامتی بهره ببرند. قابل ذکر است که در هر ۱۰۰ گرم قارچ، حدود یک میلی‌گرم آهن و حدود ۳۲۰ میلی‌گرم پتاسیم وجود دارد.

خواص و فواید قارچ خوراکی برای سلامتی و استحکام استخوان‌ها نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + پانزده =