عوارض نوشیدن آب به همراه صرف غذا در سیستم گوارشی

838
عوارض نوشیدن آب به همراه صرف غذا

عوارض نوشیدن آب به همراه صرف غذا در سیستم گوارشی

متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند درهر وعده غذایی تنها یک نوع غذا صرف شود، ولی اگر بنا به دلایلی میل به مصرف دو نوع غذا را دارید، توصیه می‌شود نخست غذایی را بخورید که سریعتر هضم می‌شود به‌این مفهوم که غذایی که لطیف‌تر است در ابتدا صرف شود، درغیر این صورت غذای لطیف روی غذای غلیظ می‌ماند تا زمان لازم برای هضم پیدا کند و دراین مدت تحت تأثیر حرارت معده و مجاورت با غذای غلیظ فاسد شده و غذای دیگر را نیز فاسد می‌کند. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه شوید تا شما را با عوارض نوشیدن آب به همراه صرف غذا و برهم‌خوری آشنا نماییم.

ابن‌سینا خوردن غذا درزمان سیری یا پیش از هضم کامل غذای پیشین را مضرترین چیز برای کبد می‌دانست به‌همین جهت بعداز خوردن صبحانه تا زمان گرسنگی واقعی بعد، غذا خورده نشود؛ درحال حاضر اکثر مردم سه نوبت غذا مصرف می‌کنند که دو نوبت آن اصلی است و اغلب یک نوبت غذای سبک است. برخی نیز روی‌هم‌رفته دو نوبت غذا مصرف می‌کنند. این بسته به عادت اشخاص دارد، مهم این است که پیش‌از اشتهای حقیقی یا اشتهای واقعی غذا خورده نشود.

عوارض نوشیدن آب به همراه صرف غذا
عوارض نوشیدن آب به همراه صرف غذا

کاهش یا افزایش وعده‌های غذایی به‌صورت ناگهانی نیز موجب کسالت و بیماری می‌شود به‌همین جهت درصورتی‌که شخصی قصد تغییر در عادت غذایی خود را دارد باید کم‌کم به کار مبادرت ورزد؛ بین دو وعده غذا زمان مناسبی جهت مصرف میوه به‌طور محدود است.

از مضرات نوشیدن آب همراه با غذا می‌توان به رقیق شدن اسید معده و اختلال در سد دفاعی بدن در مقابل میکروب‌ها، رقیق شدن شیره معده و کم اثر شدن خاصیت شیمیایی آن بر هضم صحیح غذا، کاهش دمای داخل معده که و به تبع آن خلل در فعالیت‌های هضم غذا، بالا آمدن مواد غذایی از ته معده و مختل شدن فرآیند هضم و بروز نشانه‌هایی مانند نفخ، ترش کردن و باد گلو و حتی درد معده اشاره نمود.

عوارض نوشیدن آب به همراه صرف غذا در سیستم گوارشی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 12 =

بررسی

اثرات فوق العاده مصرف آب در زیبایی پوست

اثرات فوق العاده مصرف آب در زیبایی پوست اثرات فوق العاده مصرف آب در زیبایی پوست : آب بخش م…