ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه چه نقشی در زندگیمان دارد

659
ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه چه نقشی در زندگیمان دارد

ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه چه نقشی در زندگیمان دارد

به‌طور حتم تاکنون درباره ضمیر خودآگاه و ناخوآگاه و همچنین تلقین مطالب متعددی شنیده و خوانده‌اید. در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک به طور کامل به شناخت این ضمایر و تأثیر آن در زندگی روزمره خود خواهیم پرداخت.

  • ضمیر خودآگاه چیست

مغز انسان حاوی دو بخش می‌باشد. یک بخش آن ضمیر خودآگاه است که در حدود ۱۰ درصد فعالیت ذهنی ما را برعهده دارد و دربرگرینده پاسخگویی به پرسش‌های منطقی می‌باشد. درواقع این ناحیه از مغز ناحیه هوشیار و فعال است، و وظیفه تفکر و قبول یا رد کردن داده‌های دریافتی را برعهده دارد. توجه داشته باشید این ضمیر بر روی تصمیمات و باورهای شما نفوذ کمتری دارد.

  • ضمیر ناخودآگاه چیست

این بخش ناحیه دوم مغز بحساب می‌آید که ۹۰ درصد مغز را تشکیل می‌دهد و از حدودا از سن ۵ ماهگی در رحم مادر به تشکیل می‌شود و تا ۴۸ ساعت بعد از مرگ انسان زنده و برقرار است. این ضمیر فعالیت ذهن را به خود اختصاص می‌دهد و مسئول تمامی فعالیت‌های بدون فکر و آگاهی است. درواقع این بخش خاطرات و احساسات را در افراد کنترل می‌کند. توجه داشته باشید که برای موفقیت، خوشبختی و برخورداری از همه لذت‌ها، شما احتیاج به تقویت و درک مناسبی از ضمیر ناخودآگاه خود دارید. با تقویت این ناحیه از ذهن، باورسازی برای تمامی فعالیت‌های مهم زندگیتان رخ می‌دهد و به هر آنچه که آرزوی داشتنش را دارید، خواهید رسید. این ناحیه از ذهن به شما یاد می‌دهد که برای رسیدن به اهدافتان هیچ وقت دیر نیست .

ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه چه نقشی در زندگیمان دارد
ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه چه نقشی در زندگیمان دارد

به عنوان نمونه تصور کنید هنگامی‌که برای اولین بار تصمیم به آموزش رانندگی دارید، چقدر استرس دارید؟ ولی باگذشت زمان و آموزش کافی رانندگی، همه حرکات به طور ناخودآگاه در ضمیر شما می‌نشیند و دیگر احتیاجی به فکر و تمرکز برای دنده عوض کردن ندارید. این حالت برای همه جوانب زندگی مصداق دارد. هر آن چیزی را که وارد ذهنتان کنید باگذشت زمان ملکه ذهن شما می‌شود، درواقع برای رسیدن به هوشیاری نیازمند باور کردن نیروی درونی، جذب اطلاعات بیشتر و تکرار جملات الهام بخش (تلقین مثبت) به طور شبانه روزی هستید و مناسبترین راه رسیدن به نیازهای شما می باشد، زیرا در اینصورت انرژی‌های مثبت در ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه شما نهادینه می‌گردد.

ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه چه نقشی در زندگیمان دارد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 2 =

بررسی

خواب مصنوعی و موارد استفاده آن در زندگی

خواب مصنوعی و موارد استفاده آن در زندگی حتما تا بحال در مورد هیپنوتیزم hypnosis و کارهایی …