روش های از بین بردن بوی سیر از دهان و غذا

1,688
روش های از بین بردن بوی سیر

روش های از بین بردن بوی سیر از دهان و غذا

عطر و بوی سیر شدید است و این قدرت را دارد که طعم‌های دیگر را دریک ظرف تحت تاثیر خود قرار دهد. علاوه براین بوی سیر برای بعضی اشخاص به هیچ وجه خوشایند نیست درحالیکه برای برخی تعجب‌برانگیز است که عده‌ای بیش ازحد از آن استفاده می‌کنند. در این مقاله از مجله اینترنتی بیرکلیک شما را با روش های از بین بردن بوی سیر از دهان و غذا آشنا می‌نماییم.

 

روش‌های از بین بردن بوی سیر از دهان

  • سیب بخورید

همه ما اطلاع داریم که درصورتی‌که سیبی را ببرید و بیرون بگذارید، رنگش تیره می‌شود. این رنگ توسط یک آنزیم بوجود می‌آید که تنها کار آن کم کردن جذابیت میوه نیست، بلکه به عنوان یک دئودورانت طبیعی برای از بین بردن بوی بد سولفید‌های حاصل از سیر در دهان عمل می‌کند.

روش های از بین بردن بوی سیر
روش های از بین بردن بوی سیر
  • آب لیمو بنوشید

وقتی سیر خردشده استفاده می‌کنید، استفاده از آبلیمو در ازبین بردن بوی سیر مفید است. اسید موجود در آب‌لیمو، آلینیناز را خنثی می‌کند، آلینیاز، آنزیمی است که درزمان خرد کردن سیر ایجاد می‌شود و موجب بوجود آمدن بوی ناخوشایند آن می‌شود.

  • چای سبز

در چای سبز، آنتی اکسیدان‌هایی به نام پلی‌فنول، به وفور پیدا می‌شود. همانند آنزیم‌های سیب، پلی‌فنول ها، مواد شیمیایی را که موجب بوجود آمدن بوی سیر می‌شود از بین ببرد.

 

 

روش‌های از بین بردن بوی سیر از غذا

  • حرارت را بیشتر کنید

شما می‌توانید شدت بوی سیر رابا خنثی نمودن آلیناز کاهش دهید. راه این کار حرارت زیاد است. با پختن سیر در دمای بالاتر از ۱۳۵ درجه فارنهایت شما می‌توانید آلیناز را خنثی کرده و طعم سیر را تحمل کنید.

  • از گیاهان معطر استفاده نمایید

گیاهان معطر یکی دیگر ازراه‌های مناسب برای رفع عطر و بوی سیر هستند. گیاهان تازه مانند گشنیز، جعفری و ریحان می‌توانند جهت مقابله با بوی سیر اضافی کمک کنند. بااین حال، شما باید از آن‌ها به صورت متعادل استفاده نمایید. توجه داشته باشید استفاده بیش ازحد از آن‌ها می‌تواند غذا را تلخ کند.

روش های از بین بردن بوی سیر
روش های از بین بردن بوی سیر
  • از مواد خامه‌ای استفاده نمایید

به کمک مواد خامه‌ای مانند لبنیات، می‌توانید یک سس خامه‌ای تهیه نمایید. همچنین مواد غیرلبنی مانند شیر نارگیل وجود دارد که برای خوراکی‌ها و غذا‌های جنوب شرقی آسیا مناسب است. صرف‌نظر از اینکه کدام ماده حاوی خامه را استفاده می‌کنید. این سس می‌تواند سیر را رقیق کرده و تیزی آن را کمتر می‌کند تا غذای شما خوش‌طعمتر شود.

  • استفاده از مواد اسیدی

ترشی ترکیبات مانند آبلیمو و یا حتی سرکه می‌تواند بوی زننده سیر را کاهش دهد. این که از چه ماده اسیدی و چه‌مقدار از آن استفاده می‌کنید بستگی به نوع غذایی دارد که می‌پزید و این سلیقه شماست. نکته مهم این است که از آن به صورت متعادل استفاده کنید تا غذایتان زیاد ترش نشود.

روش های از بین بردن بوی سیر از دهان و غذا نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

بررسی

خواص جادویی معجون سیر و عسل و طرز تهیه آن

خواص جادویی معجون سیر و عسل و طرز تهیه آن خواص جادویی معجون سیر و عسل و طرز تهیه آن : همه …