درمان اگزما و حساسیت‌های پوستی در فصل زمستان

312
درمان اگزما
لینک کوتاه مطلب : http://birclick.com/TyHgf

درمان اگزما و حساسیت‌های پوستی در فصل زمستان

اکنون که در فصل سرما به سرمی‌بریم، احتمال دارد که برای بعضی از ماها که زمینه حساس‌تری داریم، مشکلات پوستی و اگزما پیش بیاید که علتی جز خشکی و سرمای هوا ندارد. موضوع مهمی که به آن باید توجه شود این است که اگر درمان اگزما در زمستان صورت نگیرد می‌تواند مشکلاتی را به بار بیاورد که بسیار ناراحت کننده خواهد بود. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا شما را با روش‌های درمان اگزما و حساسیت‌های پوستی در فصل زمستان آشنا نماییم.

خشکی و سرمای هوا، استفاده از وسایل گرمازا و حتی پوشیدن لباس‌های پشمی موجب می‌شود که رگ‌های خونی گشاد شوند و به دنبال آن خارش پوستی و یا همان اگزما بوجود بیاد.

درمان اگزما و حساسیت‌های پوستی

درمان اگزما
درمان اگزما
  • استفاده از کرم های مرطوب کننده در زمستان و پوشاندن دست‌ها و صورت در محیط‌های بیرون از منزل می‌تواند به درمان اگزما در زمستان بسیار کمک کند.
  • در فصل سرما توصیه می‌شود که دفعات حمام رفتنتان را کاهش دهید و در حمام به جای آب‌جوش از آب ولرم استفاده نمایید و همچنین بعد از حمام هم حتما از محصولات نرم کننده و لوسیون‌ها استفاده کنید.
  • تا آنجایی که می‌توانید در این هوا پوستتان رو با روغن‌های متعدد که در داروخانه های معتبر وجود داره چرب نگه دارید که کمتر دچار التهاب و درد شود.
  • شوینده‌های غیرصابونی دارای مقادیر بالایی مرطوب کننده و روغن‌هایی هستند که پوست‌های خشک را کمتر دچار خشکی و التهاب می کنند.
  • کمک گرفتن از کمپرس سرد جهت تسکین خارش و نوشیدن آب به مقدار زیاد در طی روز بسیار کارساز است.
  • استفاده از دستگاه بخور در منزل و قرار دادن درجه رطوبت دستگاه بر روی ۵۰ درصد جهت افزایش میزان رطوبت منزل و کاهش خشکی هوا تأثیر زیادی در رفع خشکی پوست دارد.
  • پرهیز از غذاهای شیرین، فرآورده‌های لبنی و غذاهای فرآوری شده و در مقابل استفاده فراوان از سبزیجات و میوه جات خام و غذاهای دریایی
درمان اگزما و حساسیت‌های پوستی در فصل زمستان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر
به اشتراک بگذارید...
همچنین بخوانید :   بيماری های رايج در فصل پاييز و راه های پيشگيری از آنها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 3 =

اینم جالبه

رابطه بین تغذیه اشتباه و بیماری های پوستی

رابطه بین تغذیه اشتباه و بیماری های پوستی رابطه بین تغذیه اشتباه و بیماری های پوستی : تغذی…