خواص گیاه خرنوب در درمان ناباروری مردان

780
خواص گیاه خرنوب در درمان ناباروری مردان
لینک کوتاه مطلب : http://birclick.com/6pqcC

خواص گیاه خرنوب در درمان ناباروری مردان

خرنوب از گروه گیاهان دارویی می‌باشد که میوه و دانه آن از فواید درمانی سرشاری برخوردار است. اصلی‌ترین ویژگی خرنوب استفاده از آن به منظور افزایش قوای جنسی و درمان مشکلات ناباروری مردان علی‌الخصوص مشکلاتی از قبیل: کاهش تعداد اسپرم و یا کاهش تحرک اسپرم در مردان می‌باشد. علاوه بر آن خرنوب فواید درمانی دیگری نیز دارد که ازآن جمله برطرف کننده تورم ریه‌ها، خلط‌آور، پیشگیری کننده سرطان ریه و … است و از گذشته‌های دور پزشکان یونانی مصرف این گیاه را توصیه میکرده‌اند. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه شوید تا شما را با فواید و خواص گیاه خرنوب و همچنین موارد منع مصرف آن آشنا نماییم.

خواص گیاه خرنوب در درمان ناباروری مردان
خواص گیاه خرنوب در درمان ناباروری مردان
  • خواص خرنوب

مهمترین و اصلی‌ترین ویژگی خرنوب استفاده از آن در درمان مشکلات نابارری مردان می‌باشد. استفاده از دانه‌های این گیاه، موجب افزایش تحرک اسپرم‌ها و کیفیت آن‌ها میشود و ازهمین جهت مشکل ناباروری آقایان که عمدتا به خاطر کمبود اسپرم و کندی سرعت آن مربوط میشود را درمان می‌کند. به این منظور، توصیه می‌شود خرنوب را هسته گرفته و باگیاه جنسینگ، گرد لقا و گرد گل آسیاب و به آن مقدار نیم کیلو عسل طبیعی اضافه نمایید. از این معجون هر روز صبح ناشتا یک قاشق مرباخوری نوش جان نمایید. استفاده از این معجون موجب تقویت قوای جنسی نیز میشود.

گیاه دارویی خرنوب جهت کاهش و پیشگیری از خطر بیماری‌های قلبی عروقی سودمند است زیراکه که استفاده از آن موجب کاهش کلسترول بد خون (LDL) و افزایش کلسترول خوب خون (HDL) می‌گردد. مصرف خرنوب جهت درمان اسهال نیز سودمند است. به این جهت دانه‌های داخل خرنوب را بعداز خارج کردن آسیاب کرده در زمان نیاز یک قاشق مرباخوری به همراه یک فنجان آب گرم نوش جان نمایید.

همچنین بخوانید :   بیماری واریکوسل علائم و راههای درمان آن
خواص گیاه خرنوب در درمان ناباروری مردان
خواص گیاه خرنوب در درمان ناباروری مردان

استفاده از خرنوب جهت افزایش اشتها نیز مفید است. به این جهت مقداری از این گیاه را آسیاب نموده یک قاشق مرباخوری پیش از صبحانه به همراه یک لیوان شیر و یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی مصرف نمایید.

  • مضرات خرنوب

استفاده از گیاه خرنوب، برای اشخاصی که میزان تحرک اسپرمشان صفر است، به هیچ وجه توصیه نمیشود، چونکه هیچ تاثیری در ایجاد تحرک نخواهد داشت و فقط برای اشخاصی مفید است که میزان تحرک اسپرمشان کم است؛ به همین جهت توصیه میشود پیش از استفاده حتما از نتایج آزمایشات خود مطلع گردید.

خواص گیاه خرنوب در درمان ناباروری مردان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر
به اشتراک بگذارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 7 =

اینم جالبه

تاثیر پیاده روی سریع در باروری مردان

تاثیر پیاده روی سریع در باروری مردان ناباروری و راههای درمان آن موضوعی است که اغلب زوج های…