توقف تولید ۲۵ خودروی غیر استاندارد در کشور

164
توقف تولید 25 خودروی غیر استاندارد در کشور

توقف تولید ۲۵ خودروی غیر استاندارد در کشور

در روزهای پایانی سال ۱۳۹۵ بود که سازمان ملی استاندارد ایران خبر داد که استانداردهای مربوط به خودرو از ۵۵ مورد به ۸۵ مورد افزایش یافت و تمامی خودروسازان باید این استانداردها را رعایت کنند . طبق برنامه ریزی به عمل آمده قرار شد این استانداردها به تدریج و در سه مرحله به اجرا گذاشته شوند . بر این اساس مرحله نخست از اول دی ماه آغاز شد و تولید ۲۵ خودرویی که از این استانداردها تبعیت نمیکردند متوقف شد . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک با خبر توقف تولید ۲۵ خودروی غیر استاندارد در کشور ، همراه شما دوستان هستیم .

توقف تولید 25 خودروی غیر استاندارد در کشور
توقف تولید ۲۵ خودروی غیر استاندارد در کشور

توقف تولید ۲۵ خودروی غیر استاندارد در کشور

همانطور که اشاره شد استانداردهای خودرویی جدید قرار شد در سه مرحله به اجرا گذاشته شوند و خودروهایی که این استانداردها را رعایت نمیکنند با توقف تولید مواجه خواهند شد . بر این اساس فاز اول استانداردهای جدید اجباری خودرو اول دی ماه ۱۳۹۶ اعلام شد و قرار شد تا ابتدای دی ماه سال ۱۳۹۶ تعداد ۶۱ مورد استاندارد خودرویی مدنظر قرار گیرد . در مرحله دوم که از ابتدای تیرماه سال ۱۳۹۷ به اجرا گذاشته خواهد شد  دو مورد استاندارد جدید دیگر به ۶۱ مورد قبلی اضافه می‌شود و در نهایت با اضافه شدن ۲۲ مورد جدید دیگر تعداد ۸۵ مورد استاندارد خودرو از ابتدای دی ماه سال ۱۳۹۷ به اجرا گذاشته شود .

 

لیست خودروهای ممنوع شده

با توجه به این زمانبندی و اجرای فاز اول از ابتدای دی ماه ۱۳۹۶ ، تولید و واردات برخی از خودروها از جمله خودروهای MVM ۳۱۵ سدان ، MVM ۵۵۰ ، تیگو ۵ ، سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۳۲ دوگانه سوز ، سایپا ۱۴۱ بنزینی و دوگانه سوز ، آریو ۱۵۰۰ سی سی ، پژو پارس با موتور XUM ، وانت تک کابین و دو کابین مزدا بنزینی و دوگانه سوز ، کارا ۱۷۰۰ بنزینی و دوگانه سوز ، آسا B ۵۰F ، لیفان ۶۲۰ ، لیفان X۵۰ ، لیفان X۶۰ ، جک J۵ ، هیوندای i۱۰  از دستور کار خودروسازان خارج شد .

توقف تولید 25 خودروی غیر استاندارد در کشور
توقف تولید ۲۵ خودروی غیر استاندارد در کشور

همچنین خودروهای سنگین مانند : کشنده نیمه تریلر آکسور مدل ۱۸۴۳ LS ، کامیون فاقد اتاق بار دانگ فنگ مدل K۱۰۵۱S ، کشنده نیمه تیریلر اسکانیا مدل R۴۴۰LA ، کشنده نیمه تریلر اسکانیا مدل R۴۶۰LA ، کشنده نیمه تریلر FAW مدل J۶-CA ۴۲۵۰  ، کشنده نیمه تریلر FAW مدل J۶-CA۴۱۸۰ و اتوبوس بین شهری درسا ، خودروهای سنگینی هستند که از ابتدای آذرماه سال جاری بر اساس مصوبه مربوط به توقف خط تولید خودروهای غیراستاندارد با توقف خط تولید روبرو شده‌اند .

افزایش استانداردهای خودرویی یکی از اقدامات بجا و مناسبی بود که هرچند بسیار دیر انجام شد ولی در هر صورت باعث افزایش کیفیت خودروها خواهد شد . تعداد بیش از شانزده هزار نفر تلفات جاده ای ، آمار بسیار وحشتناکی است که امیدواریم با تلاش مسئولین در افزایش کیفیت خودروها و همچنین رعایت نکات ایمنی از طرف شهروندان ، این آمار کاهش یابد .

توقف تولید ۲۵ خودروی غیر استاندارد در کشور نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 3 =

بررسی

قیمت نهایی پژو ۲۰۰۸ اعلام شد

قیمت نهایی پژو ۲۰۰۸ اعلام شد یکی از قراردادهای مهم تجاری که بعد از برجام امضا شد توافق ایر…