تاثیر پیاده روی سریع در باروری مردان

705
تاثیر پیاده روی سریع در باروری مردان

تاثیر پیاده روی سریع در باروری مردان

ناباروری و راههای درمان آن موضوعی است که اغلب زوج های جوان را درگیر میکند ولی وجود شرم و حیا مانع از پرس و جو در مورد آن میشود . اجازه بدهید اول مشخص کنیم که واژه نابارور به چه کسی گفته میشود : طبق گفته کارشناسان نابارور به زوجی گفته میشود كه پس از گذشت يك سال از ازدواج‌شان و بدون پيشگيري از بارداري و با وجود رابطه جنسي منظم ، باردار نشوند . معمولا اختلالات باروري به طور مساوي بين زنان و مردان توزيع مي‌شود يعني فاكتورهاي زنانه و مردانه به يك اندازه در اين قضيه دخيل هستند . فعالیت های ورزشی از جمله عواملی است که میتواند تاثیر مثبتی در بارداری داشته باشد . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم در مورد تاثیر پیاده روی سریع در باروری مردان صحبت کنیم همراه ما باشید .

تاثیر پیاده روی سریع در باروری مردان
تاثیر پیاده روی سریع در باروری مردان

تاثیر پیاده روی سریع در باروری مردان

همانطور که میدانید ناباروری میتواند دلایل گوناگونی داشته باشد که هر کدام درمان خاصی را می طلبد . در صورتی که ناباروری به دلیل کاهش غلظت و تحرک اسپرم باشد میتوان با یک برنامه منظم تمرین و تغذیه این مشکل را برای همیشه از بین برد . توصیه میگردد قبل از اینکه به این وضعیت مبتلا شوید تمرینات منظم ورزشی بدون مصرف مکمل را سرلوحه کار خود قرار دهید . از حرکات ورزش مفید برای درمان ناباروری میتوان به پیاده روی سریع اشاره کرد . بررسی محققان نشان می دهد که هفته ای سه بار پیاده روی سریع به تقویت قدرت باروری مردان کمک می کند .

به گفته متخصصان ، حتی ورزش کم می تواند کیفیت اسپرم در مردان را در عرض شش ماه تقویت کند . آزمایش های انجام شده طیف وسیعی از فواید ورزش را در مردانی نشان داد که سه یا چهار بار در هفته برای مدت ۳۰ دقیقه به پیاده روی با سرعت معمولی و یا تند مبادرت می کردند . به گقته محققان، ورزش ملایم تنش اکسیداتیو را که به اسپرم آسیب می زند ، مهار می کند .

تاثیر پیاده روی سریع در باروری مردان
تاثیر پیاده روی سریع در باروری مردان

این مطالعه که روی ۲۶۱ مرد سالم ۲۵ تا ۴۰ ساله صورت گرفت، نشان داد که کیفیت اسپرم در مردانی که ورزش می کردند، در پایان یک دوره ورزشی صرف نظر از مقدار ورزشی که انجام داده بودند ، تقویت شد اما بهترین نتایج در مردانی دیده شد که ورزش متوسط انجام داده بودند .

براین اساس محققان نتیجه گرفتند که ورزش به حفاظت از اسپرم در برابر آسیب ناشی از استرس اکسیداتیو کمک می کند؛ استرس اکسیداتیو با فعالیت هایی مانند سیگار کشیدن در ارتباط است.

تاثیر پیاده روی سریع در باروری مردان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 3 =

بررسی

طبیعت گردی با ۴ مدل کفش مخصوص پیاده روی

طبیعت گردی با ۴ مدل کفش مخصوص پیاده روی طبیعت گردی با ۴ مدل کفش مخصوص پیاده روی : کفش‌ها و…