اصول نوشتن بیو اینستاگرام جذاب برای جذب بیشتر فالور

628
اصول نوشتن بیو اینستاگرام جذاب برای جذب بیشتر فالور

اصول نوشتن بیو اینستاگرام جذاب برای جذب بیشتر فالور

اصول نوشتن بیو اینستاگرام جذاب : هر کاربری که به سراغ اینستاگرام شما بیاید قبل از هر چیز بیوی اینستاگرام شما را خواهد دید . هرچند داشتن پست های خلاقانه و جذاب برای جذب فالوور مهم است اما قبل از هر چیزی باید بیوی اینستاگرام خود را به گونه ای بنویسید که در همان نگاه اول شما را فالوو کنند . از طرفی می دانیم اینستاگرام فضای بسیار محدودی را برای جلب توجه مخاطب در اختیار ما قرار می‌دهد . به همین خاطر است که بسیاری از کارشناسان شبکه‌های اجتماعی تأکید دارند، انتخاب و نگارش متن برای بیو اینستاگرام از اهمیت زیادی برای یک کسب‌و‌کار برخوردار است . هرچند این مشکل، تنها مسئله شرکت‌ها و تجارت‌ها نیست. بسیاری از اشخاص نیز برای نوشتن متن بیو اینستاگرام خود با مشکل روبرو هستند.

آنچه که شما در بخش بیو اینستاگرام (همان Bio) یادداشت می‌کنید ، باید بازتابی از شخصیت شما، اهداف و در صورت تجاری بودن صفحه، فرهنگ سازمانی شرکت شما باشد.

در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم با اصول نوشتن بیو اینستاگرام جذاب برای جذب بیشتر فالور آشنا شویم . همراه ما باشید .

 

اهداف بیو اینستاگرام

اصول نوشتن بیو اینستاگرام جذاب برای جذب بیشتر فالور
اصول نوشتن بیو اینستاگرام جذاب برای جذب بیشتر فالور

در صورتی که صفحه‌ای تجاری دارید، فعالیت تجاری شما را به مخاطب معرفی کند.

به مخاطب نحوه‌ی برقراری ارتباط با شما را نشان دهد.

شخصیت و اهداف شما را به نمایش می‌گذارد.

مخاطب را به‌ انجام کاری وادار کند .

اگر اکانت اینستاگرام خود را به یک اکانت تجاری (Business Account) تغییر داده‌اید، با مراجعه به بخش Analytics آن می‌توانید از تعداد بازدیدها، کلیک‌ها و Enagagement کاربران با صفحه اینستاگرام خود مطلع شوید و رفتار مخاطبانتان را زیر نظر بگیرید.

 

اجزای تشکیل دهند بیو اینستاگرام

اصول نوشتن بیو اینستاگرام جذاب برای جذب بیشتر فالور
اصول نوشتن بیو اینستاگرام جذاب برای جذب بیشتر فالور

۱ – عکس پروفایل

تصویر پروفایل یا اصطلاحاً آواتار باید عکسی مرتبط با فعالیت تجاری شما باشد. این تصویر می‌تواند لوگوی مجموعه شما یا یک عکس از محصولات‌تان باشد. این تصویر هرچه هست، باید بتواند حتی با وجود کوچک بودن در فید جستجوی اینستاگرام، باز هم کاربران را به سمت خود جذب کند.

۲ – نام و نام کاربری

نام کاربری شما در بالای صفحه‌ی پروفایل نمایش داده می‌شود. دیگر صفحات اینستاگرام با استفاده از نام کاربری، قادر به تگ کردن شما در پُست‌های خود هستند. نام شما نیز به شکل پررنگ در زیر تصویر پروفایل و در بالای بخش بیوگرافی قرار دارد. نام و نام کاربری اینستاگرام، هر دو قابلیت جست‌وجو شدن در اینستاگرام را دارند. بنابراین، بهتر است نام و نام کاربری خود را با دقت انتخاب کنید.

۳ – بیو اینستاگرام

در این قسمت، شما باید با استفاده از ۱۵۰ کاراکتر شرکت خود را به مخاطبان معرفی کنید و آن‌ها را ترغیب به انجام کاری در صفحه اینستاگرام خود کنید. در ادامۀ همین مقاله، متن بیو برخی از شرکت‌های ایرانی و خارجی را با هم بررسی می‌کنیم.

۴ – وب‌ سایت

تنها یک محل در اینستاگرام وجود دارد که شما می‌توانید مستقیماً لینک یک وب‌سایت را در آن قرار دهید و آن محل، بخش بیو است. پس بهتر است از این فضا هوشمندانه استفاده کنید.

۵ – دسته‌بندی یا Category

دسته‌بندی یا Category که در زیر نام شرکت ظاهر می‌شود، مستقیماً با دسته‌بندی انتخاب‌شده در لینک صفحه‌ی فیس‌بوک شما در ارتباط است. برای آنکه نوع تجارت شما در اینستاگرام مشخص باشد، حتماً باید حساب کاربری تجاری داشته باشید. مزیت مشخص کردن نوع تجارت در اینستاگرام این است که دیگر نیازی ندارید از فضای اختصاصی Bio برای توضیح نوع فعالیت تجاری‌تان استفاده کنید.

اصول نوشتن بیو اینستاگرام جذاب برای جذب بیشتر فالور
اصول نوشتن بیو اینستاگرام جذاب برای جذب بیشتر فالور

۶ – دکمه‌های تماس یا Call To Action

اینستاگرام به تازگی چندین لینک اضافی به حساب‌های تجاری افزوده است که به عدم اشغال فضای اختصاصی بیو کمک می‌کند. شرکت‌ها، قبل از معرفی این قابلیت مجبور بودند تا آدرس شرکت و ایمیل خود را در قسمت بیو در اختیار مخاطبان قرار دهند. این دکمه‌ها تنها در اپلیکیشن اینستاگرام نمایش داده شده و از طریق صفحات وب قابل مشاهده نیستند.

شما می‌توانید از درون اپلیکیشن اینستاگرام با کلیک بر روی گزینه‌های Edit Profile و سپس Contact Options به این موارد دسترسی داشته باشید. اگر قادر به مشاهده این گزینه‌ها نیستید، بهتر است در ابتدا مطمئن شوید که حساب کاربری‌تان تجاری است.

علاوه بر اینکه افزودن اطلاعات تماس در این بخش می‌تواند باعث کاهش تعداد کاراکتر در متن بیو اینستاگرام شود، این حسن را نیز دارد که زحمت پاسخ دادن به سؤالات ساده در مورد اطلاعات تماس از دوش شما برداشته می‌شود.

۷ – ایمیل

وارد کردن آدرس ایمیل در این بخش باعث ایجاد یک دکمه‌ی ایمیل در پروفایل شما می‌شود. این دکمه در زیر تمامی اطلاعات دیگر قرار می‌گیرد. زمانی که مشتری بر روی دکمه ایمیل کلیک می‌کند، اینستاگرام او را به اپلیکیشن ایمیل موجود در تلفن همراه هدایت می‌کند.

۸ – آدرس

اگر کسب‌و‌کارتان از یک مکان واقعی اداره می‌شود، وارد کردن آدرس کامل به مشتریان کمک می‌کند تا دفتر کار شما را راحت‌تر بیابند. زمانی که مشتریان بر روی دکمه Direction کلیک می‌کنند، آدرس محل کار شما به همراه شماره تلفن‌تان بر روی نقشه به آن‌ها نمایش داده می‌شود.

۹ – تماس تلفنی

راه دیگر نمایش اطلاعات تماس در پروفایل تجاری اینستاگرام، افزودن یک شماره تلفن است. زمانی که فردی بر روی این دکمه کلیک کرد، قادر است در لحظه با شماره تلفن شما تماس بگیرد.

 

چند ترفند جذاب برای نوشتن متن بیو اینستاگرام

اصول نوشتن بیو اینستاگرام جذاب برای جذب بیشتر فالور
اصول نوشتن بیو اینستاگرام جذاب برای جذب بیشتر فالور

– در بخش بیو با اضافه کردن خطوط و ایموجی‌ها خلاقیت به خرج دهید .

– از هشتگ‌های اختصاصی استفاده کنید .

– برندهای شناخته‌شده‌تر که ممکن است با خطر کپی شدن مواجه شوند، استفاده از اکانت رسمی با تیک آبی را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

– از جملات کوتاه یا شعار تبلیغاتی (تگ‌لاین)  برای توصیف کسب‌وکارتان استفاده کنید .

– سایر حساب‌های شبکه‌های اجتماعی را در بیو معرفی نمایید .

– از هشتگ‌های مشهور استفاده نمایید تا کاربران به‌ منظور مشارکت با حساب‌ شما ، تنها هشتگ مربوطه را در پست خود قرار دهند.

– اگر وب سایت شما نسخه App هم دارد میتوانید با قرار دادن لینک دانلود اپلیکیشن‌ خود کاربران را به دانلود اپلیکیشن اختصاصی خود ترغیب نمایید .

– بخش بیو می‌تواند محلی برای آشنایی با شخصیت شما باشد. برخی از برندها از ایموجی‌ها به منظور نمایش صفات شخصیتی خود در کنار کلمات استفاده می‌کنند.

– اگر شما به‌اندازه‌ی کافی مشهور باشید، احتیاجی به نوشتن متن برای بیو اینستاگرام خود ندارید !

– از دکمه ی Space در بیو استفاده کنید

اصول نوشتن بیو اینستاگرام جذاب برای جذب بیشتر فالور نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

بررسی

آموزش بازیابی و پس گرفتن اکانت هک شده اینستاگرام

آموزش بازیابی و پس گرفتن اکانت هک شده اینستاگرام آموزش بازیابی و پس گرفتن اکانت هک شده این…