۳۰ میلیون ایرانی دچار اضافه وزن هستند

411
30 میلیون ایرانی دچار اضافه وزن هستند

۳۰ میلیون ایرانی دچار اضافه وزن هستند

داشتن اضافه وزن یکی از مشکلاتی است که ریشه در سبک زندگی افراد دارد . آمار افرادی که دچار اضافه وزن هستند زنگ خطری برای همه ماست تا با دقت در شیوه زندگی خودو خانواده ، مانع از بسیاری مشکلات شویم که در اثر اضافه وزن ایجاد میشود . به گفته متخصصان ، مشکلاتی مانند دیابت ، فشار خون ، بیماری‌ های قلبی و عروقی ، آسیب های مفصلی و حتی برخی مشکلات روحی مانند افسردگی ، اعتماد بنفس پایین ، گوشه‌گیری و مشکلات ارتباطی ، همگی ریشه در اضافه وزن دارند . با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا بیشتر در مورد اینکه ۳۰ میلیون ایرانی دچار اضافه وزن هستند بحث کنیم .

30 میلیون ایرانی دچار اضافه وزن هستند
30 میلیون ایرانی دچار اضافه وزن هستند

۳۰ میلیون ایرانی دچار اضافه وزن هستند

طبق برآوردها حدود ۳۰ میلیون نفر از افراد کشور دچار وزن غیرطبیعی هستند و چون بخش بسیار زیادی از بودجه نظام سلامت کشور صرف مشکلات مرتبط با چاقی یا عوارض ناشی از چاقی است ، لذا مسئولین همیشه تاکید زیادی برای مقابله با اضافه وزن داشته اند . باید توجه داشت که علم روانشناسی به اشکال گوناگون در حوزه چاقی نقش دارد و در شروع چاقی نقش باورها و رفتارها ، نحوه مقابله و سازگاری افراد با این وضعیت ، نحوه مدیریت چاقی و پیامد‌های آن در همه زمینه‌ها مهم است و باید بدانیم دلیل ابتلای افراد به چاقی صرفا به مسائل ژنتیکی برنمی‌گردد و عوامل محیطی و روانشناسی نیز در این قضیه سهیم هستند .

30 میلیون ایرانی دچار اضافه وزن هستند
30 میلیون ایرانی دچار اضافه وزن هستند

برخی رفتارها مانند پر خوری ، ناتوانی در تنظیم صحیح هیجانات و توسل به خوردن به عنوان یک روش تنظیم هیجانی ، وسوسه شدن در برابر محرک‌های غذایی موجود در محیط همگی جزو عوامل روانی پیدایش چاقی هستند و حتی روانشناسی در بحث کم‌تحرکی افراد نیز موثر است و باید برای افزایش تحرک افراد طبق روش‌های روانشناختی پیش رفت . رویکردهای روانشناختی متعددی برای کاهش وزن وجود دارد که یکی از روش های رفتاری و شناختی، درمان مبتنی بر آگاهانه خوردن است که طی این رویکرد روانشناختی به افراد رژیم داده نمی‌شود بلکه تخصص‌های مختلف از جمله متخصصین تغذیه ، طب ورزش ، غدد و روانشناسی در کنار حوزه تغذیه ایفای نقش می‌کند .

مطالعات نشان می‌دهد وقتی ما خودمان را از چیزی محروم می‌کنیم ذهن‌مان نسبت به آن حریص‌تر می‌شود و این اتفاقی است که برای افراد در رژیم‌های سخت اتفاق می‌افتد و باید بدانیم که چگونه می‌توان یک کاهش وزن دائمی داشت و این روش دائمی در زندگی فرد دائم به کار گرفته شود زیرا برخی رژیم‌ها یا ورزش‌ها به قدری افراطی هستند که فرد به هیچ عنوان نمی‌تواند در دراز مدت طبق آنها پیش رود و باید به دنبال روشی بود که به راحتی جزوی از زندگی فرد شود و آگاهانه خوردن موضوع مهمی است که میتواند به ما کمک کند .

30 میلیون ایرانی دچار اضافه وزن هستند
30 میلیون ایرانی دچار اضافه وزن هستند

داشتن برنامه غذایی مناسب ، تحرک کافی بدن و همچنین آگاهانه غذا خوردن به ما کمک خواهد کرد که از پس اضافه وزن خود برآمده و به تناسب اندام برسیم . پس بیایید از همین امروز به فکر سلامت خود و خانواده خود باشیم و با کنترل وزن و داشتن تناسب اندام ، علاوه بر زیبایی ظاهری ، از سلامت کامل جسمی و روحی برخوردار شویم .

۳۰ میلیون ایرانی دچار اضافه وزن هستند نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 9 =

بررسی

تناسب اندام با عادت های غذایی سالم تر

تناسب اندام با عادت های غذایی سالم تر اگرچه انسان موجودی صاحب اختیار و تصمیم گیری می باشد …