چطور باهوش به نظر برسیم

666
چطور باهوش به نظر برسیم

چطور باهوش به نظر برسیم

ما انسان ها معمولا یکدیگر را با اعمال و رفتارمان مورد قضاوت قرار میدهیم مثلا از رفتارهای یک فرد به این نتیجه می رسیم که او فرد باهوشی بنظر میرسد . منظورم اینست که اگر یک فرد مدام از خودش تعریف کند که فرد باهوشی است معمولا او را جدی نمیگیریم و بیشتر بر اساس کارها و رفتارهای او نتیجه گیری میکنیم . حالا سوال اینجاست که برای باهوش بنظر رسیدن چکار باید کرد؟ در این مقاله سعی خواهیم کرد که به این سوال پاسخ دهیم . با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا در مورد این که چطور باهوش به نظر برسیم بحث کنیم .

چطور باهوش به نظر برسیم
چطور باهوش به نظر برسیم

چطور باهوش به نظر برسیم

همانطور که گفتیم اعمال و رفتار ما ، یک معیار بسیار مهم برای دیگران هستند تا در مورد ما قضاوت کنند . اطلاع از نظرات دیگران و فهمیدن این که دیگران در مورد ما چه فکری میکنند ، برای اکثر افراد و مخصوصا خانم ها ، اهمیت زیادی دارد . اگر ما به اعمال خود دقت داشته باشیم و سعی کنیم رفتارهایی که ما را باهوش تر نشان میدهند را انجام دهیم یقینا دیگران دید مثبتی به ما خواهند داشت . البته منظور این نیست که ظاهر سازی کرده و به دروغ خود را باهوش نشان دهیم چرا که اکثر افراد جامعه از یک سطح هوش و منطق خوب برخوردار بوده (و تنها تعداد کمی بسیار باهوش یا بسیار کند ذهن هستند) و بیشتر تفاوت انسان ها مربوط به نمایش این سطح از ذکاوت به دیگران است . برای روشن تر شدن این مطلب فرض کنید به تعدادی افراد هرکدام یک عطر هدیه بدهیم . برخی از این عطر استفاده کرده و خوشبو بنظر میرسند و برخی دیگر (در حالیکه عطر دارند) از این خوشبویی بی بهره اند چون آن را آشکار نساخته اند .

یک جایی خوانده بودم که ” ما انسان ها در عالم ارواح زندگی نمیکنیم که از درون یکدیگر اطلاع داشته باشیم . عالم ما یک محیط مادی است لذا به طریق مادی (ظاهری) باید خواسته  ها و افکار خود را بیان کنیم ” . این نکته در مورد باهوش بنظر رسیدن هم صدق میکند یعنی نمیشود  ما نسبت به اعمال خود بی تفاوت باشیم و فکر کنیم که دیگران (همانند خود ما ) میدانند که ما انسان باهوشی هستیم ! . پس در عین حال که به هوش و ذکاوت خود ایمان داریم و سعی میکنیم در تمامی جنبه ها رشد کنیم ، به رفتارمان نیز دقت میکنیم تا ظاهر قضیه را نیز حفظ کرده باشیم چرا که متاسفانه در زندگی امروزه ما گاها ظاهر خیلی مهمتر از باطن میباشد . خب از این بحث های فلسفی که بگذریم میرسیم به صحبت اصلی این بحث که چطور باهوش به نظر برسیم همراه ما باشید .

چطور باهوش به نظر برسیم
چطور باهوش به نظر برسیم

اهمیت به زمان

در قرار ملاقات ها سر وقت حاضر شوید و از طرف مقابل نیز همین انتظار را داشته باشید . همچنین در گفتگوهای روزانه خود و در زمان انجام کارها سعی کنید که به طرف مقابل خود نشان دهید زمان برای شما مهم است . برای این منظور باید برای کارهای خود برنامه داشته باشید و اگر فردی از شما خواست که کاری را برایش انجام دهید تا با هم به جایی بروید فوری تصمیم بگیرید و مثلا بگویید که در ساعت فلان من برنامه خاصی (مانند رفتن به باشگاه ورزشی) دارم و نمیتوانم این کار را انجام دهم یا مثلا بگویید که من تا ساعت چهار بعدازظهر وقت دارم و بعد از آن وقت آرایشگاه داشته و باید به آرایشگاه بروم . البته منظورم این نیست که خودتان را از جمع دور کنید بلکه سعی کنید برنامه داشته باشید و به آسانی برنامه خود را بخاطر دیگران کنسل نکنید . در ضمن برنامه شما نیز مهم است و باید بدانید که برای چه چیزی زمان میگذارید آیا ارزش آن را دارد؟

کمی سلیقه و هنر 

شاید برای شما پیش آمده که وارد یک محیط (مانند دفتر کار ) شده اید و حتی قبل از آمدن فرد مورد نظر با خود گفته اید که چه آدم با سلیقه و جذابی باید باشد . درواقع دکوراسیونی که فرد برای محیط کار یا منزل انتخاب میکند به نوعی نشان از هوش و نبوغ اوست و بیننده میتواند با مشاهده دکوراسیون یک محیط به شخصیت صاحب آن پی ببرد . پس شما نیز سعی کنید برخی طرح های خاص خود را داشته باشید و در محیط کار یا منزل از آنها استفاده کنید . قرار نیست دیواری را خراب کرده و کل دکوراسیون را تغییر بدهید بلکه حتی قرار دادن یک گلدان در جای مناسب آن ، میتوانید ذوق هنری خود را به بیننده منتقل نمایید .

چطور باهوش به نظر برسیم
چطور باهوش به نظر برسیم

لباس مناسب

فرض کنید یک قرار ملاقات دارید در این ملاقات اولین نکته ای که توجه شما را جلب خواهد کرد نوع پوشش طرف مقابل است . شما با همان اولین نگاه و مشاهده ظاهر فرد ، خیلی سریع در مورد او قضاوت خواهید کرد . توجه داشته باشید قرار نیست شما هر جایی که خواستید بروید سریع کت و شلوار رسمی بپوشید چرا که بی دلیل خود را به زحمت خواهید انداخت . بهتر است کمی برای خودتان وقت کنار بگذارید و چند دست لباس مناسب برای موقعیت های مختلف برای خود تهیه کنید . به این ترتیب میتوانید با توجه به شرایط ، لباس مناسب بپوشید و ظاهر آراسته ای داشته باشید .

اهمیت به جزئیات

حتما برای شما نیز پیش آمده که در مورد یک کار خاص فقط به کلیات آن توجه داشته اید تا آن کار بطور صحیح انجام شود و آنقدر نتیجه برای شما مهم بوده که اصلا توجهی به جزئیات نداشته اید . باید توجه داشت که هرچند نتیجه کار بسیار مهم است اما گاها اهمیت برخی جزئیات بیشتر از نتیجه است . ویلیام موریس (شاعر و نویسنده معروف اهل انگلستان ) میگوید : راز واقعی خوشبختی این است که علاقه‌ی خاصی به تمام جزئیات زندگی روزمره داشته باشید . اگر به مواردی که در خانواده یا محیط کارتان برای شما پیش آمده و شما را فرد بی دقتی نشان داده دقت کنید متوجه خواهید شد که آنها تنها جزئیاتی از یک اتفاق هستند که بنظر شما چندان مهم نبودند و شما به آنها توجهی نداشته و فقط سراغ موضوع اصلی رفته اید . پس از این بعد سعی کنید به جزئیات نیز توجه داشته باشید .

چطور باهوش به نظر برسیم
چطور باهوش به نظر برسیم

دقت در انتخاب دوست

یک مثل قدیمی میگوید : به من بگو دوستانت چه کسانی هستند تا به تو بگویم که که هستی ! . دوستانی که ما انتخاب میکنیم افرادی هستند که با افکار و اعمال ما مطابقت داشته و در ضمن تاثیر زیادی در ما خواهند داشت به همین دلیل است که بزرگان ما در مورد انتخاب دوست سفارشات بسیاری کرده اند . پدران و مادران همیشه نگران دوستان فرزند خود هستند تا مبادا مانع از تربیت صحیح آنها شود . همه این موارد در جامعه ما باعث میشود تا انسان ها با مشاهده دوستان ما ، در مورد ما قضاوت کنند پس بهتر است دوستانی انتخاب کنیم که علاوه بر تاثیرات مثبت در ما ، در محیط اطراف مان نیز تاثیر مثبت داشته باشند یعنی دیگران با مشاهده دوستان ما افکار مثبتی در مورد ما داشته و قضاوت بدی نکنند .

نحوه پول خرج کردن

نحوه‌ی پول خرج کردن شما به نوعی نشان دهنده‌ی ارزش‌های شماست . چه زمانی پول خرج می‌کنید؟ برای چه کسی خرج می‌کنید؟ کجاها خرج می‌کنید؟ چه بخواهید، چه نخواهید، جواب این سوال‌ها خیلی چیزها را در مورد شما فاش می‌کنند .

 

چطور باهوش به نظر برسیم نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + پانزده =

بررسی

قول‌هایی که زنان باهوش به خود می‌دهند

قول‌هایی که زنان باهوش به خود می‌دهند ما انسان ها در مواقع خاص ممکن است برخی قول هایی به خ…