پشتیبانی از زبان فارسی در اینستاگرام با آپدیت جدید

1,031
پشتیبانی از زبان فارسی در اینستاگرام با آپدیت جدید

پشتیبانی از زبان فارسی در اینستاگرام با آپدیت جدید

یکی از دغدغه های کاربران ایرانی در نرم افزارهای مهم ، پشتیبانی از زبان فارسی است . از جمله نرم افزارهای مهم که بیش از چهل میلیون کاربر ایرانی دارد اینستاگرام میباشد که بالاخره بعد از مدتها زبان شیرین فارسی را به زبانهای خود اضافه کرد . از این به بعد اینستاگرام از زبان‌های عربی و فارسی که به صورت راست به چپ نوشته می‌شوند پشتیبانی خواهد کرد فقط کافیست اینستاگرام گوشی خود را آپدیت نمایید . با موضوع پشتیبانی از زبان فارسی در اینستاگرام با آپدیت جدید ، در خدمت شما همراهان گرامی هستیم .

پشتیبانی از زبان فارسی در اینستاگرام با آپدیت جدید
پشتیبانی از زبان فارسی در اینستاگرام با آپدیت جدید

پشتیبانی از زبان فارسی در آپدیت جدی اینستاگرام

به تازگی اینستاگرام اعلام کرد که بصورت رسمی از زبان فارسی در نرم افزار خود پشتیبانی میکند . پیش از این برخی کاربران قادر به تبدیل منوی اپلیکیشن از انگلیسی به فارسی بودند اما همچنان از نوشته‌های راست به چپ پشتیبانی نمی‌شد . اما به لطف به‌ روزرسانی جدید اینستاگرام از این به بعد می‌توان به راحتی به انتشار مطالب فارسی و عربی پرداخت . کاربران ایرانی اینستاگرام از مدتها قبل منتظر این قابلیت بودند . البته این نکته را در نظر داشته باشید که گوشی شما باید از زبان فارسی پشتیبانی کند تا بتوانید از این آپدیت جدید استفاده کنید .

حال نرم افزار محبوب ایرانی ها (اینستاگرام) از ۳۵ زبان پشتیبانی میکند . این شرکت اعلام کرد برای اضافه کردن پشتیبانی از زبان فارسی به اینستاگرام مجبور به تغییر فرمت کل اپلیکیشن بود تا بلکه نوشته‌هایی که به صورت راست به چپ نوشته می‌شوند به صورت صحیح نمایش داده شوند . اینستاگرام از مدتی قبل زبان‌هایی مثل کره‌ای و چینی که از راست به چپ و از بالا به پایین خوانده می‌شوند را پشتیبانی می‌کند ، اما تاکنون به طور انحصاری از زبان‌های دارای فرمت راست به چپ پشتیبانی نمی‌کرد .

پشتیبانی از زبان فارسی در اینستاگرام با آپدیت جدید
پشتیبانی از زبان فارسی در اینستاگرام با آپدیت جدید

هنوز زبان‌هایی مثل اردو و آذری به این اپلیکیشن بسیار محبوب، که انتظار می‌رود به زودی تعداد کاربران فعال آن به یک میلیارد نفر برسد، اضافه نشده است. اینستاگرام تصمیم گرفت ابتدا زبان‌های محبوب کشورهای منطقه منا را به اپلیکیشن خود بیفزاید . طبق برآوردها ، در منطقه منا بیش از ۶۰ میلیون کاربر اینستاگرام وجود دارد . از آنجایی که ۷۰ درصد سیستم عامل دستگاه‌های همراه کاربران عرب زبان اندروید است ، این قابلیت جدید ابتدا به نسخه اندرویدی اپلیکیشن اینستاگرام افزوده شده است و نسخه آی او اس به زودی آن را دریافت خواهد کرد .

پیش از این حین نوشتن یک متن فارسی، اگر بدون ایجاد یک خط فاصله شروع می‌کردید، نوشته در اولین خط به صورت چپ به راست دیده می‌شد. برخی کاربران برای دور زدن این محدودیت، در خط اول چند نقطه قرار داده و متن را از خط دوم آغاز می‌کردند. اکنون با افزوده شدن پشتیبانی از زبان فارسی به اینستاگرام دیگر نیازی به استفاده از این ترفندها نیست .

پشتیبانی از زبان فارسی در اینستاگرام با آپدیت جدید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − ده =

بررسی

آموزش بازیابی و پس گرفتن اکانت هک شده اینستاگرام

آموزش بازیابی و پس گرفتن اکانت هک شده اینستاگرام آموزش بازیابی و پس گرفتن اکانت هک شده این…