مهمترین حقوق یک کارمند که کارفرما باید بداند

622
مهمترین حقوق یک کارمند که کارفرما باید بداند

مهمترین حقوق یک کارمند که کارفرما باید بداند

مهمترین حقوق یک کارمند : پیشتر در مورد نحوه رفتار مناسب با کارمندان در محیط کار صحبت کردیم .  کارکنان بـه نـوبـه خـود بـه عـنـوان نـوع دیـگری از مشتری (خریـدار) شناخته می شوند با این تفاوت کـه شـمـا یـک موقعیت شغلی را به آنها می فروشید . تنها چیزی که کمی عجیب است این است که آنها از شما پول می خرند و در ازای آن برایتان کار انجام می دهند. به هر حال این هم خود نوعی تجارت است . ارتباط طولانی مدت با یک مشتری ثابت، می تواند سود بالایی به شما برساند. هر چه بهتر با آنها کنار بیایید در نتیجه معامله بهتری نیز خواهید داشت . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم با مهمترین حقوق یک کارمند که کارفرما باید بداند شما را آشنا کنیم . همراه ما باشید .

 

مهمترین حقوق یک کارمند

مهمترین حقوق یک کارمند که کارفرما باید بداند
مهمترین حقوق یک کارمند که کارفرما باید بداند

۱ – حریم خصوصی

باید همواره به این مسئله توجه داشته باشید که کارمندان شما زندگی خصوصی خودشان را دارند. شغل آنها همه زندگیشان نیست .  زمانیکه شما فردی را استخدام می کنید، ۴۰ ساعت از زمان او را در طول هفته خریداری می کنید. اگر به مدت زمانی بیش از این مقدار نیاز دارید، باید با او سر میز مذاکره بنشینید. باید توجه داشته باشید که ما بقی زمان او از آن شما نخواهد بود چراکه هزینه ای برای آن پرداخت نکرده اید.

۲ – توجه به ارتقای شغلی کارمندان

نکته دیگری که باید همواره به آن توجه داشته باشید این است که هیچ گاه ارتقای شغلی کارمندان خود را نادیده نگیرید. آنها را تشویق کنید تا تحصیلات خود را ادامه دهند، در کلاس های آموزش مختلف ثبت نام کنند، و به هر طریقی که می توانند اطلاعات و توانایی های خود را ارتقا بخشند.

مهمترین حقوق یک کارمند که کارفرما باید بداند
مهمترین حقوق یک کارمند که کارفرما باید بداند

۳ – احترام به شغل

اساس رابطه شغلی بر پایه شغلی است که ارائه می شود. اگر برای آن شغل احترام قائل نباشید، فردی که مسئول انجام آن می شود نیز متقابلاً هیچ احترامی برای شما قائل نخواهد شد. شاید یک اتاق پر از خدمه داشته باشید و هر روز صبح که وارد میشوید همه آنها به شما تعظیم کنند، اما اگر کار آنها را جدی نگیرید، آنها هم شما را جدی نمی گیرند و قلباً برای شما احترام قائل نیستند.

۴ – رضایت کارمند تضمین کننده رضایت مشتری

فرض کنیم که همه کارمدان شما راضی هستند. خوب؟ آنها حتی اگر راضی هم نباشند باز هم کار می کنند چون اگر کار نکنند حقوقی نخواهند داشت. با وجود این پس چرا باید خودمان را به زحمت بیندازیم و آنها را خوشحال نگه داریم؟

علاوه بر مسائل مالی، مقوله های اساسی دیگری نیز وجود دارد. یک کارمند راضی سعی می کند تا کار خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهد. دفعه آینده که یک شرکت سرویس بدی به شما ارئه داد، برای یک لحظه به کارمندی که این سرویس را به شما داده فکر کنید. متوجه می شوید که از شغلش راضی نیست. شاید از او چیزی خواسته اید که در حد توانایی هایش نیست و یا مجاز نیست که شما را به فرد دیگر ارجاع دهد.

مهمترین حقوق یک کارمند که کارفرما باید بداند
مهمترین حقوق یک کارمند که کارفرما باید بداند

۵ – برقراری توازن بین تلاش و پاداش

همه ما انسان ها خواهان آن هستیم که به اندازه تلاشی که به خرج می دهیم پاداش دریافت کنیم. تحقیقات نشان می دهند کارمندان ارگان هایی که احساس می کنندمیزان تلاش و پاداش آنها دارای توازن نیست بیشتر به سردردهای میگرنی، فرسودگی عاطفی و شکایات روان تنی و جسمی دچار می شوند.

بدانید رابطه کارمند وکارفرما یک تعامل دوطرفه است ودر صورتی که شما حقوق کارمندانتان را رعایت نکنید و به آنها به اندازه متعادل پاداش ندهید نباید از آنان انتظار داشته باشید که در مقابل با جان و دل در محل کار تلاش کنند.

۶ – مختار بودن در حوزه اختیارات خود

بدانید هر شخص از جمله سرپرست و کارمند حوزه، اختیارات مشخصی دارند. اگر کارمندان شما ببینند که در حوزه کارشان دخالت می شوند احساس ناامنی خواهند کرد و این موضوع بر انگیزه آنان برای کار تاثیر منفی خواهد گذاشت.

با آنان با صداقت برخورد نمی شود: همانطور که گفتیم رابطه کارمند و کارفرما یک تعامل دوطرفه است و در صورتی که کارمندان شاهد وعده های دروغین و عدم صداقت از سوی کارفرما باشند، این رفتارها را با عدم صداقت در کار خودپاسخ خواهند گفت.

مهمترین حقوق یک کارمند که کارفرما باید بداند نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 2 =

بررسی

مهمترین اشتباهات مدیران و نابودی انگیزه کارکنان

مهمترین اشتباهات مدیران و نابودی انگیزه کارکنان نابودی انگیزه کارکنان : توانمند‌سازی و انگ…