مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

404
مراسم قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه

مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برای کشورمان بسیار خوب آغاز شد و تیم ملی فوتبال کشورمان برای اولین بار به عنوان تیم نخست این دوره از مسابقات توانست بدون شکست ، راهی روسیه شود . بقیه تیم ها نیز به تدریج هفت خان رستم را طی کردند تا در نهایت ۳۲ تیم برتر جهان برای حضور در جام جهانی فوتبال مشخص شدند . در هر دوره از مسابقات جام جهانی ، چند ماه قبل از شروع مسابقات مراسم قرعه کشی برگزار میشود تا برنامه مسابقات بطور دقیق مشخص شود . مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نیز روز جمعه ۱۰ آذر ماه ۹۶ برگزار خواهد شد و ما در این مقاله سعی میکنیم جزئیات مربوط به این مراسم را در اختیار شما همراهان عزیز قرار دهیم پس همراه ما باشید .

مراسم قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه
مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

همانطور که اشاره شد مراسم قرعه کشی در اول ماه دسامبر (۱۰ اذرماه ۹۶) و در کاخ کرملین روسیه برگزار خواهد شد تا تیم‌ها در هشت گروه چهار تیمی حریفان خود را بشناسند . این مراسم از ساعت ۱۶ به وقت مسکو (۱۶:۳۰ به وقت تهران) با مراسم فرش قرمز آغاز خواهد شد و در ادامه مراسم قرعه کشی برگزار خواهد گردید . در این مراسم ، قرعه کشی با گلدان شماره یک آغاز می‌شود و با شماره چهار خاتمه می‌یابد . هر گلدان پیش از رفتن سراغ گلدان بعدی ، باید کاملاً خالی شود . از هر گلدان گویی خارج می‌شود و به دنبال آن شماره‌ای از گلدان دیگر خارج خواهد شد و به این ترتیب جایگاه تیم‌ها در گروه مشخص می‌شود .

از تیم‌های گلدان شماره یک ، روسیه به عنوان میزبان در جایگاه A1 قرار می‌گیرد . هفت تیم باقیمانده در گلدان شماره یک ، به طور خودکار جایگاه شماره ۱ هر گروه (B تا H) را در اختیار می‌گیرند ، در حالی که جایگاه تیم‌های گلدان‌های ۲، ۳ و ۴ در هر گروه با قرعه کشی مشخص می‌شود . هدف فیفا این است که در هیچ گروهی تیم‌ها با تیم‌های قاره خود همگروه نشوند . این قانون به جز قاره اروپا که ۱۴ تیم واجد شرایط دارد، شامل همه قاره‌ها می‌شود . به این ترتیب در تمام گروه‌ها باید حداقل یک یا دو تیم اروپایی حضور داشته باشد . شش گروه از هشت گروه دو تیم اروپایی دارند و دو گروه نیز فقط یک تیم اروپایی در آن قرار می‌گیرد .

مراسم قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه
مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

تفکیک تیم‌ها در گروه‌ها با توجه به موقعیت جغرافیایی (قاره‌ای) توسط سیستمی طراحی شده که تمام پارامترهای آن مورد نظارت قرار دارد. به عنوان مثال پرو، کلمبیا و اروگوئه که در گلدان دوم قرار دارند ، با تیم‌هایی مانند برزیل و آرژانتین که در گلدان شماره یک هستند ، هم‌گروه نمی‌شوند . این اصل برای تیم‌های دیگر کنفدراسیون‌ها به جز اروپا اعمال می‌شود . به طور مثال تیم ایران در سید سوم با تیم‌های استرالیا، ژاپن، کره‌جنوبی و عربستان در سید چهارم همگروه نمی‌شود .

 

مهمانان ویژه ایرانی

علی دایی ، پیشکسوت و اسطوره فوتبال کشورمان و بهترین گلزن ملی فوتبال دنیا در فهرست مدعوین مراسم قرعه‌‌کشی جام جهانی قرار دارد همچنین مهدی مهدوی‌کیا نیز میهمان ویژه فیفاست که به این مراسم دعوت شده است . کارلوس کی‌روش نیز به عنوان سرمربی تیم ملی کشورمان در ایران مراسم حضور خواهد داشت .

مراسم قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه
مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

مجریان مراسم

ماریا کوماندنایا به عنوان مجری زن مراسم قرعه‌کشی معرفی شده است که امیدواریم با پوشش مناسب در مراسم حاضر شود تا حاشیه های دوره قبل بوجود نیاید . گری لینه‌کر مهاجم پیشین تیم ملی انگلیس همراه ماریا کوماندنایا به عنوان مجری ایفای نقش خواهد کرد . همچنین ستارگانی مانند دیگو مارادونا به همراه فابیو کاناوارو ، کارلوس پویول ، لوران بلان، گوردون بنکس، کافو و دیگو فورلان قرعه کشی جام جهانی را انجام خواهند داد . فیفا اسامی مشاوران قرعه‌کشی را اعلام کرده که افرادی همچون گوردون بنکس از انگلیس ، فابیو کاناوارو از ا۴یتالیا ، دیه‌گو مارادونا از آرژانتین و کارلس پویول از اسپانیا ، میرسلاو کلوزه از آلمان ، گری لینه‌کر از انگلیس ، نیکیتا سیمونیان و دیه‌گو فورلان در این جمع به عنوان مشاوران قرعه‌کشی حضور خواهند داشت .

مراسم قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه
مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

پس از برگزاری مراسم قرعه‌کشی، مربیان تیم‌ها و میهمانان ویژه مراسم در محل مصاحبه حاضر می‌شوند و سپس مراسم پذیرایی از حاضران در قرعه‌کشی انجام خواهد شد . گری لینه‌کر مهاجم پیشین تیم ملی انگلیس و ماریا کوماندنایا ، مجری مشهور روسی مجریان مراسم قرعه‌کشی خواهند بود . با توجه به اینکه آلمان در دوره قبلی جام جهانی قهرمانی را به خود اختصاص داده بود به همین خاطر قرار است میرسلاو کلوزه ، کاپیتان پیشین تیم ملی آلمان ، جام قهرمانی را به مراسم بیاورد .

مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

بررسی

خواننده سرود تیم ملی در جام جهانی روسیه چه کسی است

خواننده سرود تیم ملی در جام جهانی روسیه چه کسی است سال پیش خبر صعود تیم ملی فوتبال کشورمان…