شیوه صحیح خوابیدن در ماه‌های آخر بارداری

567
شیوه صحیح خوابیدن

شیوه صحیح خوابیدن در ماه‌های آخر بارداری

محافظت از جنین و مادر در دوران بارداری بسیار مهم و بااهمیت است، چون‌که در صورت بروز کوچک‌ترین عارضه‌ای یا عفونتی احتمال دارد سلامت جنین به خطر بیافتد. یکی از مواردی که مادران باید به آن توجه داشته باشند شیوه صحیح خوابیدن در ماه‌های آخر بارداری است. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه شوید تا شما را با نکاتی که به آن باید توجه توجه داشته باشید را آشنا نماییم.

متخصصان بریتانیایی در یک پژوهش جدید به مادران باردار توصیه کرده‌اند که به‌جهت کمک به جلوگیری از مرده‌زایی به پهلو بخوابند. پزشکان انگلیسی براین باورند خوابیدن به پهلو در سه ماه آخر بارداری به مادران باردار کمک می‌کند که نوزاد مرده به دنیا نیاورند.

پژوهش‌های انجام گرفته روی بیش از ۱۰۰۰ زن نشان می‌دهد در شرایطی که زنان باردار در سه ماه آخر حاملگی به پشت یعنی در حالت طاق‌باز بخواند، دو برابر بیشتر احتمال دارد دچار عارضه مرده‌زایی جنین شوند. حالت طاق‌باز حالت درازکش به پشت است به صورتی که شکم و سینه رو به بالا قرار می‌گیرد.

شیوه صحیح خوابیدن
شیوه صحیح خوابیدن

در این تحقیق ۲۹۰ مورد بارداری به مرده‌زایی ختم شد و همچنین ۷۳۶ زایمان دیگر که به تولد نوزاد سالم انجامید، مورد تحقیق و پژوهش قرار گرفت. متخصصان همچنین اظهار داشتند: درحقیقت شرایط بدن زنان باردار در زمان به خواب رفتن مهم‌تر است و به‌همین جهت درصورتی که هنگام برخاستن از خواب فرد طاق‌باز باشد جای نگرانی نیست.

از هر ۲۲۰ مورد بارداری در انگلیس یک مورد به مرده‌زایی ختم می‌شود و متخصصان در این پژوهش اظهار داشتند درشرایطی که زنان در سه ماه آخر بارداری به پهلو بخوابند می‌توانند از مرده‌زایی نوزاد جلوگیری نمایند.

هرچند پزشکان نمی‌توانند بااطمینان بگویند که چرا خوابیدن به‌صورت طاق‌باز احتمال مرده‌زایی را در مادران باردار افزایش می‌دهد، ولی اطلاعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد هنگامی‌که که زنان باردار در این حالت می‌خوابند ترکیب وزن جنین و رحم فشار به رگ‌های خونی وارد می‌کند که می‌تواند جریان خون و اکسیژن رسانی را به نوزاد سخت‌تر کند.

شیوه صحیح خوابیدن در ماه‌های آخر بارداری نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 7 =

بررسی

حالت خوابیدن شما چگونه است با فواید و مضررات آن آشنا شوید

حالت خوابیدن شما چگونه است حالت خوابیدن درست است كه می‌شود در حالت‌های مختلف خوابید اما هم…