شیوه صحیح ثبت شکایت از پیامک‌های تبلیغاتی

237
شکایت از پیامک‌های تبلیغاتی

شیوه صحیح ثبت شکایت از پیامک‌های تبلیغاتی

از وقتی که تلفن همراه در بین اقشار مردم جای خود را باز کرده است، ارسال پیغام‌های تبلیغاتی به یکی از اصلی‌ترین روش‌ها جهت تبلیغات بدل شده است. این پیامک‌های تبلیغاتی بااین‌که برای صاحبان کسب‌و‌کارها روشی ارزان و سودمند برای تبلیغات است، ولی معمولا اغلب کارابران این دست پیامک‌ها را عاملی آزاردهنده برای خود می‌دانند. به همین جهت مدتی پیش طرحی برای توقف پیامک‌های تبلیغاتی در نظر گرفته شد. دراین بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک شما را با شیوه صحیح ثبت شکایت از پیامک‌های تبلیغاتی آشنا می‌نماییم

ولی اکنون مسئله جدی‌تر از پیش شده است! بر پایه گزارشی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با گسترش امکانات سامانه پیامکی ۱۹۵ موقعیتی فراهم شده است که کاربران به راحتی می‌توانند با ثبت شکایت از پیامک‌های انبوه ارسال شده از تلفن ثابت و سرشماره‌های تبلیغاتی، از دست این گونه پیام‌ها خلاص شوند.

شکایت از پیامک‌های تبلیغاتی
شکایت از پیامک‌های تبلیغاتی

بر پایه گزارشات تاکنون ۲۲۱ هزار و ۷۵۵ شکایت مرتبط با پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم به ثبت رسیده است که البته از این میزان شکایت ثبت شده، ۹۵ هزار و ۵۷۹ مورد با قالب صحیح ارسال شده است. در بین شکایت‌های صحیح ارسالی، در حدود ۹۰ هزار شکایت به خطوط تلفن همراه شخصی، هزار و ۶۷۶ شکایت به خطوط تلفن ثابت و ۳ هزار و ۴۴۵ شکایت به سرشماره‌های تبلیغاتی مربوط می‌شود.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، درمورد نتایج بررسی شکایت‌های ثبت شده در مصاحبه‌ای اعلام کرد

شکایت‌های ثبت شده در سامانه ۱۹۵ ازطرف ۳۶ هزار و ۶۴۸ شاکی اعلام شده که بعداز بررسی، تقریبا دو هزار و ۹۷۸ خطی که پیامک انبوه مزاحم از آنها ارسال می‌شده، مسدود گردیده است. مشترکان می‌توانند شماره ارسال‌کننده پیامک را برای شماره‌های تلفن ثابت به همراه کد مانند ********۰۴۱ و *******۰۲۶ و برای سرشماره‌های تبلیغاتی به شکل ***۱۰۰۰، ***۲۰۰۰، ***۳۰۰۰ و ***۵۰۰۰ و برای شماره‌های تلفن همراه شخصی به شکل *********۰۹ برای سامانه ۱۹۵ ارسال کنند.

شیوه صحیح ثبت شکایت از پیامک‌های تبلیغاتی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − یک =

بررسی

افزایش یا کاهش بازدهی پیام های تبلیغاتی در گرو چه چیزی است

افزایش یا کاهش بازدهی پیام های تبلیغاتی در گرو چه چیزی است درصورتی‌که پیام‌های تبلیغاتی‌تا…