سرمایه گذاری بر روی خودسازی برای کسب موفقیت

438
سرمایه گذاری بر روی خودسازی برای کسب موفقیت

سرمایه گذاری بر روی خودسازی برای کسب موفقیت

سرمایه گذاری بر روی خودسازی :  انسان برای رسیدن به موفقیت باید تمام تلاش خود را به کار بگیرد و هیچ موفقیتی بدون تلاش به دست نمی آید . چرا مردم موفق می شوند ؟ آیا باهوش بودن یا خوش شانس بودن دلیل موفقیت این افراد است؟

در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک میخواهیم در مورد موضوع مهم و حیاتی برای کسب موفقیت یعنی سرمایه گذاری بر روی خودسازی صحبت کنیم . همراه ما باشید .

 

مفهوم خودسازی

از خردمندی پرسیدند بهترین سرمایه‌گذاری ممکن که کسی می‌تواند انجام دهد چیست . جوابش کوتاه، ساده و دلنشین بود :

«روی خودت سرمایه‌گذاری کن»

نام این خردمند، وارن بافِت (Warren Buffett) است که موفق‌ترین کارآفرین و سرمایه‌گذار دنیا است و بنا به گزارش فوربز (Forbes)، سرمایه‌ای به ارزش ۵۳.۵ میلیارد دلار دارد . استخدام مربی شخصی، عضویت در باشگاه ورزشی، تهیه‌ی غذاهای سالم، خریدن کتاب و پرداخت‌ هزینه‌های آموزشی ولخرجی نیستند بلکه سرمایه‌گذاری‌اند : سرمایه‌گذاری روی خودتان!

 

کارهایی برای خودسازی

سرمایه گذاری بر روی خودسازی برای کسب موفقیت
سرمایه گذاری بر روی خودسازی برای کسب موفقیت

۱ – رفتن به باشگاه و تمرین کردن

 تمرین و ورزش باعث ترشح اندروفین شده ، به شما احساس فوق‌العاده‌ای می‌دهد و راندمان و میزان انرژی‌تان را بالا می‌برد . اگر زمانی را به ورزش اختصاص بدهید از عهده‌ی انجام کارهای روزانه‌تان بهتر بر خواهید آمد و با چیزهایی که زندگی پیش پای‌تان می‌گذارد بهتر می‌توانید کنار بیایید. چهل و پنج تا پنجاه دقیقه وقت، تمام آن چیزی است که نیاز دارید و بهترین مدت برای ورزش و تمرین نیز همین مقدار است.

۲ – کتاب خواندن

تقریبا همه کتاب می‌خرند، اما تعداد کمی واقعا آنها را کامل می‌خوانند. تعداد کمی از افراد کتاب‌هایی را که خریده‌اند می‌خوانند اما تعداد بسیار کمتری چیزی را که خوانده‌اند به خاطر می‌سپارند. فقط خواننده‌ی کتاب نباشید بلکه واقعا مطالعه اش کنید. دست کم یک ساعت در روز کتاب بخوانید .

برایان تریسی (Brian Tracy) سخنران انگیزشی می‌گوید : «یک ساعت مطالعه‌ی روزانه، در عرض سه سال شما را در هر زمینه‌ای که فعالیت دارید، بهترین خواهد کرد؛ در عرض پنج سال تبدیل به یک مرجع ملی خواهید شد و در عرض هفت سال می‌توانید در زمینه‌ی کاری خود یکی از بهترین افراد در دنیا باشید.»

سرمایه گذاری بر روی خودسازی برای کسب موفقیت
سرمایه گذاری بر روی خودسازی برای کسب موفقیت

۳ – نت برداری از ایده ها

هر ایده‌ای را که به ذهن‌تان می‌رسد یادداشت کنید. هرگز خانه را بدون قلم و کاغذ ترک کنید. معمولا بهترین ایده‌ها در نامناسب‌ترین شرایط به ذهن خطور می‌کنند؛ یادداشت‌شان کنید. فکر نکنید به یادتان خواهد ماند؛ نمی‌ماند! ضمنا یادداشت کردن ایده و فکر به ذهن‌تان اجازه می‌دهد ذخیره‌اش کند و ایده‌های بیشتر و بهتری ارائه دهد.

۴ – یادگیری یک مهارت جدید

یک مهارت جدید یاد بگیرید . سعی کنید هر روز یک مهارت جدید یا یک مطلب تازه یاد بگیرید. یک مهارت در روز یعنی ۳۶۵ مهارت جدید در سال. حالا تصور کنید اگر همین امروز شروع کنید، یک سال بعد چطور خواهید بود؟

سرمایه گذاری بر روی خودسازی برای کسب موفقیت
سرمایه گذاری بر روی خودسازی برای کسب موفقیت

۵ – انجام کاری برای دل خود

برای دل خودتان کاری انجام دهید . بله، سختکوشی و پشتکار، عاملی اساسی در موفقیت است، اما دست کم یک بار در ماه، تفریح کنید و کاری هیجان‌انگیز، مفرح و بی‌شائبه انجام دهید که به شما احساس شادابی و سرزندگی بدهد؛ خوش بگذرانید و تفریح کنید.

۶ – با انگیزه باشید

انگیزه برای موفقیت بسیار ضروری است. اگر از کار یا برنامه‌ی روزانه‌تان خسته شده‌اید، هرگز نمی‌توانید برای رسیدن به اهداف‌تان تلاشِ مضاعف انجام دهید. عوامل انگیزشی‌تان را شناسایی کنید و با رسیدن به هر موفقیت برجسته‌ای، به خودتان پاداش دهید.

۷ – صداقت با خود

مهم نیست چگونه، ولی به هر صورت با خودتان صادق باشید. باید احساس خودتان را درک کنید. سرکوب کردن هیجان‌ها در طولانی‌مدت پیامدهای بدی برای‌تان خواهد داشت. چنین هیجان‌های سرکوب‌شده‌ای می‌توانند به شکل جدی بر تفکرتان تاثیر بگذراند و دچار استرس‌تان کنند.

 

ادامه دهید و ادامه دهید!

سرمایه گذاری بر روی خودسازی برای کسب موفقیت
سرمایه گذاری بر روی خودسازی برای کسب موفقیت

گاهی شرایط سخت می‌شود و راه به‌نظر طولانی می‌آید. اما شما باید فقط ادامه دهید و از حرکت نایستید. اهداف‌تان را مرور و یادآوری کنید و تجسم‌شان را فراموش نکنید، ناگهان وضعیت‌تان تغییر خواهد کرد و دوباره در مسیر درست‌تان قرار خواهید گرفت؛ مسیری که شما را به تعالی می‌رساند. از این سه کلید برای خلق سرنوشت و رسیدن به خواسته‌های‌تان استفاده کنید.

فرقی نمی‌کند چند سال دارید، اهل کجایید یا حرفه‌تان چیست؛‌ همه‌ی ما در یک ویژگی مشترکیم : میل به موفقیت .

سرمایه گذاری بر روی خودسازی برای کسب موفقیت نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − ده =

بررسی

تحول بزرگ در زندگی شخصی و کاری با قوانین جک کنفیلد

تحول بزرگ در زندگی شخصی و کاری با قوانین جک کنفیلد تحول بزرگ در زندگی شخصی و کاری با قوانی…