آموزش دویدن با کفش پاشنه بلند برای خانم‌های پرجنب و جوش

352
دویدن با کفش پاشنه بلند

آموزش دویدن با کفش پاشنه بلند برای خانم‌های پرجنب و جوش

بعضی اوقات تنها داشتن مهارت در راه رفتن باکفش پاشنه بلند کافی نیست. اتفاقاتی پیش می‌آید که مجبور می‌شوید با کفش های پاشنه بلندتان بدوید. در این موارد حتی اشخاص خبره هم احتمال دارد زمین بخورند. هرچند کفش های پاشنه بلند برای دویدن مورد استفاده قرار نمی‌گیرند ولی در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک نکاتی را خواهید آموخت که با رعایت آن‌ها در دویدن با کفش پاشنه بلند به یک فرد خبره تبدیل خواهید شد.

 • برای شروع دویدن نخست باید حالت بدنی درستی داشته باشید. صاف بایستید و دست های خود را حدود ۵ سانتی‌منر از بدن خود فاصله دهید. کف دست‌ها را عمود بر زمین گرفته و دست‌هایتان را مشت نمایید.
 • در سطوح صاف، پاشنه کفش پایی را که اول زمین قرار می‌دهید (معمولا راست) روی زمین قرار دهید. خیلی سریع وزن را به نوک انتقال دهید. سپس پای دیگر را به همین منوال جلو ببرید و ادامه دهید. از صحیح بودن شرایط بدنتان در همه دقایق مطمئن شوید. حرکات لگن و پاها را هماهنگ نمایید و تلاشتان براین باشد که کمتر “در حال سختی کشیدن” به نظر برسید.
دویدن با کفش پاشنه بلند
دویدن با کفش پاشنه بلند
 • بعداز چند قدم می‌توانید همه وزن خود را روی کل کفش وارد کنید به این مفهوم که به قانون پاشنه به پنچه دیگر احتیاجی ندارید. ولی توجه داشته باشید که این کار را در تمام مدت زمان دویدن انجام ندهید زیراکه کفش هایتان آسیب می‌بینند.
 • مشخص است که همیشه دویدن در سطوح صاف و بدون مانع پیش نمی‌آید. مسیریابی این موانع و گذر کردن از آن‌ها دشوارترین کار در زمان دویدن با کفش های پاشنه بلند است. جهت دویدن در پله ها و سطوح شیبدار و دندانه‌دار آسانترین راه نوک پایی دویدن است. به این شکل که پاشنه پا را حداقل یک سانت بالاتر از زمین بگیرید و همه وزن را بر پنچه پا وارد کنید.
 • جهت تغییر مسیر دادن همه وزن خود را بر پاشنه منتقل کرده و بر محور آن بچرخید و راهتان را ادامه دهید. جهت پریدن از روی موانع کوچک نوک پای راست را درسوی دیگر مانع گذاشته و پای دیگر را خم نمایید سپس هر دو پا را صاف روی زمین قرار دهید.
 • جهت متوقف شدن، این کار را به صورت ناگهانی انجام ندهید. زیراکه این کار به کفش شما آسیب وارد می کند. نخست سرعت را کم کنید سپس بایستید.
دویدن با کفش پاشنه بلند
دویدن با کفش پاشنه بلند
 • توجه داشته باشید که در زمان دویدن سرتان بالا باشد درعین حال زمین را هم برای موانع احتمالی زیر نظر داشته باشید. شرایط بدن را حفظ کنید ولی در مواقع پریدن تلاشتان براین باشد بدنتان انعطاف پذیر باشد. درابتدا با حرکت آهسته دویدن تمرین کنید سپس به تدریج سرعت خود را زیاد کنید. پیش از مهارت کامل دویدن روی سطوح ناهموار را امتحان نکنید.
 • تلاشتان براین باشد حتی الامکان از دویدن با کفش پاشنه بلند خودداری نمایید زیراکه علاوه بر خراب شدن کفش ها عوارض جبران ناپذیری برا پاهای شما دارد.
آموزش دویدن با کفش پاشنه بلند برای خانم‌های پرجنب و جوش نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

1 نظر

 1. بازار یابی شبکه اجتماعی

  ۱۳۹۶-۰۹-۰۵ at ۰۱:۴۶

  مطالبتون واقا جذاب و دیدنی است ممنونم .

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + هفده =

بررسی

زمانی که می دوید چه اتفاقی در بدن شما می‌افتد

زمانی که می دوید چه اتفاقی در بدن شما می‌افتد فواید ورزش های هوازی و دویدن در لاغری و تناس…