دلایل اصلی ریزش مو در زنان

657
دلایل اصلی ریزش مو در زنان

دلایل اصلی ریزش مو در زنان

یکی از دغدغه های اصلی افراد نگرانی از ریزش موی سر است . این مشکل در زنان از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که آنها به ظاهر خود بیشتر توجه دارند و بسرعت کوچکترین تغییرات را متوجه میشوند . اگر شما نیز دچار این مشکل هستید این مقاله را مطالعه بفرمایید تا با دلایل اصلی ریزش مو در زنان بیشتر آشنا شوید پس مجله اینترنتی بیرکلیک را همراهی بفرمایید .

دلایل اصلی ریزش مو در زنان
دلایل اصلی ریزش مو در زنان

دلایل اصلی ریزش مو در زنان

شاید بتوان گفت هیچ چیز برای یک خانم رنج‌ آورتر از این نیست که متوجه ریزش موهای سرش باشد ، اما تنها شما نیستید که ریزش مو را تجربه می‌کنید بلکه اکثر زنان چنین اختلالی را تجربه کرده‌اند . بسیاری از زنان به دلایل گوناگون و در دوره های مختلفی از زندگی خود این ناراحتی را تجربه می کنند . موی آقایان در اثر ریزش موی ارثی در قسمت جلوی سر به مرور نازک شده و پوشانندگی خود را از دست می دهد اما در خانم ها ریزش موی ژنتیکی به گونه ای است که تمام موهای سر نازک می شوند و موهای قسمت پشت سر برای کاشت از کیفیت مطلوب برخوردار نیستند . لذا ریزش مو امکان دارد بصورت کاملا متفاوت در مردان و زنان بروز کند .

 

کاهش مقدار استروژن

 خیلی از زنان ، ریزش مو را در دوران یائسگی و بعد از آن تجربه می کنند . زمانیکه ترشح مقدار استروژن در بدن کاهش می یابد. سایر تغییرات هورمونی- برای مثال تغییر میزان استفاده از داروهای ضد حاملگی – نیز می تواند منجر به ریزش مو شود .

دلایل اصلی ریزش مو در زنان
دلایل اصلی ریزش مو در زنان

کمبود آهن

فقر آهن می تواند منجر به ریزش مو شود . ولی بهتر است قبل از اینکه خودسرانه از قرص های آهن مکمل استفاده کنید با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید تا از در صورت تشخیص نیاز توسط پزشک از مکمل ها استفاده کنید. زیرا آهن بیش از اندازه در بدن نیز منجر به بروز بعضی مشکلات می شود . بهترین راه حل استفاده از منابع طبیعی آهن است سبزیجات سبز بخصوص اسفناج میتواند به آسانی نیاز بدن را تامین کند و هیچ عوارضی هم نخواهد داشت .

اختلالات تیروئید

هورمون تیروئید توسط غده تیروئید کنترل میشود که در زیر گلو و در ناحیه گردن قرار دارد . یکی از مهمترین هورمون های بدن است که مسئول تنظیم سوخت و ساز (متابولیسم) بدن بوده و در تنظیم کردن ضربان ‌قلب و روحیه افراد بسیار موثر است . پس میتوان گفت حیطه وظایف این هورمون از سرعت سوخت ‌و ‌ساز بدن گرفته تا رشد موها ، پوست و ناخن‌هایتان را دربرمیگیرد . اگر میزان این هورمون به هر دلیلی کاهش یا افزایش یابد ممکن اسن دچار ریزش مو شوید . پزشک برای کنترل میزان این هورمون معمولا آزمایش خون تجویز میکند و در صورت نیاز با کمک برخی از داروها میتواند میزان این هورمون را به تعادل برساند .

دلایل اصلی ریزش مو در زنان
دلایل اصلی ریزش مو در زنان

بارداری

یکی دیگر از دلایل مهم ریزش مو بارداری است . مادرانی که تازه کودکان خود را به دنیا آورده اند از ابتدا تا بعد از ۶ ماه نیز ریزش مو را تجربه می کنند و این زمانی است که مقدار استروژن در خون در حال برگشت به مقدار نرمال است .

دلایل دیگر

۳۰ درصد از بانوان که دچار مشکل ریزش موی ارثی هستند با داروهای آنتی آنتروژن تا قبل از یائسگی قابل درمان هستند و پس از می توان از کاشت مو استفاده کرد . وجود برخی بیماری های پوستی مانند لیکن پلان که در کشور بسیار شایع است، باعث ریزش مو می شود . از دیگر عوامل ریزش مو ، استفاده زیاد از وسایل برقی مانند سشوار و اتوی مو است که میتواند به ریشه مو آسیب رسانده و باعث تضعیف آن شود .

دلایل اصلی ریزش مو در زنان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 17 =

بررسی

آسیب دیدگی و تخریب موها با ۵ حرکت اشتباه

آسیب دیدگی و تخریب موها با ۵ حرکت اشتباه آسیب دیدگی و تخریب موها : آیا تا به حال به موهای …