آموزش کامل خشک کردن انواع میوه در خانه

685
خشک کردن انواع میوه

آموزش کامل خشک کردن انواع میوه در خانه

یکی از تنقلات سالم و خوش‌طعم میوه های خشک شده است. میتوانید این میوه‌ها را به عنوان یک خوردنی سالم برای بچه‌ها تهیه کنید و از آنها به جای تنقلات مضر استفاده کنید. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه شوید تا شما را با آموزش کامل خشک کردن انواع میوه در خانه آشنا نماییم.

 

شیوه خشک کردن میوه

  • درمرحله اول میوه را بعد از شستشو برش بزنید و حلقه حلقه نمایید. توجه داشته باشید حلقه ها نباید زیاد کلفت و نه خیلی نازک باشند. برش های میوه را داخل سینی فر بچینید. میوه‌هایی مانند موز و سیب که احتمال سیاه شدنش در مجاورت هوا زیاد است را پیش از قرار دادن داخل سینی داخل مقداری آبلیمو و عسل و یا شکر قرار بدهید. البته توصیه می‌شود برای همه میوه‌ها این کار را انجام بدهید.
  • سینی را داخل فر با حرارت بسیار کم قرار بدید. بسته به ضخامت میوه‌ها از یک تا سه ساعت برای خشک شدنشان زمان لازم هست. دائما میوه ها رو چک کنید و هرزمان خشک شده بود انها را از فر خارج کنید.
  • یک راه دیگر برای خشک کردن میوه‌ها استفاده از شوفاژ یا بخاری هست. سینی میوه‌ها را روی شوفاژ قرار دهید و چند روز صبر نمایید تا میوه ها کاملا خشک شوند.
خشک کردن انواع میوه
خشک کردن انواع میوه

نکات کاربردی

  • میتوانید بعداز برش زدن میوه ها انها را داخل شربت غلیظی که تهیه کرده‌اید قرار بدهید و بعد داخل سینی بچینید. استفاده از شربت موجب شیرین و براق شدن میوه‌ها میشود.
  • برش‌های پرتقال را حتما به شربت آغشته کنید زیراکه پرتقال بعد از خشک شدن کمی تلخ میشود.
  • توصیه می‌شود هر میوه‌ای را جداجدا داخل فر قرار دهید زیراکه زمان خشک شدن هر میوه با میوه دیگر فرق می‌کند.
  • دمای فر را حتما روی کمترین درجه ممکن باشد
  • چیپس‌ها را مرتب چک کنید و هنگامی‌که دیدید که روی میوه‌ها کاملا خشک شد از فر بیرون آورده و چیپسها را پشت و رو کنید و اجازه دهید آن سمتش هم کاملا خشک شود.
آموزش کامل خشک کردن انواع میوه در خانه نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

همچنین بخوانید :   7 میوه خشک که منبع پروتئین هستند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

بررسی

آشنایی با ۷ میوه عجیب و غریب در دنیا

آشنایی با ۷ میوه عجیب و غریب در دنیا آشنایی با ۷ میوه عجیب و غریب در دنیا : شاید شما هم در…