تمایلات جنسی در زنان در چه سنی به اوج می‌رسد

2,069
تمایلات جنسی در زنان

تمایلات جنسی در زنان در چه سنی به اوج می‌رسد

میل جنسی در اشخاص مختلف پیرو شرایط روحی، جسمانی میباشد و در این میان هورمونهای استروژن و تستسترون در میل جنسی و شرایط جسمانی زنان و مردان تأثیرگذار می‌باشد. در جدیدترین پژوهش‌های دانشمندان در سال ۲۰۱۱ روی دختران مجرد و زنان متاهل نتایج شگفت‌انگیز دیگری از راز میل جنسی زنان کشف شد که در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک مختصری از نتایج این تحقیق در مورد تمایلات جنسی در زنان می‌پردازیم

دیوید باس روانشناس و محقق دانشگاه تگزاس بهمراه تیم تحقیقاتی خود در نسخه جولای ۲۰۱۱ مجله تایم در پژوهش‌های خود متوجه آن شدند خانم‌ها در دوره سنی دهه ۳۰ و دهه ۴۰ زندگی خود نسبت به دیگر دوره‌های زندگی خود تمایلات جنسی بیشتری دارند ، همچنین پیرو این مطالعات مشخص گردید خانم‌های سنین ۲۷ تا ۴۴ سال دارای تخیلات جنسی قوی‌تر و میل جنسی بیشتری حتی نسبت به دختران سنین ۱۹ تا ۲۶ سال که درمحیط دانشگاه ارتباط نزدیکتری با آقایان دارند، هستند.

تمایلات جنسی در زنان
تمایلات جنسی در زنان

محققان براین باورند تکامل زن با افزایش میل جنسی رابطه تنگاتنگ دارد و تمایلات جنسی همزمان با تکامل زن بطور شگفت‌آوری با افزایش همراه است. یکی از نظریه‌های ارائه شده در این‌باره، دلیل این پدیده در زنان را به، اجداد زنان مرتبط می‌سازد به صورتی‌که در سالیان دور بسیاری از زنان شاهد از بین رفتن فرزندان خود بعلت عواملی نظیر بیماری، جنگ، گرسنگی و … بودند وبه همین خاطر در دهه ۲۰ زندگی خود اکثر درفکر تولد بچه‌های بیشتر و مراقبت از آنان بودند و زمانی برای رفع نیازهای جنسی خود نداشتند ولی بعد از ورود به دهه ۳۰ زندگی خود باتوجه به آنکه دیگربه دوره عدم باروری و یائسگی خود نزدیک میشدند برای افزایش بارداری بیشتر تن به رابطه جنسی میدادند.

جهت اثبات این فرضیه ،یک محقق به کمک تیم تحقیقاتی خود پرسشنامه ای در اختیاز بیش از ۸۰۰ زن جهت بیان عادات جنسی خود قرار داد و در نتیجه آن دریافتند که زنانی که اوج دوران بارداری خود را پشت‌سر گذاشته بودند ولی هنوز به سن یائسگی نرسیده بودند از لحاظ جنسی فعالتر بودند .این گروه سنی که طی دوره ۲۷ سالگی تا ۴۴ سالگی میباشد علاوه برداشتن تمایلات جنسی بیشتر تخیلات جنسی جالب توجهی نیز داشتند.

تمایلات جنسی در زنان
تمایلات جنسی در زنان

نتایج این پژوهش باتحقیق انجام شده در سال ۲۰۰۳ مبتنی برافزایش حس شهوت جنسی در زنان دهه ۳۰ و دهه ۴۰ مطابقت داشت،این یافته‌ها حاکی از آن است که نتایج این پژوهش هم در زنان مجرد و هم در زنان متاهل صدق میکند. داوطلبان شرکت کننده در این پژوهش از دانشجویان دانشگاه آستین درتگزاس امریکا بودند.

تمایلات جنسی در زنان در چه سنی به اوج می‌رسد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − سه =

بررسی

افزایش میل جنسی با مدیتیشن برای لذت بخشی بیشتر

افزایش میل جنسی با مدیتیشن برای لذت بخشی بیشتر افزایش میل جنسی با مدیتیشن جنسی : مدیتیشن ج…