تاثیر چاقی و لاغری در ارگاسم بهتر زنان

1,814
تاثیر چاقی و لاغری در ارگاسم بهتر زنان

تاثیر چاقی و لاغری در ارگاسم بهتر زنان

بررسی ها نشان میدهد تنها ۶۳ درصد خانم ها ارگاسم را تجربه میکنند . همانطور که میدانید ارگاسم در مردان از یک طریق است ولی در زنان به دو طریق واژینال (دخول) و کلیتورال (تحریک کلیتوریس) انجام میگیرد . طبق آمار متخصصان ، بیشتر از ۸۰ درصد خانم ها بصورت کلیتورال به ارگاسم میرسند . باید توجه داشت عوامل زیادی در ارگاسم زنان تاثیر دارد که از مهمترین آنها میتوان به حالات و شرایط روحی ، آرامش خاطر ، سلامت جسمی ، عادت ماهانه و … را نام برد . از دیگر عواملی که در ارگاسم زنان موثر است به داشتن اضافه وزن اشاره شده است که تاثیرش همانند عوامل قبلی نیست ولی باید مورد توجه قرار گیرد . اضافه وزن با اختلال گردش خون و هورمون ها همراه است که هر دوی آنها می‌تواند به اختلال در ارگاسم بینجامد . با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا در مورد تاثیر چاقی و لاغری در ارگاسم بهتر زنان ، با شما صحبت کنیم .

تاثیر چاقی و لاغری در ارگاسم بهتر زنان
تاثیر چاقی و لاغری در ارگاسم بهتر زنان

تاثیر چاقی و لاغری در ارگاسم بهتر زنان

همانطور که گفته شد برخی از خانم ها نمیتوانند حالت ارگاسم را تجربه کنند ولی این مسئله ارتباط مستقیمی با وزن آن‌ها ندارد . حتی یکی از مطالعات Journal of Sexual Medicine نشان می‌دهد که فقط ۶۳ درصد خانم‌ها در حین رابطه جنسی ، ارگاسم را تجربه می‌کنند . اما این نکته را هم باید در نظر گرفت که هرچه اضافه‌وزن خانم‌ها بیشتر باشد ، به ارگاسم رسیدن آنها سخت‌تر می‌شود . وقتی خانم‌ها اضافه‌وزن داشته باشند ، پلاک‌هایی در رگ‌های خونی کوچک مربوط به اطراف ناحیه تناسلی‌شان شکل می‌گیرند که جریان خون را محدود می‌کنند . به همین دلیل است که کاهش وزن و لاغری می‌تواند به ارگاسم خانم‌ها کمک کند . در واقع ، وزن متناسب باعث می‌شود که جریان خون دوباره به حالت طبیعی بازگردد و حساسیت ناحیه واژن افزایش پیدا کند که در نهایت احتمال ارگاسم را بالاتر می‌برد .

ضمن این‌که کاهش وزن برای خانم‌ها این امکان را فراهم می‌کند که موقعیت‌های جنسی مختلف و بیشتری را تجربه کنند . در واقع، وزن متناسب به خانم‌ها اجازه می‌دهد که تحرک و انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشند و در وضعیت‌هایی قرار بگیرند که احتمال ارگاسم را افزایش می‌دهد .

تاثیر چاقی و لاغری در ارگاسم بهتر زنان
تاثیر چاقی و لاغری در ارگاسم بهتر زنان

یک بررسی انجام‌شده در دانشکده پزشکی پرلمن در دانشگاه پنسیلوانیا نشان داد که جراحی‌های روی معده برای کاهش وزن (جراحی باریاتریک) در زنان چاق اثرات فوق‌العاده‌ای بر زندگی جنسی آنان گذاشته است . پژوهشگران گروهی از زنان را پس از انجام جراحی بای‌پس معده پیگیری کردند و دریافتند که همگی آنان بهبودی در کارکرد جنسی از جمله بهبود در لغزندگی ، برانگیختگی و میل جنسی را تجربه کرده‌اند . وضعیت هورمون‌های جنسی این زنان نیز که عامل مهمی در باروری شمرده می‌شود، بهبود پیدا کرده بود . لذا میتوان نتیجه گیری کرد که نداشتن اضافه وزن به خانم ها کمک میکند که کیفیت ارگاسم خود را افزایش داده و از روابط زناشویی خود لذت بیشتری ببرند .

تاثیر چاقی و لاغری در ارگاسم بهتر زنان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

بررسی

اهمیت تقویت عضله کف لگن برای خانم ها

اهمیت تقویت عضله کف لگن برای خانم ها در زندگی ما برخی نکات ساده وجود دارند که رعایت آنها م…