بهترین آنتی ویروس های رایگان ۲۰۱۸ کدام‌ها هستند

1,470
بهترین آنتی ویروس های رایگان

بهترین آنتی ویروس های رایگان ۲۰۱۸ کدام‌ها هستند

اغلب کاربران کامپیوتر مطلع هستند که برای محافظت از دستگاه خود به آنتی ویروس احتیاج دارند. درشرایطی که برنامه‌های آنتی‌ویروس رایگان متعددی دربازار موجود است بیشتر آن‌ها بعداز مدتی دائما از شما می‌خواهند که جهت به‌روزرسانی پول پرداخت نمایید و یا چند افزونه که به آن‌ها احتیاج ندارید را روی مرورگر خود نصب کنید. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید تا شما را با بهترین آنتی ویروس های رایگان ۲۰۱۸ آشنا نماییم.

 

  • Windows Defender

یکی از دلایل ایده‌آل بودن آن نبود صفحات تبلیغاتی است. ورژن حرفه‌ای برای Windows Defender وجود ندارد به همین خاطر هیچ گاه هیچ صفحه‌ای که به شما درخواست بدهد اپلیکیشن خود را به آن ارتقا دهید باز نخواهد شد. Windows Defender بی‌صدا کارش را انجام می‌دهد و تنها هنگامی‌که مشکلی پیش می‌آید به شما خبر می‌دهد. علاوه‌برآن این نرم‌افزار هیچ پیشنهاد ویژه‌ای نیز برای پرداخت پول به شما نمی‌دهد.

بهترین آنتی ویروس های رایگان
بهترین آنتی ویروس های رایگان

Windows Defender از راه آپدیت ویندوز به روزرسانی می‌شود که در ویندوز ده به شکل خودکار انجام می‌پذیرد.

  • Sophos Home

Sophos در بین آنتی‌ویروس‌ها برندی شناخته شده نیست ولی نرم‌افزاری بسیار مناسب است. پیش از دانلود آنتی‌ویروس لازم است یک حساب کاربری باز کنید که بی‌شک ارزشش را دارد. این نرم‌افزار کمی سنگین است، به همین علت راه‌اندازی آن ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

بهترین آنتی ویروس های رایگان
بهترین آنتی ویروس های رایگان

هنگامی‌که Sophos نصب شد خواهید دید که چقدر پانل آن زیبا طراحی شده است و هیچ تبلیغاتی ندارد. روی Manage My Security کلیک کرده تا وب‌سایت Sophos باز شود. در این بخش با حساب کاربری خود وارد شده و شیوه اجرای آنتی‌ویروس را تنظیم نمایید. تب Configure را بازکرده و فیلتر وب روی سیستم خود را تنظیم کنید. شما حتی می‌توانید عواملی مانند خشونت، الکل و موارد مشابه دیگر را مسدود کنید.

  • Immunet

آنتی‌ویروس متن‌باز ClamAV مدت‌هاست که بروی سیستم‌عامل لینوکس فعالیت دارد، درحال حاضر توسعه‌دهندگان نرم‌افزار آن را به پلت‌فرم‌ ویندوز نیز آورده‌اند. نسخه‌ی ویندوز این نرم‌افزار سال‌هاست که آپدیت نشده است، ولی ClamAV به شما توصیه می‌کند که از Immunet استفاده کنید که یک نرم‌افزار منتشر شده توسط Cisco و طراحی شده با موتور ClamAV است.

بهترین آنتی ویروس های رایگان
بهترین آنتی ویروس های رایگان

Immunet نسخه‌ی پولی ندارد در نتیجه هیچوقت وقت شما را با تبلیغات آزاردهنده نمی‌گیرد. عاملی که این آنتی‌ویروس را خاص و ویژه می‌کند مبتنی بر جامع بودن آن است. به‌همین خاطر درصورتی‌که ویروسی را روی سیستم یک نفر بیابد آن را به صورت اتوماتیک روی سیستم هرشخصی که از Immunet استفاده می‌کند مسدود می‌کند. علاوه براین مزایا این نرم‌افزار بسیار سبک است.

  • Bitdefender Antivirus Free

Bitdefender یک آنتی‌ویروس بسیار کارآمد برای تازه‌کارهاست. این نرم‌افزار آپشن‌های متعددی ندارد که شما را گیج کند و مانند هر آنتی‌ویروس خوب دیگر ساکت و بی‌صدا از سیستم شما محافظت می‌کند. علاوه‌برآن درزمان نصب نیز آیتم‌های اضافی روی سیستم شما نصب نمی‌شود.

بهترین آنتی ویروس های رایگان
بهترین آنتی ویروس های رایگان

پس ازنصب Bitdefender باید یک حساب کاربری بسازید. حتی اگر گزینه‌ی Not Now را بزنید. تازمانی که حساب کاربری نداشته باشید این نرم‌افزار کار نمی‌کند. درصورتیکه قصدندارید ایمیل‌های این آنتی‌ویروس به حساب کاربری اصلی شما برود می‌توانید یک ایمیل جدید و ویژه‌ی همین نرم‌افزار بسازید.

بهترین آنتی ویروس های رایگان
بهترین آنتی ویروس های رایگان

زمانیکه Bitdefender را فعال کردید روی آیکون چرخ‌دنده در بالای پنجره کلیک کرده و Account info را انتخاب نمایید. گزینه‌ی Display notifications with special offers را غیرفعال نمایید تاپاپ‌-آپ‌های نسخه‌ی خریدنی Bitdefender نشان داده نشوند. بعداز آن دیگر چیزی مزاحم شما نمی‌شود.

  • Panda Free Antivirus

این نرم‌افزار دارای چند توصیه ویژه درزمان نصب است و باید تبلیغات آن را غیرفعال نمایید، اما بقدری این کار راحت است که ما تصمیم گرفتیم این آنتی‌ویروس را در لیست خود قرار دهیم.

بهترین آنتی ویروس های رایگان
بهترین آنتی ویروس های رایگان

هنگامی که این اپلیکیشن رانصب می‌کنید حتماً تیک سه گزینه‌ی زیر را بردارید تا افزونه‌ی مرورگر بی‌استفاده Panda را نصب نکنید و صفحه‌ی خانه و موتور جست‌وجوی شما تغییر نکند. هنگامی که Panda را باز کردید از شما خواسته می‌شود که یک حساب کاربری بسازید ولی این نرم‌افزار بدون آن نیز کار می‌کند و لزوماً احتیاجی نیست که یک حساب بسازید.

  • Avira

Avira یکی از مشهورترین آنتی‌ویروس‌های جهان‌است. تاوقتی که آیکون‌های اضافه‌ی آن را نصب نکنید آنتی‌ویروسی بسیار سبک است. بااین اوضاع بعضی از کاربران گزارش کرده‌اند که بعضی‌اوقات Avira برای محصولات خریدنی خود تبلیغ می‌کند. هنگامی که به صفحه‌ی دانلود Avira می‌روید دقت داشته باشید Free Antivirus را دانلود کنید نه Free Security Suite را، زیراکه گزینه‌ی دوم پراز آیتم‌هایی است که هیچ احتیاجی به آن‌ها ندارید.

بهترین آنتی ویروس های رایگان
بهترین آنتی ویروس های رایگان

درزمان نصب Avira آیتم‌های اضافی آن را نصب نکنید و هیچ‌یک از گزینه‌هایی مانندAvira Safe Shopping و Avira System Speedup را انتخاب نکنید. شما می‌توانید گزینه‌ی Skip all را انتخاب کرده و اجازه دهید تانصب کامل شود. درصورتی‌که روی تنظمیات Avira کلیک کنید می‌توانید گزینه‌ی General را انتخاب‌کرده و Acoustic alerts و Warnings را خاموش کنید. درنظر داشته باشید این‌ها مورادی است که بهتر است آن‌ها را خاموش نکنید چرا که آلارم‌های جدی به شما می‌دهند.

بهترین آنتی ویروس های رایگان
بهترین آنتی ویروس های رایگان

متأسفانه شما نمی‌توانید پاپ‌-آپ را برای Avira Pro غیرفعال نمایید ولی می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن BgPKiller آن را مسدود نماید. این ابزار کوچک تبلیغات Avira را پیش از آن که آن‌ها را ببینید مسدود می‌کند.

بهترین آنتی ویروس های رایگان ۲۰۱۸ کدام‌ها هستند نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + یک =

بررسی

بررسی و رتبه بندی ۱۰ آنتی ویروس برتر سال ۲۰۱۶

بررسی و رتبه بندی ۱۰ آنتی ویروس برتر سال ۲۰۱۶ رتبه بندی ۱۰ آنتی ویروس برتر AVTest یک موسسه…