بدنسازی بدون استفاده از مکمل های ورزشی

923
بدنسازی بدون استفاده از مکمل

بدنسازی بدون استفاده از مکمل های ورزشی

آیا بدنسازی بدون استفاده از مکمل های ورزشی امکان پذیر است؟ برای جواب دادن به این پرسش درابتدا باید از خودتان بپرسید که من هدفم از انجام فعالیت‌های بدنی و ورزشی چی هستش؟ می‌خوام به کجا برسم؟ آیا هدفم قهرمانی در مسابقات بین‌المللی هستش؟ یا فقط می‌خوام سلامت بدنم رو تضمین کنم؟ هنگامی‌که هدفتان از ورزش کردن مشخص شد، در آن زمان می‌توانید تصمیم بگیرید که از مکمل‌ها استفاده نمایید یا نه! با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید.

ما اشخاصی را داریم که با نیت قهرمانی و شرکت درمسابقات پابه این رشته می گذارند، به‌همین جهت این اشخاص به دلیل سوخت و ساز بالایی که دارند، علاوه بر برخورداری از انواع مواد غذایی سودمند و کامل بایستی که از مکمل‌ها استفاده نمایند تا جواب‌گویه احتیاجات بدنیشان باشد. البته این اشخاص هم می‌توانند تنها با استفاده از پروتئین و کربوهیدراتی که از مواد غذایی دریافت می‌کنند نیازهای بدنشان رو تامین کنند، ولی گاهی اوقات حجم غذایی که باید مصرف کنند بشدت زیاد است و مشکلات بعدی را بوجود می‌آورد به‌همین جهت توصیه می‌شود که از مکمل های ورزشی استفاده نمایند.

بدنسازی بدون استفاده از مکمل
بدنسازی بدون استفاده از مکمل
  • احتیاج ما به کالری و پروتئین چقدر است؟

ورزشکاران حرفه‌ای به طور نسبی به ازای هریک کیلوگرم وزن بدن ۱.۵ تا ۲ گرم پروتئین و همینطور ۳۶۰ تا ۷۱۰ کالری به صورت روزانه احتیاج دارند مصرف کنند تا میزان رشد و حجم عضلاتشان را بالا ببرند و نهایت کارایی را داشته باشند.

  • و اما افرادی که ورزش را با هدف سلامتی بدن دنبال می‌کنند

این اشخاص به‌دلیل آنکه به دنبال قهرمان شدن و برنده شدن نیستند، توصیه می‌شود که از مکمل ها استفاده نکنند و نیاز بدنشان به پروتئین، کربوهیدرات، اسید آمینه و غیره را از مواد خوراکی مفید تامین کرده و تغذیه کافی داشته باشند. درنتیجه مهمه که افراد ورزشکار پروتئین کافی، مواد مغذی حاوی کلسیم، انواع کربوهیدرات و همینطور ترکیبی از کربوهیدرات‌هایی که سریع گوارش پیدا می‌کنند را با کمی چربی در طی مدت ورزش استفاده نمایند، تا بدنشان از نیرو و انرژی کافی برخوردار باشد.

بدنسازی بدون استفاده از مکمل های ورزشی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 1 =

بررسی

ناگفته هایی در مورد تمرینات TRX و مزایا و معایب آن

ناگفته هایی در مورد تمرینات TRX و مزایا و معایب آن ناگفته هایی در مورد تمرینات TRX و مزایا…