چگونگی انتخاب رنگ سال در دنیای مد

524
چگونگی انتخاب رنگ سال در دنیای مد

چگونگی انتخاب رنگ سال در دنیای مد

سنت رنگ سال ، یک قانون نانوشته ویک رسم محبوب است که تمام مردم سراسر دنیا از آن استقبال می کنند و زندگی شان به نحو آگاهانه یا ناآگاهانه تحت شعاع آن قرار می گیرد . همه ساله این رنگ در آغاز سال نو میلادی انتخاب شده و در انتخاب زنگ لباس ها تاثیر میگذارد . موسسه پینتون یکی از قدیمی ترین و شاید بتوان گفت مهمترین موسساتی است که در زمینه مد و انتخاب رنگ فعالیت میکند . به عنوان مثال رنگ سال ۲۰۱۷ توسط پینتون سبز روشن معرفی شد رنگ سبزی که ته مایه زرد داشته و تداعی کننده روز اول بهار و طبیعت زنده است . در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم در مورد چگونگی انتخاب رنگ سال در دنیای مد بحث کنیم لطفا همراه ما باشید .

چگونگی انتخاب رنگ سال در دنیای مد
چگونگی انتخاب رنگ سال در دنیای مد

چگونگی انتخاب رنگ سال در دنیای مد

یکی از ویژگی های جداناپذیر هر چیزی مخصوص لباس ، رنگ آن هاست که همه جا به چشم می خورد و در واقع اولین چیزی است که چشم ها را به خود جلب می کند . در رابطه با مد ، رنگ ، نقش بسیار مهمی را ایفا می کند چون اولین چیزی که هنگام خرید لباس می بینیم رنگ لباس است سپس مدل آن . در فرهنگ بصری امروزی رنگ ها در برجستگی و داشتن ظاهر خوب نقش بسیار مهمی دارند. امروزه تحقیقات و آزمایشات زیادی را می بینیم که به شکل ترکیب رنگ ها ارائه می شوند. و با حذف مرزها و قانون ها سن و جنسیت در حاشیه قرار می گیرند .

لتریک آیزمن Leatrice Eiseman مدیر اجرایی موسسه پینتون بعد از انتخاب رنگ سال ۲۰۱۷ در بیانیه ای اعلام کرد این رنگ سبز برای ما در سال ۲۰۱۷ محیط اجتماعی و سیاسی شاد و پر سر و صدایی ایجاد خواهد کرد . او در ادامه صحبت هایش عنوان کرد که این رنگ سبز نماد اتصای دوباره ما با طبیعت است . این رنگ سبز، رنگی خنثی است و برای مردم این دوره که غرق در مشکلات و زندگی شهر نشینی هستند یک رنگ آرامش بخش و تداعی کننده طبیعت است .

طبق گفته مسئولان پنتون ، رنگ های بهار ۲۰۱۸ ترکیب رنگ های دراماتیک و منحصر به فردی است که در تصویر زیر می بینید .

چگونگی انتخاب رنگ سال در دنیای مد
چگونگی انتخاب رنگ سال در دنیای مد

این رنگ هایی که می بینید به دنبال آن ها نقش مهمی را در پالت رنگ های بهاری ایفا خواهند کرد . اکنون که با رنگ های مد بهاری آشنا شدید شاید برایتان سوال شود که پنتون بر چه اساسی ترکیب رنگ های مد فصلی را انتخاب می کند. این کمپانی گروهی متخصص دارد که رنگ های مد سال های آینده را پیش بینی می کنند . این گروه متخصص با بررسی تاثیر رنگ های فعلی رنگ های مد ۴ تا ۵ سال آینده را پیش بینی می کنند . اعضای این گروه برای پیش بینی رنگ ها ابتدا به این مساله توجه می کنند که مصرف کننده ها چه رنگ هایی دوست دارند و چه رنگ هایی دوست ندارند . بنابراین برای این کار به شوهای تجاری سر می زنند تا تولیدات برندها را ببینند .

چگونگی انتخاب رنگ سال در دنیای مد
چگونگی انتخاب رنگ سال در دنیای مد

شاید این کار به نظر کار ساده ای بیاید اما اینطور نیست . دلیل موفقیت این کمپانی در پیش بینی رنگ ها چشم گروه متخصص، درک آن ها از رنگ ها، و توانایی ارتباط برقرار کردن با رنگ هاست. درواقع احساس آن ها نسبت به رنگ هاست که به انتخاب آن ها کمک می کند . لائوری پرسمن می گوید : رنگ های مد اهمیت بسیار زیادی دارند چون نه تنها پوشش ما را تعیین می کنند بلکه روی تمام اتفاقات دنیا نیز تاثیر می گذارند .

چگونگی انتخاب رنگ سال در دنیای مد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 14 =

بررسی

۹ اشتباهی که به جذابیت ظاهری تان آسیب می‌رساند

۹ اشتباهی که به جذابیت ظاهری تان آسیب می‌رساند مطمئنا هر شخصی تمایل دارد که همیشه مرتب و ج…