واکنش مسئولان کشور به سخنان ترامپ و حاشیه های آن

266
واکنش مسئولان کشور به سخنان ترامپ و حاشیه های آن

واکنش مسئولان کشور به سخنان ترامپ

روز جمعه دونالد ترامپ طی سخنرانی جنجالی خود کشور جمهوری اسلامی را مورد خطاب قرار داد و از حملات یازده سپتامبر تا حوادث اخیر منطقه را به گردن کشور ما انداخت ! . نام خلیج همیشه فارس را به عمد جعل کرد و نام دیگری بکار برد و تهدید کرد که برجام را لغو خواهد کرد . البته این طرز صحبت و رفتار از مسئولان آمریکا چیز بعیدی نیست و تاریخ ثابت میکند سردمداران این کشور هر جا که منافع خود را در خطر ببینند به هیچ حقوق بشر و قول و پیمانی پایبند نخواهند بود و در واقع مبنای قانون برای اینها تنها منافع خودشان است . بعد از سخنان ترامپ موجی از واکنش ها از طرف مسئولان و هنرمندان کشورمان نسبت به حرف های این بازرگان پیر به راه افتاد که خلاصه ای از این واکنش ها را در ادامه ملاحظه خواهید فرمود . در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم در مورد واکنش مسئولان کشور به سخنان ترامپ مطالبی را به حضورتان تقدیم کنیم لطفا همراه ما باشید .

واکنش مسئولان کشور به سخنان ترامپ و حاشیه های آن
واکنش مسئولان کشور به سخنان ترامپ و حاشیه های آن

واکنش مسئولان کشور به سخنان ترامپ

دیشب رئیس‌جمهور در یک نطق زنده تلویزیونی ، اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا را فحاشی و مشتی از اتهامات واهی علیه ملت بزرگ ایران دانست و با مرور تاریخ دخالت‌های آمریکا در امور ایران گفت : ملت ایران ملتی نیست که با حرف‌های ناروا و سخنان تنفرانگیز بخواهد در برابر یک دیکتاتور سر فرود بیاورد و ملت بزرگ ایران تاکنون در برابر هیچ قدرتی سر تسلیم فرود نیاورده و نخواهد آورد . حسن روحانی در پاسخ به مواضع ضد ایرانی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد : سخنان ترامپ نشان داد که برجام مستحکم تر از آن چیزی است که این آقا در دوران رقابت انتخاباتی فکر می‌کرد و آمریکا امروز تنهاتر از همیشه در برابر برجام و توطئه‌هایش علیه ملت ایران است . رئیس‌جمهور افزود : ترامپ امشب ثابت کرد که آمریکای امروز؛ با چه شکاف عظیمی از واقعیت‌های تاریخی، ساختارهای حقوقی و بین‌المللی و حتی هم‌پیمانان اروپایی خود مواجه شده است .

واکنش مسئولان کشور به سخنان ترامپ و حاشیه های آن
واکنش مسئولان کشور به سخنان ترامپ و حاشیه های آن

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز در توئیتر خود به سخنرانی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داده و نوشت : برای تعریف سرکش ، واژگان ترامپ را با پاسخ روحانی مقایسه کنید . ظریف تاکید کرد : همه فهمیدند که ترامپ دوستی‌اش را برای کسانی که بالاترین قیمت پیشنهاد بدهند به معرض فروش گذاشت. الان می‌دانیم که او او با دانش جغرافی‌اش هم همین کار را کرد . وی همچنین افزود : جای شگفتی نیست که حامیان نطق ابلهانه ترامپ درباره ایران ، همان دژهای دموکراسی در خلیج فارس هستند: عربستان، امارات و بحرین . وزیر خارجه ایران گفت: ادعاها، تهدیدها و ناسزاها هرگز مردم ایران را مرعوب نخواهد کرد . ترامپ در نهایت این را همانند تمامی پیشینیانش، کشف خواهد کرد .

علاوه بر مسئولان کشورمان ، کاربران شبکه های اجتماعی با هجوم به پست های ترامپ درس تاریخ و جغرافی به او یاد دادند . آخرین پست دونالد ترامپ در اینستاگرام که به تشریح محتوای سخنرانی زننده وی اختصاص یافته شاهد حضور بیش از یک میلیون کاربر ایرانی بوده که هر یک به شیوه‌ای به رئیس جمهور امریکا اعتراض کرده اند . کاربران ایرانی به ذکر مختصر تاریخچه دخالت های آمریکا در ایران شامل کودتای ۲۸ مرداد، مقابله با انقلاب اسلامی، حمایت از رژیم بعث در ایام جنگ تحمیلی، سرنگون ساختن هواپیمای مسافربری ایران، حمایت از گروه تروریستی داعش و غیره پرداختند .

واکنش مسئولان کشور به سخنان ترامپ و حاشیه های آن
واکنش مسئولان کشور به سخنان ترامپ و حاشیه های آن

از پرکاربردترین هشتگ های کاربران ایرانی در اینتساگرام در پاسخ به ترامپ می توان به #persian_gulf_for_ever، #persiangulf، #الخلیج_الفارسی، #لبیک_یا_خامنه_اى، #shutup_trump، #trump_is_stupid و غیره اشاره کرد . بخش زیادی از حدود ۲۰ هزار کامنت ارسالی برای پست آخر ایوانکا ترامپ دختر دونالد ترامپ هم مربوط به همین موضوع است. چند هزار نفر از کاربران نیز حساب رسمی کاخ سفید در اینستاگرام را برای بیان اعتراض خود برگزیده اند .

واکنش مسئولان کشور به سخنان ترامپ و حاشیه های آن نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 11 =

بررسی

سرنوشت برجام بدون آمریکا چه خواهد بود

سرنوشت برجام بدون آمریکا چه خواهد بود دیشب دونالد ترامپ طبق وعده ای که داده بود خروج امریک…