نسخه برهنه مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی کشف شد

301
نسخه برهنه مونالیزا

نسخه برهنه مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی کشف شد

این نقاشی تصویر یک زن برهنه را نمایش می‌دهد که اسمش مونا وانا می‌باشد و تابلوی برهنه او به کارگاه نقاشی لئوناردو داوینچی نسبت داده شده است. در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک به کشف جدید محققان از نسخه برهنه مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی هنرمند مطرح و برجسته قرن پانزده می‌پردازیم. با ما همراه باشید

درحال حاضر محققان آثار هنری معتقد هستند نشانه‌های کافی جهت این که ثابت کند داوینچی خالق هر دو تابلو بوده وجود دارد. آنها بعداز انجام آزمایش‌های متعدد بروی تابلو مونالیزا که در موزه لوور پاریس نگه‌داری می‌شود به این نتیجه رسیدند که حداقل بخشی از این اثر کار داوینچی بوده است. این اثر از سال ۱۸۶۲ دریک مجموعه متعلق به دوران رنسانس واقع در موزه کندو در قصر شانتلی در شمال پاریس نگه‌داری می‌شده است.

نسخه برهنه مونالیزا
نسخه برهنه مونالیزا

لئوناردو داوینچی (۱۴۵۲-۱۵۱۹) نقاش برجسته و به‌نام ایتالیایی دوران رنسانس است و تابلو مونالیزا او یکی از مطرح‌ترین آثار هنری جهان و یکی از پرارزش‌ترین آنهاست. تابلو نقاشی مونا لیزا که با نام لبخند ژوکوند هم شناخته می‌شود، شگفت‌انگیز ترین اثر هنری جهان است و تاکنون پژوهشگران زیادی زمان خود را صرف کشف هویت این زن و رابطه‌اش با لئوناردو داوینچی کرده‎اند. تاریخ خلق این اثر بین سال‌های ۱۵۰۳ تا ۱۵۱۷ تخمین زده می‌شود.

دن براون در کتاب داوینچی کد اظهار داشته است که «مونالیزا» ادغام شده دو کلمه لاتین Amon و Elisa است و این بدین معناست که مونالیزا نرماده – ترکیبی از دو جنس زن و مرد – بوده است.

نسخه برهنه مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی کشف شد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سه =

بررسی

روز جهانی چپ دستها و معروفترین چپ دستهای دنیا

روز جهانی چپ دستها و معروفترین چپ دستهای دنیا روز جهانی چپ دستها : روز ۱۳ اوت برابر با ۲۲ …