نجات استارتاپ شکست خورده با چند راهکار عملی

734
نجات استارتاپ شکست خورده با چند راهکار عملی

نجات استارتاپ شکست خورده با چند راهکار عملی

نجات استارتاپ شکست خورده :  این روزها موانع بیشتر و بزرگ‌تری سر راه استارتاپ‌ها قرار دارند اما به موفقیت رساندن آن‌ها غیرممکن نیست . تنها کاری که رهبران کسب‌و‌کار باید انجام دهند این است که فرصت‌های جدید را شناسایی کرده و استراتژی‌های جدید ارائه دهند.

رقابت کردن کار دشواری است اما همیشه فرصت‌های خوبی برای افراد علاقه‌مند به کارآفرینی وجود دارد . این روزها اینترنت زندگی همه‌ی ما را تحت تأثیر قرار داده است . از پیدا کردن جواب همه‌ی سوال‌ها گرفته تا خرید کردن و انجام دادن وظایف کاری بر عهده‌ی اینترنت است .

نجات استارتاپ شکست خورده با چند راهکار عملی
نجات استارتاپ شکست خورده با چند راهکار عملی

هوش مصنوعی نیز بسیار پیشرفت کرده و کارهایی انجام می‌دهد که انسان‌ها قادر به انجامشان نیستند و همین موضوع فرصت‌های زیادی را برای افراد علاقه‌مند فراهم می‌کند . رقابت کردن در برابر شرکت‌های بزرگ، فارغ از صنعتی که در آن مشغول به کار هستید، همیشه کار سختی است.

در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم نجات استارتاپ شکست خورده با چند راهکار عملی را مورد بررسی قرار دهیم . همراه ما باشید .

راهکارهای نجات استارتاپ شکست خورده

نجات استارتاپ شکست خورده با چند راهکار عملی
نجات استارتاپ شکست خورده با چند راهکار عملی

۱ – مدیریت هزینه‌ها

کمی فکر کردن و استفاده از ترفندهای ساده کار شما را آسان‌تر و کم هزینه‌تر می‌کند . اگر شما هم کسب‌و‌کار کوچکی هستید بهتر است که هزینه‌ی زیادی بابت خرید مبلمان و اثاث شرکت انجام ندهید . بسیاری از برندها محصولات خود را با هزینه‌ی کمتری در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهند که می‌توانید به راحتی از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوید . همچنین یکسری از شرکت‌ها خدماتی وظایفی مانند تأمین مواد اولیه و مورد نیاز شرکت‌ها را انجام می‌دهند . استفاده از چنین سرویس‌هایی کمک می‌کند که وقت و انرژی کارمندان شما برای آمارگیری از تعداد کاغذهای مورد نظر شرکت از بین نرود . درست است که برخی هزینه‌ها اجتناب‌ناپذیر بوده و باید حتما انجام شوند اما هیچ کاری را بدون تحقیق و بررسی انجام ندهید .

همچنین بخوانید :   عواملی که موجب شکست استارت آپ شما می‌تواند باشد

۲ – کشف استعدادهای محلی

اگر کمی جستجو کنید و خوش شانس باشید استعدادهایی را پیدا می‌کنید که تمایلی به تغییر محل زندگی خود ندارند . خواسته‌های تمام افراد یکسان نیست و همه‌ی آن‌ها تلاش نمی‌کنند تا برای دریافت حقوق بیشتر به جاهایی مانند سیلیکون ولی نقل مکان کنند. بسیاری از افراد عاشق محل زندگی خود بوده و دریافت حقوق بیشتر آن‌ها را برای جابه‌جایی وسوسه نمی‌کند.

با انتشار آگهی‌های مناسب و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی به دنبال پیدا کردن چنین افرادی باشید. کمی خلاقیت به خرج دهید و آگهی استخدام خود را در محل‌هایی منتشر کنید که احتمال می‌دهید فردی با روحیات مورد نظر شما بیشتر به آن مکان مراجعه خواهد کرد.

ترکیب رهبری هوشمندانه همراه با جذب سرمایه‌ی مناسب و کارکنان مشتاق به کار، رمز موفقیت یک استارتاپ است

۳ – تعامل با کارمندان

زمانی که کارمندی ایده‌ی بزرگی ارائه میدهد که با مسیر فعلی شرکت در تضاد است شما چه واکنشی نشان می‌دهید؟ تغییر کردن سخت است اما اگر ارزش‌های بلند مدت آن را شناسایی کنید، شاید به فرصت‌های جدید و خوبی دست پیدا کنید. تمایل به شنیدن حرف کارمندان، یکی از مهم‌‌ترین صفات هر رهبری است. این کار به کارمندان نشان می‌دهد که آن‌ها چیزی فراتر از یک کارمند بوده و بیشتر از این‌ها برای شما ارزش دارند.

۴ – تربیت مدیران جدید

وظیفه اصلی یک مدیر تربیت مدیران و سرگروه‌هایی است که بتوانند وظایف سخت و حیاتی را انجام دهند . سیستم شرکت باید به شکلی باشد که نیازی به کمک شما نباشد . طوری باشد که اگر برای چند ماه غیبت داشته باشید، شرکت به انجام وظایف و رشد خود ادامه دهد .

همچنین بخوانید :   مهمترین افراد استارت آپ برای پیشرفت و رشد سریع
نجات استارتاپ شکست خورده با چند راهکار عملی
نجات استارتاپ شکست خورده با چند راهکار عملی

۵ – خودکارسازی سیستم

مطمئنا شما در همه زمینه‌ها متخصص و بی‌نقص نیستید، در نتیجه دو کار مهم را باید انجام بدهید، اول جذب مشتری و دوم جذب استعدادها . اگر شرکت شما بتواند هردوی آنها را به‌صورت خودکار انجام دهد، می‌توان گفت که شرکت شما در مرحله رشد طبیعی قرار دارد. زمانی که شرکت خود را به این مرحله رساندید، حالا وظیفه شما فقط شناسایی راه‌های تقویت‌کننده به منظور برداشتن گام‌های بلندتر خواهد بود.

۶ – تلاش برای پیروزی ، نه برای شکست!

حالا که وظیفه اجرای وظایف در شرکت برعهده شما نیست و شرکت در مرحله رشد طبیعی قرار گرفته، می‌توانید نمای وسیع و قابل درکی از تجارتتان داشته باشید. آنچه برای کسب پیروزی در شرکتتان نیاز دارید شناسایی کنید. برای به‌روزرسانی خود و تبدیل به یکی از بهترین‌ها در حیطه فعالیتتان زمان بگذارید. از دانشی که به دست می‌آورید برای پیشرفت تجارتتان استفاده کنید. بینش‌ و تغییرات در خط‌مشی داشته باشید، چون در طول زمان تاثیرات بزرگی در روند پیشرفت خواهند داشت.

۷ – تعیین مراحل انجام کار

اگر خودتان را از انجام روزمره یک کار رها کنید، در یک مقطع کوتاه کاملا وقتتان آزاد خواهد شد. البته همیشه می‌توانید وظایف جدید را برعهده بگیرید اما این وظایف نباید خارج از حیطه‌ نوآوری و بازاریابی باشد. وظیفه شما تعیین مراحل انجام کار است. زمانی که ابتکارات و طرح‌های اولیه به مرحله اجرایی برسند، می‌توانید از آن خارج شوید و وظیفه رسیدگی به آن را به مدیر بعدی سیستم بسپارید. به‌عنوان قدم بعدی، کاری را که بیشتر از همه چیز زمان شما را در تجارت اشغال می‌کند شناسایی کنید. مدیرانی را که قابلیت انجام آن را دارند پیدا کنید. اگر کسی را با قابلیت‌های مورد نیاز انجام آن پیدا نکردید، باید یک نفر جدید استخدام کنید.

نجات استارتاپ شکست خورده با چند راهکار عملی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 4

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

بررسی

افزایش درآمد استارتاپ ها با تکنیک های صحیح مدیریتی

افزایش درآمد استارتاپ ها با تکنیک های صحیح مدیریتی در جهانی که رقابت زیادی میان کسب و کاره…