مکمل bcca چیست و چه نقشی در بدنسازی دارد

1,465
مکمل bcca

مکمل bcca چیست و چه نقشی در بدنسازی دارد

مکمل bcaa ازجمله موثرترین مکمل‌ها در کلیه رشته‌ها ورزشی بحساب می‌آید. زمانی که یک غذای پروتئینی مصرف مینمایید این وعده غذایی در معده و روده شما جذب شده وبه اسید آمینه های مجزا و اسیدهای آمینه با شاخه ها و رشته هایی به اندازه کافی کوچک که قدرت جذب درجریان را داشته باشند، تبدیل میشود که این آمینو اسیدها وظایف متعددی را درون بدن از ساخت تا بازسازی بافت‌ها و فعالیت های شیمیایی مورد نیاز در انجام و بهبود کارایی مغز را به عهده دارند. در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک شما را با مکمل bcca آشنا خواهیم نمود. با ما همراه باشید.

نقش آمینو اسیدها

آمینو اسیدها سازنده پروتئین می‌باشند، آنها نقش اساسی در فعالیت‌های فیزوئولوژیکی مربوط به انرژی، ریکاوری، عملکرد مغزی و قدرت عضلات دارند. از همه مهم‌تر نقش اساسی و تعیین کننده آن در پروسه چربی سوزی می‌باشد. آمینو اسیدهایی که درون بدن ساخته می‌شوند، آمینو اسیدهای غیر ضروری هستن، که کارهایی مثل سم زدایی، افزایش عملکرد مغز، بهبود سیستم ایمنی بدن، فراهم کردن انرژی و… رو بر عهده دارن.

مکمل bcca
مکمل bcca

آمینو اسیدهای شاخه ای یا مکمل bcaa چه هستن

آمینو اسیدهای شاخه ای ضروری هستن و بدن خودشون اونا رو تولید نمی کنن، پس باید اونها رو جداگونه مصرف کنید. وقتی که مشا ورزش می کنید، بیش از باقی افراد به آمینو اسیدهای شاخه ای احیتاج دارید. پس اگه پزشک یا مربی تشخیص داد، می تونید مکمل bcaa رو به میزان موردنیاز مصرف کنید.

خیلی مهمه که در طول روز چندین مرتبه مکمل bcaa را مصرف کنید. حالا منبع این آمینو اسیدهای شاخه دار چه مکمل باشه و یا منابع غذایی طبیعی مثل گوشت، تخم مرغ و…

 

فواید مصرف مکمل bcaa

  • عضله سازی
  • مقابله با بیماری هایی که بر اثر تضعیف بدن به وجود می آیند
  • جلوگیری از خستگی
  • بالا رفتن توان عضلات
  • عملکرد بهتر در ورزش

مکمل bcca چیست و چه نقشی در بدنسازی دارد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

بررسی

شیوه مصرف همزمان آمینو اسید و گلوتامین

شیوه مصرف همزمان آمینو اسید و گلوتامین درصورتی‌که ورزشکار هستید و یااینکه مایلید بدنی ورزی…