تأثیر مکمل فیبر در کاهش وزن ورزشکاران چقدر می‌باشد

686
مکمل فیبر

تأثیر مکمل فیبر در کاهش وزن ورزشکاران چقدر می‌باشد

این موضوع که استفاده از مکمل فیبر موجب لاغری می‌شود یا نه، مسئله‌ایه که بسیاری از ورزشکاران در مورد آن پرس‌وجو می‌کنند. به طور کلی تاثیر لاغر کنندگی فیبر برکسی پوشیده نیست. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه شوید تا به بررسی تأثیر مکمل فیبر در کاهش وزن ورزشکاران بپردازیم.

موضوع مهم این است که تنها فیبرهای طبیعی که در میوه‌ها و سبزیجات یا غلات کاملی مانند نان، پاستاها و برنج هستند به طور حقیقی می‌توانند به حفظ وزن ایده آل در اشخاص کمک کنند و برخی مواد غذایی مانند شیر یا محصولات لبنی که با فیبرها غنی می‌شوند، تاثیر کمتری روی کاهش وزن دارند.

بجهت اینکه تأثیر لاغری فیبرها بیشتر شود توصیه می‌شود در هر وعده غذایی فیبر لازم را استفاده نمایید . هنگامی که شما تغذیه متنوعی داشته باشین اطمینان پیدا خواهید کرد که فیبرهای متعدد را هم جذب می کنید که ویژگی‌های تکمیلی دارند. استفاده از مکمل فیبر موجب لاغری می‌شوند زیرا که، به وسیله روده‌ها جذب نمی‌شوند. از این گذشته این فیبرها حاوی هیچ نوع کالری نبوده و دفع را راحت‌تر می کنند. این فیبرها داخل سبزیجات سبزرنگ و حبوباتی مثل لوبیا قرمز، لوبیا سفید و…، میوه ها و همچنین غلات کامل به مقدار بسیار فراوانی وجود دارد.

مکمل فیبر
مکمل فیبر

مکانیسم های مختلف نشان می‌دهد که داشتن تغذیه ای سرشار از فیبرها، دریافت کالری را محدود می‌کند.

 

نکته مهم

حتما در نظر داشته باشین که سبزیجات و میوجاتی که از منابع مهم فیبر هم محسوب می‌شوند جزء کم کالری ترین مواد غذایی هم به حساب می‌آیند. فیبرها به جویدن بیشتری احتیاج دارند و برای همین موجب می‌شوند که ما آرام‌تر غذا بخوریم. فیبرهای موجود در مواد غذایی سرعت خالی شدن معده را به تأخیر میندازند. به همین جهت معده مدت زمان بیشتری بعد از صرف غذا پر می‌ماند و همین عامل موجب می‌شود که دیرتر احساس گرسنگی کنبم؛ با این اوصاف متوجه می‌شویم که فیبرها چه در قالب طبیعی و چه در قالب مکمل‌ها جلوی اشتها و پرخوری را می‌گیرند.

تأثیر مکمل فیبر در کاهش وزن ورزشکاران چقدر می‌باشد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 12 =

بررسی

خواص پیتایا معروف به میوه اژدها

خواص پیتایا معروف به میوه اژدها پیتایا یک میوه گرمسیری بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است که د…