مکمل آمینو چیست و چگونه باید مصرف شود

650
مکمل آمینو

مکمل آمینو چیست و چگونه باید مصرف شود

مکمل آمینو چیست و چگونه باید مصرف شود؟ سوال بسیاری از ورزشکاران و سایر مردم. آیا می‌دانید مکمل آمینو در روند چربی سوزی مفید است؟ می‌دانید سنتز پروتئین رو بهبود می‌بخشد و سرانجام موجب رشد عضلانی می‌شود! با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه شوید تا بررسی نماییم مکمل آمینو چیست و چگونه باید مصرف شود.

اصلی‌ترین ساختار پروتئین از اسیدهای آمینه تشکیل شده است که این‌ها خود به دو بخش اسیدهای آمینه ضروری که توسط بدن ساخته نمی‌شوند و باید از منابع بیرونی نظیر مکمل‌ها و مواد غذایی تامین بشود و دیگری اسیدهای آمینه غیرضروری است که توسط بدن تولید می‌شوند.

مکمل آمینو
مکمل آمینو

فواید آمینواسید

  • حفظ توده عضلانی

طبق مطالعات انجام شده، هردوی آمینو و پروتئین یک نیروی کمکی برای عضله‌سازی هستند بااین تفاوت که آمینو حتی برای عضلاتی که تمرین داده نمی‌شوند هم سودمند بوده و از شکست عضلانی در بدن جلوگیری می‌کند.

  • کاهش توده چربی شکم

درصورتی‌که مکمل آمینواسید را درکنار رژیم غذایی سالم داشته باشید، سوخت و ساز بدنتان افرایش پیدا می‌کند و کمک بزرگی به چربی‌سوزی کرده و نقش موثری در کاهش وزن دارد.

  • بهبود عملکرد ورزشی

پژوهشگران دریافتند که بامصرف آمینوها نه‌تنها عضله سازی تقویت می‌شود بلکه جلوی تجزیه عضلات ساخته شده هم گرفته می‌شود، به همین خاطراین مکمل‌ها موجب بهبود عملکرد ورزشی در ورزش های استقامتی شده و ظرفیت ورزشکاران رو بالا می‌برد.

مکمل آمینو
مکمل آمینو

طریقه مصرف مکمل آمینو

به‌طورکلی آمینواسیدها طیف گسترده‌ای از مکمل های ورزشی را شامل می‌شوند، که در اینجا اصلی‌ترین آنها که از نوع آمینو اسید لازم و ضروری برای ورزشکاران می باشند، را نام می‌بریم، که عبارت است از ایزولوسین، لوسین، لیزین، میتونین، فنیل آلانین، ترئونین، تریپتوفان، والین، گلوتامین، تورین، آلانین و آرژنین که ایده‌آل‌ترین راه مصرف بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب و به هنگام صبح به تعداد ۲ عدد، قبل از تمرین ۲ عدد دیگر و همچنین بعد از تمرین ۳ عدد و در آخر در پایان روز و به هنگام خواب شبانه ۳ عدد استفاده نمایید.

مکمل آمینو چیست و چگونه باید مصرف شود نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 4 =

بررسی

مکمل bcca چیست و چه نقشی در بدنسازی دارد

مکمل bcca چیست و چه نقشی در بدنسازی دارد مکمل bcaa ازجمله موثرترین مکمل‌ها در کلیه رشته‌ها…