شیوه مصرف همزمان آمینو اسید و گلوتامین

2,125
مصرف همزمان آمینو اسید و گلوتامین

شیوه مصرف همزمان آمینو اسید و گلوتامین

درصورتی‌که ورزشکار هستید و یااینکه مایلید بدنی ورزیده و عضلانی داشته باشید، حتما پیشنهاد می‌کنیم سری مقالات مکمل‌های بدنسازی مجله اینترنتی بیرکلیک را مطالعه بفرمایید. برای بسیاری از جوان‌ها هدف از ورزش کردن برخورداری از بدن زیبا، عضلات برجسته و کاهش چربی هست. به همین خاطر با خواندن مقالات متعدد می‌توانید مناسب‌ترین انتخاب از دریای مکمل‌ها را داشته باشید. در این بخش به بررسی شیوه مصرف همزمان آمینو اسید و گلوتامین جهت بالا بردن توان ورزشکار و ساختن بدنی عضلانی می‌پردازیم.

مصرف همزمان آمینو اسید و گلوتامین
مصرف همزمان آمینو اسید و گلوتامین

گلوتامین

گلوتامین که خود یکی از اسیدهای آمینه موجود در بدن میباشد، وظیفه اش این است که کمک به ریکاوری عضلات کند که در نتیجه آن موجب میشود، تاخیر در خستگی حین تمرین، تقویت هورمون رشد و کمک به حفظ عملکرد سیستم ایمنی بدن حاصل شود. بلافاصله بعداز بیدار شدن از خواب ۷ تا ۱۰ گرم همراه با پروتئین وی مصرف نمایید. پیش از تمرین مجدد ۷ تا ۱۰ گرم مصرف نمایید تا بتوانید با شدت بالاتری تمرین های طاقت فرسا انجام بدید، همین میزان را بعد از تمرین هم مصرف نمایید تا فرآیند ریکاوری هرچه زودتر آغاز شود و اما در آخر ۷ تا ۱۰ گرم نیم ساعت پیش از خواب با مقداری کازئین موجب میشودکه عضلاتی که در طی تمرین به دست آوردید، خیلی خوب حفظ شوند.

مصرف همزمان آمینو اسید و گلوتامین
مصرف همزمان آمینو اسید و گلوتامین

آمینو اسید

از آمینو اسیدهای شاخه دار به طور حتم باید در تمرینات پرفشار برای حفاظت از عضلاتی که تابه حال به دست آوردید، استفاده نمایید. مناسبترین حالت مصرف آمینو ۵ تا ۱۰ گرم میباشد، بالافاصله بعداز بیدار شدن از خواب میباشد که میتواند یک جایگزینی برای تامین سوخت بدنتان هم باشد. پیش از تمرین هم مجددا ۵ تا ۱۰ گرم مصرف نمایید تا بدنتان در وضعیت آنابولیک برای رشد عضلات قرار بگیرد، درمرحله آخر بعداز تمرین دوباره همان مقدار برای سنتز پروتئین و کاهش کورتیزول مصرف نمایید. اکنون که از مزایای هر کدام از این مکمل ها آشنا شدید، بهتر است که بدانید مصرف همزمان آمینو اسیدهای شاخه دار و گلوتامین هیچ ضرری ندارد و حتی موجب افزایش بهره وری و کارایی در ورزشکارا هم می شود.

شیوه مصرف همزمان آمینو اسید و گلوتامین نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 1 =

بررسی

تکنیک‌ها و مکمل‌های افزایش حجم خشک در بدنسازی

تکنیک‌ها و مکمل‌های افزایش حجم خشک در بدنسازی حجم خشک اصطلاحی رایجی در رشته بدنسازی هستش ک…