آداب و رسوم مراقبت از مو در فصول سرد

725
مراقبت از مو

آداب و رسوم مراقبت از مو در فصول سرد

آیا برای شماهم پیش‌آمده است که روزهایی که دوش می‌گیرید موهایتان بدحالت شوند؟ حالت بد موها بعداز دوش‌گرفتن علی‌الخصوص در فصل پاییز شدت بیشتری پیدا می‌کند و می‌تواند بشدت آزاردهنده‌ باشد. دراین قسمت از مجله اینترنتی بیر کلیک شمارا با آداب و رسوم مراقبت از مو در فصل سرما آشنا می‌نماییم.

  • شیوه شامپو زدن

اغلب مردم معمولا از شامپو جهت تمیز کردن طول مو استفاده می‌کنند. بااین وجود، متخصصان معتقدند شامپو زدن پوست سر، ریشه‌ها و ساقه مو مهم‌تر است، چونکه آلودگی‌ها اغلب در این نقاط تجمع پیدا می‌کنند. استفاده زیاد از شامپو در انتهای موها می‌تواند خشکی مو را درپی داشته باشد. شامپو را نخست روی پوست سر قرار داده و این ناحیه را شست‌و‌شو دهید و درپایان سراغ طول موها و انتهای آن بروید. ماساژ پوست سربه آرامی و با حرکت دایره‌ای رو به بالا موجب افزایش گردش خون در پوست سر می‌شود و اصطکاک کمتری ایجاد می‌کند. زمان شامپو زدن را طولانی نکنید. شامپو زدن موها نباید بیشتر از ۴ دقیقه طول بکشد.

مراقبت از مو
مراقبت از مو
  • دوری از آب‌داغ

بااین‌که حمام آب داغ علی‌الخصوص در فصول سرد، می‌تواند موجب سرحال شدن ما شود ولی استفاده ازآب داغ در حمام تاثیرات ناخوش‌آیندی بر پوست و مو دارد. آب داغ بااز بین بردن چربی‌های ضروری مو موجب خشک شدن و گره افتادن موها می‌شود.

متخصصان همچنین معتقد‌اند کراتین (پروتئینی که به طور طبیعی درساختار مو وجود دارد) براحتی تحت تاثیر آب داغ قرار می‌گیرد و موجب می‌شود موها مات و بی‌حالت گردند. آب ولرم گزینه ایده‌آلی برای شست‌و‌شوی مو است. علاوه برآن شستن موها با آب سرد، موجب بازشدن منافذ پوست سر و مرطوب ماندن و براق شدن موها می‌گردد.

  • شیوه برس زدن

برس زدن صحیح، اهمیت ویژه‌ای برای سلامت مو دارد. توصیه می‌شود به جای شانه از برس استفاده نمایید. برس زدن باید از انتهای مو آغاز و به سمت بالا ادامه پیداکند. توصیه می‌شود همیشه موها را از لایه زیر به سمت بیرون برس بکشید.

  • اجتناب از حمام طولانی

حمام‌های طولانی مدت بیشتر از آن که سودمند باشند به سلامت موها آسیب می‌زنند. متخصصان معتقدند حمام‌هایی که بیشتر از هشت دقیقه طول می‌کشند چربی‌های ضروری مو رااز بین برده و موجب خشکی موها می‌شوند.

مراقبت از مو
مراقبت از مو
  • شیوه خشک کردن موها

یکی از اصلی‌ترین اشتباهات درخشک کردن موها، مالیدن آنها باحوله است. مالیدن موها با حوله موجب کشیده شدن و تخریب ریشه و انتهای موها می‌شود. مناسبترین راه برای خشک کردن موها این است که با حوله ضربه‌های آرامی به موها بزنید. علاوه‌برآن متخصصان معتقداند بهتر است به‌جای خشک‌کردن مو با حوله، از یک پارچه کتانی نرم استفاده‌نمایید. علتش این است که حوله همراه باآب، رطوبت راهم از موها جذب می‌کند، ولی پارچه کتانی بدون آن‌که رطوبت مو راکاهش دهد آب اضافی آن را جذب می‌نماید. کافی است پارچه کتانی را ۲۰ دقیقه دور موها بپیچید تاآب اضافی موها گرفته شود.

آداب و رسوم مراقبت از مو در فصول سرد نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

بررسی

ثابت نگه داشتن حالت موهای فر با چند ترفند ثابت

ثابت نگه داشتن حالت موهای فر با چند ترفند ثابت lانتخاب مدل و رنگ لباس تاثیر فراوانی در تیپ…