فواید بازی های ویدئویی در یادگیری و تصمیم گیری صحیح کودکان

420
فواید بازی های ویدئویی

فواید بازی های ویدئویی در یادگیری و تصمیم گیری صحیح کودکان

درصورتی که شما هم جزو والدینی هستید که کودکانتان رااز بازی‌های ویدئویی منع می‌کنید و عقاید ویژه‌ای در خصوص مضر بودن این بازی‌ها شنیده‌اید توصیه می‌کنیم این مطلب را بخوانید. بسیاری از ادعاها درخصوص اثرات منفی بازی‌های کامپیوتری افسانه هستند و درحقیقت اثرات مثبت این بازی‌ها به صورت علمی ثابت شده است. توانایی‌هایی که بازی‌های کامپیوتری به پرورش مناسب آن‌ها کمک می‌کنند دردنیای امروزه اهمیت ویژه‌ای دارند. با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه شوید تا به فواید بازی های ویدئویی در یادگیری و تصمیم گیری صحیح کودکان بپردازیم.

پژوهش‌ها نشان می‌دهند بازی‌های ویدئویی این توانایی را دارند به قدرت استدلال، صحبت کردن، تصمیم‌گیری، یادگیری و حتی تکنیک‌های اجتماعی کودکان کمک کنند. در پژوهشی که در سال ۲۰۱۴ صورت گرفت نشان داده شد که بازی‌های کامپیوتری فواید مثبت ماندگاری بر روی فرآیندهای ذهنی اساسی انسان همچون ادراک، توجه، حافظه و تصمیم‌گیری دارند. در بازی‌ های کامپیوتری احتیاج به واکنش سریع کاربران، دنبال کردن موارد زیاد به طور همزمان، نگه داشتن اطلاعات زیاد در مغز و درنهایت گرفتن تصمیم‌هایی درچند صدم ثانیه هستند. برخی از این توانایی‌ها درحقیقت اساس و پایه هوش انسان را تشکیل می‌دهند. در ادامه بعضی از یافته‌های پژوهشی درخصوص بازی‌های کامپیوتری ذکر می‌شوند.

فواید بازی های ویدئویی
فواید بازی های ویدئویی
  • بهبود پروسه‌های مهم دیداری: بهبود قدرت تمایز بینایی، توانایی تشخیص تفاوت‌های ریز.
  • موثر در درمان بیماری تارچشمی.
  • بهبود دقت فضایی: قدرت مکان‌یابی و تشخیص سریع یک هدف دریک مکان شلوغ. این توانایی به رانندگی مناسب‌تر کمک می‌کند.
  • کاهش حواس‌پرتی: تمرکز بر روی هدف و نادیده گرفتن اهداف کم اهمیت جانبی.
  • افزایش توانایی انجام همزمان کارهای مختلف.
  • افزایش انعطاف پذیری ذهنی: قدرت انتقال سریع و بدون اشتباه بین کارهای متناقض.
  • معکوس کردن فرآیند افول ذهنی که با افزایش سن برای اشخاص رخ می‌دهد: توانایی یادگیری، توجه، حافظه‌ی کاری و قدرت استدلال باپیر شدن کاهش می‌یابند. مطالعات زیادی نشان داده‌اند که بازی‌های ویدئویی این توانایی‌ها را بهبود می‌بخشند.
  • افزایش مهارت‌های کاری: برخی از کارها احتیاج به هماهنگی بالای چشم و دست، توجه، حافظه‌ی کاری عالی و تصمیم‌گیری سریع دارند. برخی پژوهش‌ها نشان داده‌اند که این بازی‌ها توانایی‌های انسان در این زمینه‌های کاری بعنوان مثال توانایی راندن هواپیماهای بدون سرنشین، توانایی جراحی و … را بهبود می‌دهند.
فواید بازی های ویدئویی در یادگیری و تصمیم گیری صحیح کودکان نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − دو =

بررسی

معرفی سه بازی پرطرفدار اندرویدی برای گوشی های همراه

معرفی سه بازی پرطرفدار اندرویدی برای گوشی های همراه با افزایش استفاده از تلفن های هوشمند ،…