عوارض سیگار کشیدن خانم ها و تأثیر آن در زیبایی صورت

124
عوارض سیگار کشیدن خانم ها

عوارض سیگار کشیدن خانم ها و تأثیر آن در زیبایی صورت

سیگار کشیدن در خانم ها آمار روبه‌رشد و نارحت کننده ای دارد. این آمار فاجعه برانگیز سلامت کل جامعه را تحت‌الشعاع خود قرار می دهد، زیراکه زنان عضوی بسیار مهم و تأثیرگذار در کل اجتماع می باشند. نقش مادرانه آنها در خانه بسیار حیاتی بوده و وجود دخانیات دراین راستا می تواند بسیار ناراحت کننده و درعین حال خطرناک باشد. در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک به خطرات و عوارض سیگار کشیدن خانم ها و تأثیر آن در زیبایی صورت می‌پردازیم.

 

  • سیگار و سرطان در زنان

آمار روبه رشد سرطان دهان، ریه، پستان و رحم در میان زنان سیگاری بقدری بالاست که نمی توان تأثیر این بلای خانمان سوز را به هیچ عنوان نادیده گرفت. سیگار اصلی‌ترین عامل تکثیر ویروس Papova ویروسی است که سرطان رحم رابه وجود می آورد، به همین خاطر زنان سیگارى بیشترین میزان ابتلا به این بیمارى را دارند. همچنین سیگار باکاهش عملکرد قرص هاى پیشگیرى ازباردارى حاوى استروژن خطر بروز سرطان آندومتر را ۱۰برابر افزایش مى دهد.

عوارض سیگار کشیدن خانم ها
عوارض سیگار کشیدن خانم ها
  • یائسگی و پوکی استخوان

زنان سیگاری در سن کهن سالی به احتمال بسیار زیادی درگیر پوکی استخوان می شوند. یائسگى پدیده‌اى است که دراثر توقف قاعدگى و قطع ترشح هورمون استروژن در زنان صورت می‌گیرد که در خانم‌های سیگارى حدودا دو تا پنج سال زودتر اتفاق مى افتد که این خود موجب بروز عوارض زودهنگام یائسگى مى گردد. به همین علت زنان سیگارى به خاطر یائسگى زودرس و تاثیرات مخرب سیگار خیلى سریعتر از همسالان خود در معرض ابتلا به پوکى استخوان و مشکلات ناشی از آن قرار می گیرند.

  • سیگار و بارداری

طبق آمار و پژوهش‌ها بیش از ۴۰ درصد حاملگى ها در خانم‌ها سیگارى به باردارى خارج از رحم منتهى مى شود. توانایی باردارى در زنان سیگارى که بیشتر از ۳۰ سال دارند، درحدود ۷۵ درصد کاهش مى یابد. همچنین مرگ ناگهانى جنین در مادرانى که روزانه سیگار مى کشند، ۷ برابر بیشتر از سایرین رخ می دهد. تولد نوزادى با هوش پایین، وزن کم و ناهنجارى هاى مادرزادى ویا سقط جنین از سایر عوارض استعمال سیگار در باردارى به حساب می آید.

عوارض سیگار کشیدن خانم ها
عوارض سیگار کشیدن خانم ها
  • سیگار و طلاق

پرخاشگری حاصل از استفاده از دخانیات، بوی بد دهان و بدن به همراه کاهش میل جنسى که در اغلب موارد موجب طلاق و از هم پاشیدگى خانواده مى شود، اصلی‌ترین عامل روانى ناشى از استعمال سیگار در زنان می باشد.

  • سیگار و بر هم خوردن زیبایی

سیگار کشیدن موجب بر هم خوردن فرم طبیعی چهره می‌شود و به تدریج پوست را کدر و شل می کند. چون‌که چشم ها گود رفته و سیاهی اطراف دهان و چشم به شدت از زیبایی افراد بخصوص زنان می کاهد.

عوارض سیگار کشیدن خانم ها و تأثیر آن در زیبایی صورت نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 7 =

بررسی

۵ دشمن پوست که باید آنها را شناخت و مقابله نمود

۵ دشمن پوست که باید آنها را شناخت و مقابله نمود ۵ دشمن پوست که باید آنها را شناخت و مقابله…