علت سرد مزاجی خانم ها در رابطه زناشویی

812
علت سرد مزاجی خانم ها در رابطه زناشویی

علت سرد مزاجی خانم ها در رابطه زناشویی

علت سرد مزاجی خانم ها در رابطه زناشویی : سرد مزاجی و بی میلی زنان می تواند به اندازه انزال زودرس در مردان منجر به کاهش و تخریب رابطه جنسی در زندگی مشترک شود. علل این اختلال جایی در رفتار مردان و تغییرات بدنی زنان پنهان است .

بی میلی جنسی در خانم ها یکی از مشکلاتی است که معمولاً برخی از زوج ها با آن روبه رو می شوند و در صورتی که این مشکل جدی گرفته نشود ، می تواند عواقب جبران ناپذیری را در زندگی مشترک بر جای بگذارد و حتی ممکن است به قهر و جدایی بین زوجین منجر شوند .

علت سرد مزاجی خانم ها در رابطه زناشویی
علت سرد مزاجی خانم ها در رابطه زناشویی

البته در صورتی می توان گفت خانمی مبتلا به اختلال میل جنسی است که در ۷۵ تا ۱۰۰ درصد مواقع دست کم برای شش ماه به صورت مداوم تجربه هایی از قبیل تمایل نداشتن به شروع فعالیت جنسی، عدم خیال پردازی های جنسی و شهوت انگیزی و عدم تحریک و برانگیختگی با دیدن، شنیدن، لمس کردن و بوییدن را تجربه کرده باشد .

در انی بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم در مورد علت سرد مزاجی خانم ها در رابطه زناشویی صحبت کنیم . لطفا همراه ما باشید .

عوامل اختلال بی میلی و سرد مزاجی در خانم ها

علت سرد مزاجی خانم ها در رابطه زناشویی
علت سرد مزاجی خانم ها در رابطه زناشویی

۱ – مشکلات شریک جنسی 

اگر مردی از نظر وضعیت سلامتی دچار مشکلات جنسی از قبیل زود انزالی، اختلال نعوظ یا اختلالات روانی باشد که توانایی و مهارت های لازم را برای ایجاد یک رابطه جنسی ندارد، ممکن است به تدریج در چنین رابطه ای به دلیل اینکه زن ارگاسم را تجربه نمی کند نسبت به برقراری رابطه بی میل شود .

۲ – عوامل ارتباطی

در شرایطی هم که زوجین روابط صمیمانه ای با یکدیگر ندارند یا دچار ضعف کلامی، چشمی و لمسی یا ناهماهنگی در تمایل به فعالیت جنسی و تعارضات خانوادگی و اختلافات زناشویی یا دچار احساس خشم از همسر هستند و در روابط خود درگیر قدرت بین زن و مردند یا از مهارت های جنسی و تفاوت های فیزیولوژیک بدن یکدیگر آگاهی و شناخت کافی ندارند؛ به گونه ای که مرد همواره قبل از زن به انزال می رسد و زن به طور مکرر در روابط جنسی ارگاسم را تجربه نمی کند، طبیعی است که به مرور زمان زن نسبت به رابطه بی میل شود.

۳ – آسیب های فردی

برداشت منفی از تصویر بدنی نقش موثری در شکل گیری این اختلال دارد . معمولاً زنان بیش از مردان درگیر این تصور هستند و فکر می کنند از نظر اندامی، جذابیت های لازم را برای همسرشان ندارند . علاوه بر این، سابقه سوءاستفاده هیجانی یا جنسی، ابتلا به بیماری های روانی مثل افسردگی و اضطراب، ترس از بارداری یا شنیده شدن صدا حین برقراری رابطه جنسی از دیگر مواردی است که باعث بی میلی جنسی در زنان می شود

علت سرد مزاجی خانم ها در رابطه زناشویی
علت سرد مزاجی خانم ها در رابطه زناشویی

۴ – دلهره و اضطراب

وجـود دلـهـره (به هر دلیل که باشد) میل جنسی را در زنان بشدت کاهش می‌دهد و چه بسا این عـامـل درمـردان مانعی برای کاهش میل جنسی نباشد . در نظر آورید که در خانه‌ای حمام یا آب گـرم وجـود نداشته و انجام نظافت و طهارت به خبر کردن صاحبخانه نیازمند باشد . در این حال تـمـایـل بـه برقراری آمیزش چندان وجود ندارد . بعکس هرگاه در اتاق استراحت، حمام کوچکی وجـود داشـته باشد که بتوان نظافت کرد ، طبیعتا اشتیاق به آمیزش (حتی اگر میل قبلی نباشد) ممکن است به وجود آید.

۵ – عوامل فیزیولوژیکی

پایین بودن سطح تستوسترون، ابتلا به بیماری هایی مثل سوءتغذیه، تیرویید، دیابت، تنگی عروق و همچنین استفاده از قرص های ضدبارداری، ضدافسردگی، ضدفشارخون و شیردهی می توانند از عوامل مؤثر در ایجاد اختلال بی میل جنسی در زنان باشند .

۶ – تجربه بد در گذشته

گروهی از زنان در گذشته تجربه بسیار بدی از ایجاد رابطه داشته‌اند که می‌تواند این مسئله به دست درازی ، لاس زدن ، خشونت ، تجاوز و یا رفتاری از طرف یک فرد باشد که با رضایت ایشان نبوده است این مسئله نیز می‌تواند در زندگی زناشویی فرد در آینده باعث سرد مزاجی زن شود.

۷ – تغذیه

تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن قوای جنسی نقشی بسیار مؤثر دارد . گاهی انسان به چیزی بی میل نیست ولی برای رو کردن بدان و بهره‌مند شدن از آن در خود توانی نمی‌بیند . این در حالی است که اشتیاق به همبستری بدون تغذیه صحیح (کافی) میسر نـیست . اگر تغذیه زن مناسب نباشد انتظار کشش جنسی بیهوده است.

علل‌ روانی‌ و عاطفی‌ در سردمزاجی

علت سرد مزاجی خانم ها در رابطه زناشویی
علت سرد مزاجی خانم ها در رابطه زناشویی

ترس‌ از حاملگی‌
ترس‌ از آسیب‌ رسیدن‌ به‌ جنین‌ در صورت حامله بودن
دردناک بودن رابطه جنسی به دلیل فقدان‌ برانگیختگی‌ جنسی‌ و لغزندگی‌ مجرای‌ تناسلی‌ در اثر کمی‌ ترشحات‌
نداشتن‌ تجربه‌ یا اطلاعات‌ جنسی‌ سابقه‌ آسیب‌ جسمی‌ یا ضربه‌ روحی‌ ناشی‌ از روابط‌ جنسی‌
نداشتن‌ موقتی‌ اشتیاق‌ به‌ رابطه‌ جنسی‌

علت سرد مزاجی خانم ها در رابطه زناشویی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

بررسی

عادت های مردانه ای که زنان از آنها متنفر هستند

عادت های مردانه ای که زنان از آنها متنفر هستند درصورتی‌که بخواهیم با آقایانی که این مطلب ر…