با شناخت علایم اولیه پارکینسون از پیشرفت آن جلوگیری نمایید

248
علایم اولیه پارکینسون

با شناخت علایم اولیه پارکینسون از پیشرفت آن جلوگیری نمایید

نتایج یک تحقیق جدید علمی نشان داده است ضعیف شدن حس بویایی از علایم اولیه خطر ابتلا به بیماری پارکینسون به‌شمار می‌رود و درصورت تشخیص به‌موقع، تأثیر فراوانی در جلوگیری از پیشرفت روند بیماری خواهد داشت. در این قسمت از مجله اینترنتی بیر کلیک بررسی خواهیم نمود که شناخت علایم اولیه پارکینسون چه مزایایی در جلوگیری از پیشرفت این بیماری می‌تواند داشته باشد.

متخصصان ادعا می‌کنند به کمک آزمایش بویایی می‌توان احتمال ابتلا به پارکینسون را حدود ۱۰ سال پیش ازبروز علائمی همچون لرزش، سفتی و خشکی اندام‌ها تشخیص داد. در نتایج این مطالعه مشاهده شده است که بین تضعیف حس بویایی و پارکینسون در مردان ارتباط محسوسی وجود دارد، اما دلیل این موضوع درحال حاضر مشخص نیست.

در این تحقیق، حدود ۲۵۰۰ نفر با میانگین سنی ۷۰ سال تحت آزمایش بویایی قرار گرفتند واز آن‌ها درمورد بو‌های شناخته‌شده‌ای همچون لیمو، بنزین، پیاز و دارچین پرسش‌هایی مطرح شد. شرکت‌کنندگان در این تحقیق بعداز انجام این آزمایش به‌مدت ۱۰ سال زیرنظر قرار گرفتند. طی این مدت، ابتلا به پارکینسون اغلب در افرادی مشاهده شد که در آزمایش بویایی ضعیف‌تر از سایرین عمل کرده بودند.

علایم اولیه پارکینسون
علایم اولیه پارکینسون

دانشمندان متوجه شدند این ارتباط در مردان سفیدپوست نسبت به مردان سیاهپوست بیشتر است. در این نتایج حتی بعداز لحاظ کردن دلایل دیگر فرآیند احتمال ابتلا به پارکینسون (مانند مصرف سیگار یا سابقه جراحت جدی درناحیه سر) تغییری حاصل نشد.

پارکینسون یک بیماری مغزی تحلیل‌برنده عصبی است که درحال حاضر درمان قطعی ندارد. اصلی‌ترین علایم این بیماری عبارتند از: لرزش دست‌وپا و همچنین احساس لرزش در فک و صورت، سفتی عضلات، کندی حرکت و مشکلات تعادلی. درحال‌حاضر هیچ آزمایشی قدرت تشخیص زودهنگام این بیماری را ندارد. پارکینسون اغلب زمانی تشخیص داده می‌شود که روند بیماری از سال‌ها پیش در فرد آغاز شده و امکان بهبود بمراتب دشوارتر شده است. از این‌جهت دانشمندان تلاش دارند باانجام پژوهش‌های تکمیلی پیرامون آزمایش‌های بویایی و استراتژی‌های مشابه بتوانند احتمال تشخیص زودهنگام این بیماری را افزایش دهند.

با شناخت علایم اولیه پارکینسون از پیشرفت آن جلوگیری نمایید نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 12 =

بررسی

جلوگیری از پیشرفت بیماری پارکینسون با کمک ورزش

جلوگیری از پیشرفت بیماری پارکینسون با کمک ورزش بیماری پارکینسون نوعی بیماری عصبی‌ است که ا…