طرز تهیه فریتاتا غذای ایتالیایی سرشار از مواد مغذی

218
طرز تهیه فریتاتا

طرز تهیه فریتاتا غذای ایتالیایی سرشار از مواد مغذی

فریتاتا دراصل یک غذای ایتالیایی است که شما می‌توانید به‌راحتی آن رابا هرچیزی که دم‌دست دارید تهیه کنید. فریتاتا انواع بسیار متعددی دارد و آن را دربعضی کشورها به‌نام پیتزای تخم مرغی هم می‌شناسند. با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه شوید تا شما رابا طرز تهیه فریتاتا این غذای ایتالیایی آشنا نماییم.

شمامی‌توانید یک فریتاتای صددرصد گیاهی تهیه کنید یا اینکه گوشت چرخ‌کرده یاماهی هم به آن اضافه کنید، یا فریتاتایی تهیه کنید که ترکیبی از هر سه باشد!

 

مواد لازم برای تهیه فریتاتا

مواد لازم مقدار
تخم‌مرغ ۸عدد
آب نصف‌فنجان
ادویه یا سبزیجات معطر به مقدار لازم
نمک‌ و فلفل به مقدارکم
سبزیجات خردشده، گوشت، مرغ یا ماهی و یا ترکیبی ازهمه ۲فنجان
پنیر رنده شده نصف‌فنجان

طرز تهیه فریتاتا

  • نخست فر را روشن کنید تا گرم شود. دریک ظرف متوسط، تخم مرغ‌ها، ادویه، آب، نمک و فلفل راباهم ترکیب کنید.
  • ظرف ویژه فر رابا کمی روغن چرب کرده وکمی گرم کنید، مواد را داخل ظرف ریخته و کاملا یکدست پخش کنید و روی حرارت قرار دهید، زمانی که لبه‌های تخم مرغی فریتاتا شکل‌گرفت وپخت، بایک کفگیر به آرامی لبه‌های پخته شده راکمی بلند کنید تاتخم مرغ پخته نشده‌ای که روی فریتاتا مانده، به پایین سرازیر شده و بپزد.
  • زمانی که زیر فریتاتا کاملا پخت و روی آن هم تقریبا پخته شد (تقریبا ۹ تا ۱۰ دقیقه)، پنیر را روی آن بپاشید و ظرف را ۱ تا ۲ دقیقه در فری که ازپیش داغ شده قرار دهید تا پنیر ذوب شده و پف کند.
  • حتی می‌توانید در ظرف راگذاشته و روی حرارت بگذارید تا بپزد. فریتاتای شما آماده است، می‌توانید هرشکلی که مایلید برش بزنید و سرو کنید.

 

فریتاتای گوجه فرنگی و بروکلی

همه‌ی این مواد رابه همراه هم بپزید: یک عدد پیازکوچک خرد شده، دو فنجان بروکلی خرد شده، نصف‌فنجان قارچ برش خورده ویک حبه سیر نگینی خرد شده. دو عدد گوجه فرنگی متوسط خردشده، دو قاشق چایخوری خردل خشک شده وکمی پودر آویشن را هم به این مواد اضافه کنید.

طرز تهیه فریتاتا
طرز تهیه فریتاتا

فریتاتای کدو سبز و گوجه فرنگی

همه‌ی این مواد رابه همراه هم بپزید: یک عدد پیازقرمز کوچک خرد شده، یک فنجان کدو سبز خرد شده باپوست، یک فنجان گوجه فرنگی خرد شده، دو قاشق غذاخوری پنیر پارمزان رنده شده ویک قاشق چایخوری ریحان خشک شده هم به این مواد اضافه کنید.

طرز تهیه فریتاتا
طرز تهیه فریتاتا

فریتاتای تن و نخود سبز

همه‌ی این مواد رابه همراه هم بپزید: یک عدد پیاز کوچک خرد شده ویک عدد ساقه‌ی خرد شده‌ی کرفس، یک عددکنسرو ماهی تن، نصف فنجان نخود سبز منجمد و دو قاشق غذاخوری پنیر پارمزان رنده شده هم به این مواداضافه کنید.

طرز تهیه فریتاتا
طرز تهیه فریتاتا
طرز تهیه فریتاتا غذای ایتالیایی سرشار از مواد مغذی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

بررسی

آموزش تهیه خوراک مجارستانی یک غذای کامل و ایده‌آل

آموزش تهیه خوراک مجارستانی یک غذای کامل و ایده‌آل خوراک مجارستانی یک غذای کامل است که علاو…