شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی ۹۶

441
شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی

شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی

همه ساله خیل عظیم مشتاقان زیارت اباعبدالله الحسین (ع) بسوی حرم مطهر ایشان به راه می افتند و بزرگترین راهپیمایی تاریخ را در صفحه روزگار رقم می زنند . در کنار توشه معنوی این سفر که مهمترین دستاورد آن است باید برخی مسائل مهم از جمله وضعیت آمار عبور و مرور در مرزها و مسائل بهداشتی و … نیز مورد توجه قرار گیرند لذا تمام شرکت کنندگان در این مراسم بایستی در سامانه سماح ثبت نام کنند و سپس با تحویل مدارک مربوطه ، ویزای خود را دریافت کنند . در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی را به حضورتان تقدیم کنیم لطفا همراه ما باشید .

شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی
شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی

شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی

همانطور که در مطلب قبلی اشاره شد شما میتوانید به سایت سماح مراجعه کرده و برای زیارت اربعین ثبت نام کنید . اما باید توجه داشته باشید که صرفا با ثبت‌نام در سامانه سماح و پرداخت وجه اینترنتی در این سامانه، دریافت ویزا امکان‌پذیر نیست . بلکه ثبت‌نام کنندگان در سامانه سماح لازم است در اسرع وقت ، مدارک خود شامل گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار و دو قطعه عکس ٤*٣ پشت زمینه سفید و ترجیحاً شبیه عکس گذرنامه را به دفاتر زیارتی که در سامانه سماح انتخاب کرده‌اند، تحویل دهند تا هر چه زودتر روادید اربعین برای آنان صادر شود .

شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی
شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی

زائران ایرانی برای عزیمت به عراق از سه مرز زمینی مهران، چزابه و شلمچه به عراق سفر می‌کنند و در سامانه سماح بر اساس استان محل اقامت زائران یکی از سه مرز به زائران پیشنهاد داده می‌شود که معمولا نزدیک‌ترین مرز زمینی برای عزیمت به عراق است . متقاضیان ثبت‌نام در سامانه سماح می‌توانند در قالب انفرادی و یا گروه‌های حداقل ۵ تا حداکثر ۱۰ نفر در این سامانه ثبت‌نام کنند که یکی از افراد به عنوان سرگروه در این ثبت‌نام مشخص می‌شود که رابط میان گروه و دفتر مجاز خدمات زیارتی است که پیامک‌های اطلاع‌رسانی نیز برای این فرد ارسال می‌شود.لازم به ذکر است که گروه های کمتر از ۵ نفر به صورت انفرادی محسوب می شوند .

شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی
شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی

هزینه صدور ویزای گروهی برای گروه‌های بیش از ۵ نفر به ازای هر نفر ۳۰ دلار و برای ثبت‌نام‌های انفرادی به ازای هر نفر ۴۰ دلار است که این وجه توسط دفاتر مجاز زیارتی صرفا مجاز به دریافت دلار هستند و اجازه دریافت مبلغ ریالی معادل را ندارند. همچنین مبلغ ۱۰۰ هزار ریال به صورت نقدی به عنوان حق‌الزحمه به ازای هر نفر از متقاضیان دریافت می‌شود . مشتاقان زیارت اربعین می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه سماح و مراجعه به ۲هزار و ۲۰۰ دفتر مجاز خدمات زیارتی سراسر کشور که اسامی آنها در پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت (www.hajnews.ir) اعلام شده است، با مطمئن‌ترین روش نسبت به دریافت روادید زیارت اربعین اقدام کنند .

آخرین روز صدور ویزای اربعین را سفارت عراق در ایران ششم آذرماه اعلام کرده است و همچنین مدت اعتبار ویزای خاص ایام اربعین از لحظه ورود زائران به عراق دو هفته است . تاکنون قریب به ۶۰ هزار نفر برای حضور در مراسم پیاده روی اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند .

شرایط دریافت ویزای اربعین حسینی ۹۶ نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

بررسی

ما ایرانیان به کدام کشورها بدون ویزا می توانیم سفر کنیم

ما ایرانیان به کدام کشورها بدون ویزا می توانیم سفر کنیم چگونه بدون ویزا می توانیم سفر کنیم…