افزایش سلامت عضله و بهبود کارکرد آن به کمک ۵ تکنیک طلایی

356
سلامت عضله

افزایش سلامت عضله و بهبود کارکرد آن به کمک ۵ تکنیک طلایی

به طورحتم برای شما هم پیدا کردن راهکارهایی برای افزایش سلامت عضله دارای اهمیت فراوانی باشد. هرچه عضلات دربدن محکمتر و کارآمدتر باشند، افراد کمتر بامشکلاتی همچون شیوه ایستادن و تیپ ظاهری غلط، ایجاد و بروز صدمات و دردها دربسیاری از بخش های متعدد بدن به ویژه در پشت کمر و … مواجه خواهند شد، توجه داشته باشید که سلامت عضله ازجمله موضوعات بااهیمت حول درگیری های ذهنی ورزشکاران هم می باشد. با مجله اینترنتی بیر کلیک همراه شوید تا به بررسی راهکارهای افزایش سلامت عضله ها بپردازیم.

 

  • دریافت کامل پروتئین

تمرینات پرفشار عضله ساز، بافت عضلات را تخریب می‌کند و تنها در زمان استراحت، این بافت‌ها با دریافت مواد غذایی مجددا ترمیم می شوند. میزان تغذیه باید باشدت و میزان تمرینات عضلانی تناسب متعادلی داشته باشد، این بدان مفهوم است که هرچه بیشتر ورزش کنید، عضلات برای ریکاوری احتیاج به غذای بیشتری خواهند داشت. موضوع مهم این است که عضله مساوی است با پروتئین! اصلی‌ترین قسمت رژیم غذایی باید سرشاراز پروتئین باشد چرا که نخستین ماده غذایی ترمیم کننده عضلات پروتئین است. به طورکلی مردان ۱۰ تا ۱۳ سال به ۳۴ گرم، ۱۴ تا ۱۸ سال به ۵۲ گرم، ۱۹ سال به بالا به ۵۶ گرم پروتئین درروز احتیاج دارند.

این مقدار در زنان ۹ تا ۱۳ سال ۳۴ گرم، ۱۴ سال به بالا، ۴۶ گرم، زنان شیرده و ۵۰ سال به بالا، ۷۰ گرم در روز است. توجه داشته باشید که یک تخمین دیگر برای به دست آوردن مقدار مورد نیاز پروتئین، ۳گرم پروتئین خالص به ازای هر یک کیلوگرم از وزن بدن است. گوشت مرغ، گوشت گوساله، تخم‌مرغ، لبنیات، غذاهای دریایی، مغزها و حبوبات مثل سویا و فندق حاوی مقادیر زیادی پروتئین هستند.

سلامت عضله
سلامت عضله
  • خواب کافی

عضلات بعداز حرکات ورزشی و در مواقع استراحت، علاوه بر ترمیم، حجیم هم می‌شوند. درمواقع خواب این میزان به بیشترین حد خود می رسد. علاوه براین، ترشح هورمون رشد هنگام خواب به بالاترین مقدار خود می رسد و سطح متابولیسم بدن در این مواقع به کمترین حد خود می‌رسد و عضلات اجازه استفاده از منابع بدن برای ترمیم را دریافت می کنند. به این صورت اگر مایل به افزایش سلامت عضله هستید حتما باید به طور میانگین در طول شبانه‌روز ۶ تا ۸ ساعت خواب مطلوب داشته باشید.

  • دوری از اظطراب و استرس

استرس و اضطراب های درونی باعث ترشح کورتیزول می‌شود. توجه داشته باشید که با افزایش پرخاشگری و اضطراب هیچ پیشرفتی در بدنسازی بدست نخواهید آورد و افراد آرام‌تر بیشتر در افزایش حجم عضلات موفق می‌شوند.

  • نوشیدن آب

ازجمله تکنیک های افزایش سلامت عضله، رساندن آب کافی و مورد نیاز به بدن هنگام ورزش جهت متعادل شدن پروسه آزاد شدن انرژی می باشد. برخی از اشخاص به جهت افزایش حجم و ترمیم مناسبتر عضلات از مکمل های پروتئین و آمینو اسید استفاده می‌کنند که این ترکیبات در کلیه تبدیل به اوره خواهند شد و جهت دفع آن ها و جلوگیری از بروز آثار مخرب به کلیه، باید آب فراوان بنوشید.

سلامت عضله
سلامت عضله
  • ورزش های هوازی

درصورتی که علاقه‌مند به کاهش وزن هستید، ورزش های هوازی مناسبترین گزینه هستند؛ اما اگر هدفتان افزایش حجم عضله باشد، باید جانب اعتدال را به خوبی حفظ نمایید.

افزایش سلامت عضله و بهبود کارکرد آن به کمک ۵ تکنیک طلایی نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 4 =

بررسی

منابع غنی پروتئین ویژه گیاهخواران کدام ها هستند

منابع غنی پروتئین ویژه گیاهخواران کدام ها هستند یک باور نادرست بین مردم وجود دارد این است …