درآمد میلیاردی مرد روستایی از هتل بی‌ستاره

1,522
درآمد میلیاردی مرد روستایی از هتل بی‌ستاره

درآمد میلیاردی مرد روستایی از هتل بی‌ستاره

در این مقاله از سرگذشت بسیار جالب و آموزنده یک دستفروش عاشق خواهیم گفت که درآمدش از سه هزار تومان به چندین میلیارد تومان رسیده است . این کارآفرین‌ میلیارد دلاری ایران کارش را از دستفروشی و درآمد روزانه ٣‌هزار تومان شروع کرده است . او تنها ٣٨‌سال دارد و درآمدزایی چشمگیرش با یک اتفاق معجزه‌آسا استارت خورده است . عباس برزگر ، زاده و ساکن یک روستای بسیار کوچک به نام «بزم» شهرستان بوانات در استان فارس است . روستایی که نه‌چندان حاصلخیز است و نه جاذبه خاصی دارد اما با موقعیت‌شناسی درست این جوان روستایی توانسته در کتاب راهنمای گردشگری یونسکو ، عنوان شگفت‌انگیزترین تجربه گردشگری ایران را از آن خود کند . در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم در مورد درآمد میلیاردی مرد روستایی از هتل بی‌ستاره صحبت کنیم لطفا همراه ما باشید .

درآمد میلیاردی مرد روستایی از هتل بی‌ستاره
درآمد میلیاردی مرد روستایی از هتل بی‌ستاره

درآمد میلیاردی مرد روستایی از هتل بی‌ستاره

قسمت هفدهم برنامه ماه عسل سال ۹۴ میزبان مهمان ویژه ای بود که داستان میلیاردر شدنش را برای مردم ایران گفت . وی گفت که از هفت سالگی به کار دست فروشی می پرداخت و بعد مشغول به کار نان خشکی شده بود . او آرزوهای بزرگی داشته تا اینکه عاشق یک دختر می شود . مهمان برنامه در ادامه توضیحات می گوید : به خاطر شغلم آن دختر را به من نمی دادند و می گفتند باید حداقل یک مکانیک شوی! به همین منظور من به تهران آمدم و با سختی بسیاری به کار مکانیکی مشغول شدم تا اینکه در کار خودم بسیار ماهر و خبره شدم ، به طوریکه همکارانم به من حس حسادت پیدا کرده بودند .

هر بار که از تلاش خسته می شدم چهره دختر مورد علاقه ام جلوی چشمم می آمد و باعث می شد بیشتر کار کنم . عباسِ برزگر وقتی به شهر خود برمیگردد تا برای خواستگاری مجدد اقدام کند می بیند که درست در همان شب ، مراسم عروسی دختر مورد علاقه اش است . سپس او بعد از روزها غصه و گریه و زاری تصمیم می گیرد به همان شغل نان خشکی بازگردد . او می گفت من از خدا بسیار گله مند بودم اما وقتی با یک دختر دیگر ازدواج کردم زندگی ام زیر و رو شد . او تعریف کرد که روزی دو مهمان از خارج از کشور به روستای او آمده و در منزل او استراحت کردند و وقتی غذای خانه آنها را خوردند بسیار علاقه مند شدند .

درآمد میلیاردی مرد روستایی از هتل بی‌ستاره
درآمد میلیاردی مرد روستایی از هتل بی‌ستاره

اکثر ثروتمندان بزرگ جهان بر یک جمله اتفاق نظر دارند و آن جمله اینست که ثروت زاییده خدمت به انسانهاست . عباس برزگر نیز چون در آن شب بارانی دو گردشگر آلمانی را به خانه فقیرانه خود میهمان و از آنها با دمپختک و ترشی لیته پذیرایی می‌کند جرقه های ثروت در ذهنش زده شده و او را به یک میلیاردر تبدیل میکند اما چطور ؟ میهمانان خارجی برزگر با پذیرایی صمیمانه و بی‌ریای او ٢ روز تمام به سبک روستاییان ایرانی زندگی می‌کنند و گویا این تجربه منحصربه‌فرد آن‌قدر برایشان جذاب بوده است که به سرعت موضوع را رسانه‌ای می‌کنند و برزگر را با انبوهی میهمان ناخوانده از آن سوی مرزها مواجه می‌کنند . هوشمندی او برای بهره‌برداری از این اتفاق، به سرعت برزگر را شهره عام و خاص می‌کند و شبکه‌های تلویزیونی از سراسر جهان کارآفرین روستایی ایران را روی آنتن خود می‌برند . برزگر حالا علاوه بر دهکده توریستی‌اش در تدارک یک تور عشایری با ١٥‌هزار سیاه چادر است . تور عشایری او تقریبا در اکثر روزهای سال رزرو شده است و کارشناسان می‌گویند این تور می‌تواند درآمدزایی برزگر را به اندازه تمام صادرات نفت کشور برساند .

درآمد میلیاردی مرد روستایی از هتل بی‌ستاره
درآمد میلیاردی مرد روستایی از هتل بی‌ستاره

یک توریست با ورود به اقامتگاه های آقای برزگر که بصورت یک چادر است یک شرایط کاملا روستا نشینی را تجربه میکند بطوریکه فرد توریست میتواند شخصا برای خود از حیوانات محلی شیر بدوشد و یا در تنور سنتی نان بپزد . مسلما چنین شرایطی برای یک توریستی که از کشور صنعتی می آید جذابیت های بسیاری را خواهد داشت . عباس برزگر درحال حاضر مشغول آماده سازی ١٥‌ هزار سیاه چادر عشایری است . او با بزرگان طایفه‌های قشقایی و بختیاری به توافق رسیده است تا میهمانان خارجی را در سیاه چادرهایشان بپذیرند و هر خانواده عشایری در ازای پذیرایی از میهمانان‌درصدی از هزینه اقامت مسافران را دریافت کند . می‌گویند درآمدش تا ٥‌ سال آینده به اندازه تمام صادرات نفت ایران خواهد رسید . یونسکو در کتاب راهنمای گردشگری خود، تور عشایری او را به‌ عنوان شگفت‌انگیزترین تجربه گردشگری در ایران معرفی کرده است و مسافران خارجی تا آخر ‌سال ٩٥ تمام سیاه چادرهایش را رزرو کرده‌اند .

درحال حاضر هزینه هر شب اقامت در دهکده گردشگری او چیزی در حدود ٣‌ میلیون تومان است . کارشناسان صنعت گردشگری می‌گویند اگر او بتواند استانداردهای هتل خاص و منحصر به فردش را ارتقا دهد به راحتی می‌تواند درآمدش را به‌عنوان یکی از گرانقیمت‌ترین هتل‌های خاورمیانه و جهان افزایش دهد . درحال حاضر هتل برج‌العرب دوبی گرانقیمت‌ ترین هتل خاورمیانه به شمار می‌آید که هزینه اقامت در آن شبی ١٩‌ هزار دلار است و تنها برای ورود به آن حدود ٢٠ دلار دریافت می‌شود . گران‌ترین هتل جهان نیز هتل رویال در ژنو است که برای هر شب اقامت ٥٣‌هزار دلار دریافت می‌کند . زهرا استادی، کارشناس گردشگری می‌گوید اگر هزینه اقامت در دهکده عباس برزگر نصف قیمت گرانترین هتل خاورمیانه و حتی کمتر باشد می‌تواند معادل کل صادرات نفت کشور درآمد داشته‌باشد. با این حساب اگر برزگر به ازای هر شب اقامت در ١٥‌هزار سیاه چادر حدود ١٠‌هزار دلار دریافت کند تنها در یک روز‌ سال حدود ١٥٠‌میلیون دلار درآمد خواهد داشت . این درآمد در یک‌سال به حدود ٥٤‌میلیارد دلار می‌رسد که معادل درآمد نفتی ایران است .

درآمد میلیاردی مرد روستایی از هتل بی‌ستاره
درآمد میلیاردی مرد روستایی از هتل بی‌ستاره

گردشگران خارجی زندگی عشایر ایران را تجربه می‌کننداو این روزها مشغول آموزش خانواده‌های عشایری برای پذیرایی از میهمانان خارجی است. می‌گوید ١٠٠ نفر از جوانان خانواده‌های عشایر زبان انگلیسی آموخته‌اند تا بتوانند به راحتی با میهمانان ارتباط برقرار کنند . آنها قرار است میهمانان خود را به تماشا و تجربه تمام روزمر‌گی‌های زندگی ایل قشقایی و بختیاری ببرند . میهمانان از دامنه‌های کوه بالا می‌روند و همراه با دختران جوان گیاهان دارویی می‌چینند . با چوپانان به صحرا می‌روند و در کنار آنها غذا می‌خورند . به سوگواری‌ها و جشن‌های عشایری دعوت می‌شوند . شبانه و در سکوت کوهستان به پیرمردهای نی انبان و سرنا نواز گوش می‌دهند و کنار دارهای زمینی گلیم و گبه می‌نشینند و بر تارهای آن گره می‌زنند . بیشتر مسافران از اسپانیا، پرتغال و لهستان می‌آیند و آقای برزگر درحال حاضر همان ٧٠٠ یورو برای هر شب اقامت در مجموعه‌اش را دریافت می‌کند . او می‌گوید : تا ٥‌ سال آینده کیفیت‌ها را با نظر کارشناسان بین‌المللی بالا خواهم برد و قیمت‌ها افزایشی نخواهد داشت . برزگر پیش از این برای ٩‌هزار نفر از ساکنان روستای بزم شهرستان بوانات استان فارس اشتغال ایجاد کرده است و حالا ١٥‌هزار خانواده دیگر در درآمد و کسب و کار او شریک می‌شوند .

 

درآمد میلیاردی مرد روستایی از هتل بی‌ستاره نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 11 =

بررسی

تحول بزرگ در زندگی شخصی و کاری با قوانین جک کنفیلد

تحول بزرگ در زندگی شخصی و کاری با قوانین جک کنفیلد تحول بزرگ در زندگی شخصی و کاری با قوانی…