خوردنی هایی که باعث تحریک میگرن میشوند

555
خوردنی هایی که باعث تحریک میگرن میشوند

خوردنی هایی که باعث تحریک میگرن میشوند

میگرن Migraine بیماری است که با سردردهای مداوم و سخت مشخص می‌شود و غالبا با اشکالات زود گذری در جریان خون مغزی و استفراغ همراه است . این بیماری با یک‌ نوع‌ سردرد شدید ، نبض دار و ناتوان ‌کننده‌ و معمولا در یک‌ طرف‌ سر ایجاد میشود شناخته شده که‌ ممکن است علایم دیگری‌ مثل‌ تهوع ‌، استفراغ‌ و مشکلات‌ بینایی‌ نیز داشته باشد . این‌ نوع سردردها می‌تواند ۷۲ – ۲ ساعت‌ طول‌ بکشد . حملات‌ میگرن‌ در بعضی‌ از افراد ممکن‌ است‌ بطور هفتگی‌ رخ‌ دهند ، در حالی‌ که‌ در بعضی‌ دیگر ممکن‌ است‌ حتی‌ یک‌ بار نیز در سال‌ رخ‌ ندهند . در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم در مورد خوردنی هایی که باعث تحریک میگرن میشوند مطالبی را به حضورتان تقدیم کنیم لطفا همراه ما باشید .

خوردنی هایی که باعث تحریک میگرن میشوند
خوردنی هایی که باعث تحریک میگرن میشوند

خوردنی هایی که باعث تحریک میگرن میشوند

داشتن نظم در برنامه غذایی برای تمام افراد مهم است مخصوصا برای مبتلایان به میگرن این امر اهمیت بیشتری دارد . افرادی که یکی از وعده‌های غذایی مثل صبحانه یا ناهار را به بهانه مشغله‌ کاری حذف می‌کنند یا دو وعده را یکی می‌کنند و فواصل طولانی‌مدت گرسنه می‌مانند و نظم غذایی ندارند ، بیشتر در معرض حمله‌های میگرنی قرار می‌گیرند . رژیم‌های غذایی سرخود و غیراصولی مثل حذف نان و برنج ، میان‌وعده‌ها و وعده‌های اصلی برای لاغر شدن هم برای این بیماران بیشتر صدمه زننده است چون آنها را دچار نوعی استرس تغذیه‌ای و گرسنگی می‌کند که قطعا در بروز مکرر دردهای میگرنی نقش دارد .

خوردنی هایی که باعث تحریک میگرن میشوند
خوردنی هایی که باعث تحریک میگرن میشوند

غذاهای صنعتی

برخی افزودنی‌ها هم می‌تواند در بروز سردرد میگرنی نقش داشته باشد ، به همین دلیل این بیماران تا جایی که امکان دارد ، باید دور مصرف غذاهای کنسروی را خط بکشند . مخصوصا در برخی انواع کنسرو ماهی که در شرایط کاملا بهداشتی و اصولی تهیه نمی‌شود، غلظت ماده‌ای به نام هیستامین که مشکلات بیماران دچار سابقه میگرن را تشدید می‌کند یا آغازگر بیماری در افراد دچار زمینه این بیماری است، زیاد است . همچنین افراد مبتلا به میگرن باید از مصرف گوشت‌های فرآوری‌ شده مثل سوسیس، کالباس و تمام غذاهای بسته‌بندی هم خودداری کنند .

برخی از غذاهای رایجی که ممکن است محرک سردردهای میگرنی باشند عبارت اند از : محصولات لبنی از جمله شیر پُرچرب، شیر بُز، پنیر، ماست و… ، شکلات ، تخم مرغ ، مرکبات ، گوشت از جمله گوشت گاو ، مرغ ، خوک ، ماهی ، بوقلمون و… ، بادام زمینی ، گوجه فرنگی ، پیاز ، ذرت ، گندم به شکل نان، پاستا و…  . همچنین برخی از نوشیدنی ها و افزودنی ها ممکن است از بدترین محرک ها برای تشدید میگرن باشند از جمله: نوشیدنی های الکلی ، نوشیدنی های کافئینه از جمله قهوه و چای و کولا ، منوسدیم گلوتامات ، آسپارتات (نوعی شیرین کننده مصنوعی) و نیتریت ها .

خوردنی هایی که باعث تحریک میگرن میشوند
خوردنی هایی که باعث تحریک میگرن میشوند

روش آزمون و خطا

افراد مبتلا به میگرن میتوانند از طریق آزمون و خطا نسبت به تاثیرات مواد غذایی در بدن خود اطلاع کسب کنند . این افراد می توانند برای ۲ هفته فقط از غذاهای ساده و بی خطر برای میگرن استفاده کنند و سپس به تدریج یک قلم غذای جدید را به رژیم غذایی خود بیفزایند و اگر پس از چند مرتبه مصرف نمودن ماده ی غذایی جدید، هیچ علامتی از میگرن مشاهده نشد به سراغ غذای بعدی بروند . به این ترتیب هر بار که با مصرف یک ماده غذایی جدید ، علایم میگرن مشاهده شد آن ماده ی غذایی را از لیست غذاهای مصرفی خود خارج کنند . بدین ترتیب با گذشت زمان لیستی از غذاهای محرک، که میگرن را تشدید می کنند به دست می آید .

خوردنی هایی که باعث تحریک میگرن میشوند نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 6 =

بررسی

تاثیر امگا ۳ بر شدت سردردهای میگرنی

تاثیر امگا ۳ بر شدت سردردهای میگرنی میگرن Migraine بیماری است که با سردردهای مداوم و سخت م…