تمریناتی مفید برای جلوگیری از آلزایمر

356

تمریناتی مفید برای جلوگیری از آلزایمر

بیماری آلزایمر با فراموش کردن اسم ها و آدرس ها آغاز شده و کم کم فرد را با مشکلات زیادی روبرو میکند و تا جایی پیشرفت میکند که مرحله زوال عقل پیش می آید . در سال ۱۹۰۶ میلادى یک پزشک آلمانى بنام آلویس آلزایمر پس از سالها تحقیق توانست به حقایقی در مورد این بیماری برسد و تعریفى علمى برای آن ارائه دهد . بخاطر تلاشهای این پزشک ، نام او (آلزایمر) برای این بیماری انتخاب شد . این بیماری در بیشتر در افراد کهنسال خود را نشان میدهد . بر اساس آمار جهانی و با توجه به روند افزایش سالمندی در ایران ، تخمین زده می‌شود که حدود ۷۰۰ هزار نفر مبتلا به آلزایمر در ایران وجود دارد . عوامل مختلفی در ایجاد و یا درمان این بیماری نقش دارند که ما در این بخش از مجله اینترنتی بیرکلیک قصد داریم تمریناتی مفید برای جلوگیری از آلزایمر را برای شما توضیح دهیم لطفا همراه ما باشید .

تمریناتی مفید برای جلوگیری از آلزایمر
تمریناتی مفید برای جلوگیری از آلزایمر

تمریناتی مفید برای جلوگیری از آلزایمر

متاسفانه درمانی قطعی برای بیماری آلزایمر کشف نشده است لذا ما باید با رعایت برخی نکات ساده خطر ابتلا به این بیماری را کاهش دهیم . تغییر سبک زندگی ، داشتن رژیم غذایی مناسب ، داشتن تجربیات جدید و ایجاد تنوع در زندگی ، از جمله کارهای مهمی است که میتواند به ما کمک کند . در ادامه به تمرینات ساده ای اشاره خواهیم کرد که مغز شما را به چالش کشیده و مانع از زوال آن میشود .

 

انجام کارهای روزمره به طریق دیگر

یکی از کارهای ساده ای که برای جلوگیری از آلزایمر میتوانید انجام دهید اینست که کارهای روزمره خود را به روشی دیگر و متفاوت با قبل انجام دهید . نباید اجازه دهید که مغز دچار یکنواختی و سکون شود بلکه باید آن را به  چالش بکشید و مانع از زوال عقل شوید . برای این کار شما میتوانید موارد زیر را در نظر بگیرید :

تمریناتی مفید برای جلوگیری از آلزایمر
تمریناتی مفید برای جلوگیری از آلزایمر

شما میتوانید با دست مخالف مسواك و شانه بزنيد و بنويسيد : فرض کنید شما یک فرد راست دست هستید در اینصورت شما از نیمکره راست خود بیشتر استفاده میکنید لذا بهتر است برای انجام امور روزانه خود از دست چپ کمک بگیرید تا نیمکره راست شما نیز به چالش کشیده شود و در کل کارایی مغزی افزایش یابد . همچنین میتوانید : ساعت را به دست راست ببنديد ، كلمات را وارونه بگوييد ، از مسير جديدي به سر كار برويد ، پاتوق تان را عوض كنيد ، درباره باورهايتان با ترديد فكر كنيد و در مورد درستی یا نادرستی آنها با خودتان به تفکر بپردازید ، جملات يك صفحه از كتاب را از آخر به اول بخوانيد ، كار جديدي انجام دهید مانند تعمير راديو یا آماده کردن یک غذای جدید .

 

ایجاد تغییرات کوچک

شما هر روز که از منزل خارج میشوید همیشه وسایل مورد نیاز مانند تلفن همراه را با خود برمیدارید ، پس سعی کنید یک روز تلفن همراه خود را همراه نبريد . همچنین میتوانید دکوراسیون منزل خود را عوض کرده و تغییراتی در چیدمان فعلی منزل خود ایجاد کنید یا لباسهای رنگی جدیدی که در عمر خود حاضر به پوشیدن آنها نبودید بپوشید . يك يا چند بيت شعر حفظ كنيد و برای عزیز خود با لحنی زیبا بخوانید . شما میتوانید در منزل یا در جايي امن ، کمی عقب عقب راه برويد یا به دوستان قدیمی خود زنگ بزنید که مدت ها اطلاعی از انها ندارید و یک قرار ملاقات بگذارید تا خاطرات گذشته شما مرور شود یا آلبوم عكس هاي قديمي را ورق بزنيد و درباره عكس هايش با كسي صحبت كنيد .

تمریناتی مفید برای جلوگیری از آلزایمر
تمریناتی مفید برای جلوگیری از آلزایمر

جدول حل كنيد . حل کردن جدول یکی از تمرینات بسیار مفید برای مغز است و از فراموشی جلوگیری میکند . همانطور که اشاره شد شما باید به اموری بپردازید که قبلا تجربه آن را نداشته اید مثلا نقاشي يا رنگ آميزي كنيد یا بدون ماشين حساب محاسبه كنيد .

بخاطر داشته باشید که مغز نیز همانند یک ماهیچه است همانطور که شما با انجام تمرینات بدنسازی میتوانید ماهیچه های خود را تقویت کنید ، میتوانید با انجام تمرینات ذهنی و به چالش کشیدن ذهن ، مغز خود را تقویت کرده و از زوال آن جلوگیری نمایید .

 

تمریناتی مفید برای جلوگیری از آلزایمر نوشته شده در تاریخ : توسط کاربر

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 9 =

بررسی

آموزش حل مکعب روبیک به ساده ترین روش ممکن

آموزش حل مکعب روبیک به ساده ترین روش ممکن مکعب روبیک Rubic Cube یکی از بازی های معمایی است…